Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jala tallad valutavad

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Raidel

PostitusPostitatud: Kolm Juun 10, 2015 1:13 pm    Teema: Jala tallad valutavad Vasta viitega

Tere. Mul on selline küsimus. Mul oli rinnavähk. Ca 2 aastat tagasi oli lòikus, kuu peale rinna lòikust oli keiser, 2 nädalat peale seda hakkas keemiaravi ja siis kiiritus. Lòppes kòik ravi umbes aasta tagasi. Kui hakkas keemia algasid ka mingiaja pärast jalatalla valud. Hommikuti voodist tulles oli valus jalgadele toetuda kuna tallad valutasid päkast kuni kandadeni välja. Kui olin 20 minutit kòndinud oli valu möödas. Kui jäin istuma hakkas uuesti. Liigun päris palju. Teab mis üle kaaluline just pole. 10 kg vòiks kergem olla. Vanust ka väga palju pole 37 aga tallad valutavad siiani, òhtuks valutavad ikka päris korralikult. Olen kuulnud ka, et see vòiks kuidagi neerudega seotud olla. Ehk oskab keegi öelda mis seda valu leevendada vòiks? Ettetänades Monika
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Siirilii

PostitusPostitatud: Nelj Juun 11, 2015 8:31 am    Teema: Vasta viitega

Mina saan hormoonravi ja ma arvan, et seoses sellega jalad paistes ja liigesed valusad. Jalatallad küll mitte, aga ka vahel löövad jalad paiste. Ma lihtsalt tõstan jalad õhtul kõrgemale, siis natuke kergem olemine. Mina muidugi olen kõvasti juurde ka võtnud.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Nelj Juun 11, 2015 3:01 pm    Teema: Vasta viitega

Inglise keeles on selle nimi "peripheral neuropathy", maakeeles keemiaravi kahjustas su närve. Mul alandati keemia doosi kui jalad ja käed vaeva tegid ja mul seda ei tulnud. Tavaliselt teeb seda Taxol aga vist Herceptin teeb seda ka. Raviks võid arstilt küsida Lyrica, pidi hästi aitama.
Tagasi üles
Raidel

PostitusPostitatud: Püh Juun 21, 2015 4:51 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh. Meil siin ilmselt teine ravim. Igaljuhul kui kurdan arstile midagi, saan alati vastuseks Taastumine vòtab aega, julge olla terve, aga kui ikka valu teeb siis julgemisega pole siin midagi pistmist.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Laup Juun 27, 2015 3:41 pm    Teema: Vasta viitega

Gabapentin/Neurontin on võib olla rohkem tuntud ravimid mida sellise valu puhul kasutatakse. Keemiaravist toibumine võtab aega ja meie valud ja kurtmised on reaalsed, neid ei tasuks "vaiba alla pühkida". Kui onkoloog sind kuulda ei võta siis proovi perearstilt abi saada, kannatamisest pole mingit kasu. Meil on niigi raske oma "uut elu" elada ja kui on võimalik natuke meie kannatusi kergendada siis arstid peaksid olema rohkem vastuvõtlikud meie muredele. Mu perearst tegi nagu kannapöörde peale mu diagnoosi ja lõpuks ometi võtab mind tõsiselt aga enne seda määris mu kõik pisikesed mured selle pähe et mul sündis hiljuti laps, aga hiljem saime aru et kõik need asjad hoopis viitasid kilpnäärmele ja vähile. Parem hilja kui mitte kunagi!
Tagasi üles
Raidel

PostitusPostitatud: Nelj Juul 16, 2015 9:58 am    Teema: Vasta viitega

Lähen augustis arsti juurde siis uurin selle rohu kohta. Siin on ikka nii, et pead ise jube tark olema ja teadma mida tahad. Proovin nüüd arsti vahetada, ehk siis läheb paremini. Olen paari aastaga käinud rohkem arsti juures, kui elu jooksul kokku ja see on üsna müstiline, kui palju eksitakse ja unustatakse. Aitäh Inks nüüd vähemalt tean mida küsida Smile
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Esm Okt 19, 2015 3:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mul samuti jalatald valutab...lausa hüppasin ühe jala peal mingi aeg. Perearst vaatas eemalt - kukekannus! Sain ikkagi kirurgile kus ilmnes et mingit kukekannust pole vaid vasaku jala sidemed annavad järele ja on tekkinud "algav lampjalgsus". Tegi ka mingi imevalusa süsti mis aitavat. Nüüdseks hangitud ka spets tallad ja saab juba käia. Kirurgi arvates see tekkinud keemia kõrvalmõju tagajärjel koos vanuse -?-ja ülekaaluga Embarassed
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit