Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Haiguslehel olemine- kas ja kui kaua?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Rapunzel

PostitusPostitatud: Kolm Sept 05, 2012 9:30 am    Teema: Haiguslehel olemine- kas ja kui kaua? Vasta viitega

Tere!

Sooviks teada, kuidas te olete end vähihaiguse ja töö vahel jaganud? Kas jäite üsna ruttu peale avastamist haiguslehele ja kas olete nt. keemiaravi ajal osaliselt tööl käinud?

Mul on ema olnud haiguslehel alates diagnoosist katkematult 4 kuud ja muretseb edasise pärast. Selle aja jooksul on ta saanud 3 keemiaravi ja 4. jookseb. Arst on üsna kidakeelne ja pole teada, millal opile saab ning siis järgenb ju taas keemiaravi.
Keemiravi ajal, kui on kergem, ei ole ka otstarbekas tööle minna ja haiguslehte vahepeal katkestada. Samuti kardab ta, et tööandja võib töösuhte lõpetada.

Kuidas teie olete sellel raskel ajal toime tulnud? Kui pikalt olite haiguslehel ja kas keegi on ka ravi ajal osaliselt tööl käinud?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Sept 05, 2012 7:25 pm    Teema: Vasta viitega

Tubli ema Sul Smile Mina kukkusin koheselt käpuli st. tööinimest minust ei olnud Sad
Tagasi üles
Mari

PostitusPostitatud: Nelj Sept 06, 2012 7:43 am    Teema: Vasta viitega

Tere.

Eks see kui kaua keegi haiguslehel on sõltub haiguse raskusest ja inimese enda üldseisundist. Ega praegu arstid erti ei ütle küll millal tööle tagasi minna. Tuleb enesetunde põhjal ise otsustada. Ise läksin küll keemiaravi ajal tööle ja täiskohaga, oleks varemgi läinud aga vahepeal ei olnud vaba kohta. Haiguslehel olin kokku 70 päeva. Enesetunne oleks lubanud juba pooleteist kuu pärast tööle.Kuigi minu olukord oli sedavõrd kergem,et mulle tehti kohe opp ja keemiad tulid pärast.
Minu arvamus on,et kui tervis lubab oma tööd teha ja kui on võimalus töötada ka osalise ajaga võiks tööle minna küll. Aitab ka mõtteid mujale viia.

Jaksu toimetulekuks.
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Nelj Sept 06, 2012 8:25 am    Teema: Vasta viitega

Sõltub tööst. Mina olin haiguslehel nii vähe, kui võimalik. Ei saanud seda luksust lubada, et oleksin koju jäänud. Töö juures oldi äärmiselt vastutulelikud ja mõistvad.
Jõudu teile!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Sept 06, 2012 1:19 pm    Teema: Vasta viitega

Tõesti - kõik sõltub tööst ning ikka oma enesetundest ja nö meelestatusest ning loomulikult raviskeemist ka. Mina näiteks ei tahtnud kuidagi ennast haigeks tunnistada ja haiguslehte eriti palju ei võtnud. Kord kuus sain neljapäeval keemia, reedel olin kodus ja esmaspäeval läksin uuesti tööle. Enne viimast ehk kuuendat keemiat aga tundsin, et olen nii väsinud, et võtsin ikka korraks haiguslehte ka. Hakkas vist mõistus kohale tulema... Wink

Viimati muutis seda Kersti (Esm Sept 17, 2012 9:24 am). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pandariin

PostitusPostitatud: Püh Sept 16, 2012 8:24 am    Teema: Vasta viitega

Jah, on olemas seadused, millest me kahjuks üle ega ümber ei saa...ja ülemused, kellest sõltume. Seega peab ema saavutama ikkagi kokkuleppe ülemusega. Kuid....Su ema jaoks on maailma kõige olulisem inimene tema ise. Oma haiguslehte võtku niikaua kui tema organism vajab. Mina olin haiguslehel koos puhkusega kokku 6 kuud, siis tahtsin inimeste hulka tagasi minna. Kord aastas, talvel, lähen igal aastal kuuks ajaks haiguslehele end taastama. Prioriteedid muutuvad, raha ei ole enam nii oluline ja tähtis.....aga MINA olen. Mõelge kodus läbi võimalused ja otsustage ikkagi selle järgi, millal ema ise soovib tagasi minna.
Seadused on paberil niikuinii, millest boss taganeda ei tohi, aga kui ta nii arusaaja pole, et lubab emal olla ära senikaua kui ema vajab, siis saab ta neid seadusi ikka väänata.
Tagasi üles
Obama420
Külaline

PostitusPostitatud: Reede Nov 07, 2014 2:36 pm    Teema: Vasta viitega

Kuidas teie olete sellel raskel ajal toime tulnud? Kui pikalt olite haiguslehel ja kas keegi on ka ravi ajal osaliselt tööl käinud?
Very Happy Very Happy
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Veeb 03, 2015 11:26 am    Teema: Vasta viitega

Haiguslehe ajal osaliselt tööl käimine pole Ravikindlustusseaduse alusel lubatud ehk Haigekassa ei maksa haigushüvitist, kui inimene haiguslehe ajal käib tööl.

haiguslehel saab olla olenevalt sellest, kas oled töövõimetuspensionär sama diagnoosiga, millega haigusleht või ei ole:

--- töövõimetuspension sama diagnoosiga - korraga haigushüvitis kuni 60 päeva, kalendriaastas kuni 90 päeva

--- töövõimetuspensioni ei ole või on teise diagnoosiga - korraga haigushüvitist kuni 120 päeva (ekspertiisi pikendusega kuni 182 päeva), kalendriaastas kuni 250 päeva
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Reede Juun 12, 2015 8:36 am    Teema: haigusleht Vasta viitega

Mõtlen ja mõtlen ,et ei jaksa tööl käia ,töö ikka nii raske ja olen suutrnud endale kätevalu ka tekitada Smile Otsustasin et nii just räägingi perearstile ,jama see et see õla ja käevalu ei allu minigile ravile ,ehk vajab lihtsalt puhkeaega .Samas on mul süümekad ja kas ma pean õldse tööl selgitama ,mis põhjusel võtan haiguslehe ,minu diagnoosi nad ei teagi, kas piisab kui ütlen et mul on 70 töövõimetus ja võin võtta lehe millal tahan Smile Väike toetus oleks hea aga lihtalt sain oma mõtet jagada Smile
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Juun 12, 2015 8:32 pm    Teema: Vasta viitega

Põhjust ei pea sa küll ütlema Smile teatamisest, et oled haiguslehel, sellest piisab - ja puhata tuleb igal juhul, kui tervis juba tunda annab Smile
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Laup Juun 13, 2015 4:07 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ka ikka võtan vahel haiguslehe, kui väga ära väsin. Muidugi võta leht, ei pea sa midagi seletama, miks sa võtad.
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Laup Veeb 13, 2016 9:15 am    Teema: HAIGUSLEHT Vasta viitega

Panen siis veidi teistmoodi loo ,mis on mulle uudne aga ehk kellegile veel kunagi vajalik. Niisiis kuna elan juba 7 kuud Soomes ja haigestusin oli suur segadus ,mida teha ja kuhu arstile minna . Käisin Soome haigekassas ja see ytles kindlat et kui lähen eesti pean ise kõik maksma ja soome ei pruugi tagsi maksta . Mõjutajaid oli palju ja ise ju ei tea seadusi,aga maolin ika nii kange et läkisn oma arsti juurde ,tegin proovid ja sai opi aeg paika. Samas ajasin ka soomes taga paberit ehk eelluba mis lubaks mul eestisse opile minna,aga kuna Soomlastel on aega kyll ,õeldi et nii nopeasti seda paberit kyll ei saa Smile Saatsin siis mingi taotluse sinna Haigekassasse et minul on kiire ja elu armas jne ja mina pean opile minema ja korras. Nyyd siis helistati ja kysiti ikka seda eelluba ja seda nii eestist kui soomest,oh issand. Ainult vahepeal ma sain targemaks et mul siiski siiski kehtib eesti haigekassa ja opi maksab tema ja ma ei pea mingitluba taotlema. oh milline kergendus. Teine jama oli sinise lehega ,mille saan eestist ja pidin saatma tööandjale ,sellel peab olema haiguse kood ,nii.,aga Eesti seadused ei luba seda avaldada Very Happy . Jälle suhtlesin haigekassaga ja arstiga ja lõpuks nad soostusid selle sinna peale kirjutama. Sellega on siis korras . Nüüd veel vaja uurida ,kaua Soome seadused lubavad mul lehel olla Wink
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 17, 2016 8:07 am    Teema: TERE Vasta viitega

Eelmine jutt oli keeruline ja ehkminu isiklik mure aga nyyd on mul lühike kusimus. Kui mina kui töövõimetuspenskar saan 90 päeva haigualehte sama diagnoosiga ,kas ma siis võiksin saada edaspidi mõne teise diagnoosiga veel lehte ,no vahepeal käiks ehk nädalakese tööl ja siis võtaks psühiaatrilt nt lehe `? Mingi võimalus peab ju olema . Päikest
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Veeb 27, 2016 9:37 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, teise diagnoosiga saab haigushüvitist täismääras.
Soovitan oma haigla sotsiaaltöötaja konsultatsioonile pöörduda, kes saab täpselt välja arvutada haiguslehe päevad ja hüvitise õiguse aja.
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Püh Veeb 28, 2016 6:07 pm    Teema: Tere Vasta viitega

Tänan sind Krissu,iga pisike infokild on abiks. Smile
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit