Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

biopsia vastused-olen suures segaduses:(

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Maria41

PostitusPostitatud: Esm Jan 21, 2013 11:28 pm    Teema: biopsia vastused-olen suures segaduses:( Vasta viitega

Loodan väga, et ehk oskab keegi siinsetest palju kogenud inimestest mulle nõu anda või rahustada. Kõik algas umbes 5 a tagasi väikesest palavikust, perearst tegi erinevaid analüüse, mis olid alati korras ja tavaliselt kadus palavik umbes 3 nädalaga ära. Nüüdseks on palavik (37,2) kestnud juba üle nelja kuu, muidu ma ei teeks nii väikesest temperatuuri tõusust väljagi, aga sellega kaasneb väsimus ja kurnatus, mitte midagi teha ei jõua, tahaks ainult magada või pikali olla:( Nüüd saatis perearst mind sisehaiguste arsti juurde, kellele mainisin, et sooviksin minna mammogrammi tegema, kuna minu ema on surnud rinnavähki. Peale mammogrammi suunati mind kohe ultrahelisse, kus oli vasakus rinnas näha umbes 2,5-3 cm suurune tükk või sõlmeke, mis arsti sõnul oli väga liikuv, nii et peennõela biopsiat ei saanudki teha, kuna see moodustis liikus eest ära. Tehti jämenõela biopsia, kaks analüüsi ja öeldi, et vastuse saan nädala pärast sisehaiguste arsti käest. Biopsia tehti kolmapäeval kella 15 ajal ja arst helistas mulle reedel, kell 21.30 ja ütles,et analüüsidest vähirakke ei leitud. Olin muidugi ülirõõmus, aga mõned asjad jäid siiski selgusetuks,mida tol hetkel ei taibanud küsida ka. Kui mulle UH ja biopsiat teinud arst ütles, et vastused tulevad nädala pärast, kuidas siis sai sisehaiguste arst need saada juba 2 päevaga, kas on võimalik,et lihtsalt vahest saab vastused kiiremini vms? Samuti ei osanud ta mulle öelda, millega siis tegu oli, mis moodustis see rinnas on? Ütles, et peab mammoloogiga nõu ja helistab mulle juhul, kui võibolla on vaja kordusanalüüsid teha. Milliseid analüüse saab veel teha, kui biopsia juba tehti? Samuti ütles ta, et arvab, et minu palavikud ja väsimus on pikaajalise antidepressantide tarvitamise tulemus (olen sel teemal rääkinud psühhiaatriga,kes selle variandi üldiselt välistas). Tean, et kõige õigem oleks neid küsimusi küsida sisehaiguste arstilt endalt,aga ta võtab vastu ainult üks kord nädalas ja telefoni teel, kui tal on patsient vastuvõtul, infot ei anna. Mida siis teha, lihtsalt oodata, et ehk arst võtab minuga ise ühendust? Nii palju kahtlusi on kogu selle asja suhtes ja mida rohkem ma mõtlen,seda segasemaks läheb. Vabandan, et kiri nii pikk sai,loodan siiski, et keegi viitsib läbi lugeda ja mind natuke maha rahustada:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Jan 22, 2013 9:29 am    Teema: Vasta viitega

Sinu mure ja kahtlused on täiesti mõistetavad seda enam, et väsimus ja palavik kadunud ei ole. Kindlasti oleks sul vaja konsulteerida arstiga, silmast silma. Soovitan uuesti pöörduda oma perearsti poole, kellele peaksid ka haigusloo väljavõtted e-Tervise digiloo kaudu näha olema, sh biopsia tulemused.
Tallinnas saab pöörduda ka PERH rinnakabinetti nõustamisele, kui mingidki kahtlused või mured on. Keskhaiglas on ka rinnakabinet, ent sinna on pikem järjekord (paar nädalat), PERHi saab numbri juba järgmiseks päevaks. Seal saad juba täpsemalt küsida ja uurida, mis ja miks ning vajadusel ka juba suunamise mammoloogi jutule. Ma ei tea, kas Tartus ka sellist varianti on. Uuri oma perearstilt/raviarstilt, kas on sellist võimalust ilma saatekirjata ja kiiresti rinnaalasele nõustamisele pääseda.
Tagasi üles
Maria41

PostitusPostitatud: Teis Jan 22, 2013 12:03 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh Krissu!Smile Ootan veel paar päeva ja kui selle aja jooksul arst minuga ühendust ei võta, siis pöördun perearsti poole.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Teis Jan 22, 2013 12:35 pm    Teema: Vasta viitega

Ma arvan, et sind oskab aidata-rahustada ka günekoloog. Minu puhul oli tema see, kes mu mammoloogi juurde saatis, ka oskas ta seletada rinnastoimuvaid muudatusi. Sain aru, et sulle tehti nii mammo kui biopsia. Kui mõlemad olid negatiivsed, siis vähemalt kõige halvemast oled pääsenud. Nüüd ainult rahu ja oota, mis arst vastab. Mis puutub analüüsidesse, siis on mullegi öeldud, et saan vastuse nädala pärast, kuid juba samal päeval on vastuseleht olnud arstil arvutis. Kõik oleneb ju arsti vabast ajast, millal ta analüüsi and,ed edastab.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Jan 20, 2014 2:33 pm    Teema: Vasta viitega

Kahjuks on nüüd uus Haigekassa nõue, et rinnakabinetti saab vastuvõtule ainult perearsti või naistearsti saatekirja alusel.
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Nelj Dets 17, 2015 4:20 pm    Teema: Vasta viitega

Tere. Loen kyll ammuseid kirju aga minujaoks tuli see teem aktuaalseks täna . Käisin UH ja kuna see näitas mingit moodustist rinnas siis uuel aastal tuleb teha veel magnetuuribg rinnast ja biopsia ,seni pen kõrbema ja ootama . Kuna mul oli pereasti saatekiri ,siis ei saanud täna biopsiat teha ,milline jama ,seda tehakse vaid onkoloogo saatekirjaga. Selituseks veel et esimesest avastamisest 14 a möödas ja väga väga loodan et ei ole tegemsit millegi pahaloomulikuga ,sest kevadel oli mammograafia ja uh korras ,võis siiski võib nii kiirelt midagi muutada ?
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Dets 17, 2015 8:44 pm    Teema: Vasta viitega

Kas sa onkoloogi juures iga-aastases kontrollis enam ei käi? Mul onkoloog sel aastal teise rinna kontrolli enam ei saatnudki... ütles, et kaebuste korral ainult tuleb veel kontrolli tulla ning rinnauuringule siis vaid sõeluuringu või siis tõesti perearsti saatekirjaga edaspidi. Tegi ka natuke nõutuks... mul saab ka varsti 14 aastat esmaavastamisest. Loodame, et sul ikka midagi paha ei ole... Muretsema muidugi ajab ning kahju, et nii kaua peab ootama.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tiinaly6

PostitusPostitatud: Reede Dets 18, 2015 8:39 am    Teema: Vasta viitega

Jah Kersti ,mul sama asi et onkollog andis mu vabaks juba vist 5 a tagasi ja nyyd saan ma perearsti saatekirjaga tema juurde mida ma ka uuel aastal teen ja sealt edasi siis annab tema saatekirjad magnetisse ja biopsiale. See kõik lööb mu elu täiesti sassi ,ma ju nyyd elan Soomes ja pean seal ymberkorraldusi tegema ,ei tea ka ku kauaks ära jään ja mis toimub .Aga noh ,võtame yks päev korraga ja loodame parimat ,mis meil yle jääb ,ikkagi on meie saatus selle mehikese käes ,kes istub seal pilvepeal Surprised . Ilusaid jõule ja hingerahu kõigile. Smile Smile Smile
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit