Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

ÄLL - kõik sellega seonduv
Mine lehele Eelmine  1, 2

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
HelinaM

PostitusPostitatud: Reede Aug 14, 2015 11:02 am    Teema: Nonii.... Vasta viitega

02.08- Leukosid 2-ga ehk vaikselt kukuvad. Keha keemia pärast veidike sügeleb, aga nagu arst ütles, et see ravimi kõrvalmõju. Pea kuidagi imelik.
03.08 - Keemia viimane päev. Tilguti ikka 24/7 peal, kuidas muidu. Tänasest hakkan siis saama ravimit, mis surub mu immuunsuse maha. Siis, kui see ravim tilgub jälgitakse südametööd ja vererõhku. Pidev temperatuuri mõõtmine. Õhtu poole tekkis palavik hullude külmavärinate hoogudega. See pidavat olema sellest, et rakud hävinevad. Vererõhk madal. Enesetunne uimane. Palavik ei taha väga alla minna, kui hakkas minema, siis aeglaselt ja higistamisega. Öösel poole 3 paiku tekkis jällegi palavik. ( palavikud 38 kraadi ümber ).
04.08 - Söögiisu kadunud kehvast enesetundest ja palavikkudest. Täna jälle sama ravim, mis eile. Keemiat enam tänasest pole.
05.08 - Hommikul tekkis õudne palavik, mis ei tahtnud kuidagi alla minna. Tänasest peab igal hommikul end kaaluma hakkama. Täna ka sama ravim, mis eile ja üleeile.
06.08 - Siirdamise päev. Day zero. Second b-day Smile Päeval loputus ja nsm vaikselt ootamine. Palavikku pole. Õhtul kella 23.00 paiku toimub siis siirdamine. Miks nii hilja ? Sest uute rakkude kohale toimetamine võtab ju aega. Minu doonorrakud tulevad Saksamaalt. Õnneks veregrupp mul ei muutu. Kogu siirdamine on pm nagu vereülekanne. Jälgimiseks pannakse südamemonitor külge, vererõhumõõtja. Näite võetakse iga 15 min tagant. Kohal on arst ja õde. Kõik laabub ilusti. Rakkude ülekanne võtab aega kuskil üle tunni veidike. Peale seda jälgitakse veel natuke aega ja siis magama mineku aeg. Kõik läks hästi.

Täna ( 14.08 ) kui ma seda kirjutan on mul rakkude siirdamisest möödas pm nädal. Selle nädala jooksul kaalun ma end igal hommikul. Jälgin vedeliku koguseid. Mõõdetakse vererõhku. Saan igapäevaselt mingit ravimit, mis surub mu oma immuunsust maha, et uued rakud saaksid hakata toimetama.( seda rohtu pean veel kaua kaua võtma ). Lisaks saan viirusekaitse ravimit ning pidev loputus. Tablette söön ka. Olen muidu reziimis, sest leukosid pole. Olen saanud 2 korda trombokate ülekannet. Kurk on ka valutama hakanud, aga ei midagi hullu. Vererõhk on veidike kõrge ( see ravimi pärast ) ning selle pärast võtan vererõhu alandajat. Käte peopesadel on mingisugune nn allergia. Punased, vahepeal sügelevad ja tulitavad. Selle jaoks saan allergia rohtu. Arst ütles, et uued rakud peaksid hakkama tulema uue nädala alguses. Muidu on kõik Ok ja hästi. Nii, et tuleb loota, et ka edaspidi kõik hästi läheks. Palavikke pole ka olnud ja põletiku näitaja on madal.
Eks näis, mis edasi...

Homme on mu poja sünnipäev. Saab 7 aastaseks. Minu pisike suslik on ikka nii suureks kasvanud Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Eenu

PostitusPostitatud: Laup Aug 15, 2015 4:41 pm    Teema: :) Vasta viitega

huhhh, mäletan veel nii selgelt seda aega, kui tuli ooodata.... Smile esmapäev, teisipäev on juba raudselt rakud platsis Smile Ole tubli Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
HelinaM

PostitusPostitatud: Kolm Sept 02, 2015 1:39 pm    Teema: Kodu Vasta viitega

Noniii.... Minu rakud hakkasidki tulema uue nädala algul. Vaikselt ja tasa. ( 0.2...0.4...0.8...1.2...püsis paar päeva ...1.6... jälle püsis... üle 2... trombokad ei tahtnud ka kiirelt kasvada. Aga nagu arst ütles, et tahavadki, et aeglaselt tuleks. Ja oii... paar päeva enne rakkude tulekut hakkas alaselg ikka väga valutama. Valuvaigistid ei tahtnud üldse mõjuda. Ja see valu ei ole naljaasi. Valu tuksub, samas surub selga ning teravad valusööstud. Kuid ilu nõuab valu. Mõtleme kuidagi nii Very Happy Kuid kui juba rakud olemas olid kadus ka valu.Sain siis iga päev viirusekaitse rohtu ja mingit ravimit, mis surub mu oma immuunsust maha vms.Ning igasuguseid muid rohte ka. Ja nii ma siis tikususin. Suuri palavikke ei olnud. Näitajad iga päevaga vaikselt paranesid. Vahel oli temperatuur 37.2-37.6. Vist oli 21 või 20 päev, kui immuunsust maha suruv ravim läks tablettide peale. Ära jäeti ka nüüdsest antibiootikum. Ja kõik läks edaspidi ka hästi. Ootasin päeva kui arst tuleb ja ütleb, et sa võid koju minna. Ja mis Te arvate, mis juhtus. 25-l päeval peale siirdamist tuli arst ja ütles, et ma ta laseb mind homme koju. ( kuupäevaliselt siis 1.september [kahjuks oma põnni esimesele koolipäevale ei saanud minna ] ) Siirdamisest on möödas 26 päeva. Haiglasse minekust 35 päeva. Lahkumise päeval võeti veel luuüdi proov. Järgmine esmaspäev, siis Tartusse kontrolli, mida ma hakkan siis iga esmaspäev tegema. Kodus võtan hunnikute viisi tablette. Tegelikult ega neid nii palju ka pole aga vahel tundub, et ikka on.
Arst rääkis ka, et mingi aeg tunnen end ikka nõrgemana. Pean olema ettevaatlik ümbritsevaga. Nagu ikka hoidma ennast pisikute jne eest. Osasid toite ei tohi süüa ( nt: popcorn, hot dog, ¹okolaad, värsked toiduained, kuumtöötlemata toidud, pähklid, kraanivesi jne )

Tahaksin rõhutada : Iga inimene on erinev. See, et ma sain nii ruttu haiglast välja ei pruugi juhtuda igaühega, kes teeb läbi siirdamise. Alati on risk infektsioonideks ja muudeks probleemideks. Ega ka praegu mina neist prii pole. Risk on olemas.Arst ütleb ikka alati pikema aja. Kuna parem olla valmis selleks, kui jääda lootma sellele, et läheb ainult kuu vms. Haiglas olles tuleb end hoida ning eriti veel, kui haiglast välja saab.

Nüüd pean hakkama end kodus ise väga jälgima. Ega nahale löövet tule, ega seedimisega probleeme pole, ega palavikke pole. Kõik need võivad viidata mingile infektsioonile vms. Kõige rohkem kardan vastutõuke reaktsiooni ( ma ei mäleta kuidas seda täpselt kutsuti ). Nagu räägitakse.. need 100 päeva !! Nii pea kui tundub midagi olevat, koheselt teatama arstile.

Hea on olla kodus. Ma küll kardan järgnevaid kuid, samas tean, et kõik läheb hästi.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Sept 02, 2015 2:27 pm    Teema: Vasta viitega

Nii hea sinu edusammudest kuulda... Head taastumist sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Sept 03, 2015 2:44 pm    Teema: Vasta viitega

võtan bokaali punast veini sinu tervisex, Helina (Y)
Tagasi üles
Eenu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 09, 2015 5:56 pm    Teema: :) Vasta viitega

Võrratud uudised Smile juhhuu
Tagasi üles
HelinaM

PostitusPostitatud: Püh Okt 04, 2015 12:40 pm    Teema: 2 kuud Vasta viitega

Hei.

Siirdamisest põhimõtteliselt, siis kaks kuud. Koju saamisest veidi üle ühe kuu. Siiani on kõik läinud hästi. Eks pisemaid ebamugavusi on olnud: keha sügelemine ( arvan, et vererõhu rohust. Kui ära jätsin, kadus ka sügelemine ), jalad olid alguses paistes ( eks harjuvad uuesti käimisega ja rohud pidid ka kuidagi jalaveresoontele mõjuma,nüüdseks kõik ok ).
Iga esmaspäev käin Tartus kontrollis. ( Vereanalüüs. Vaadatakse üle ravimite kogused ja kas vaja midagi lisada või ära jätta ). Vahepeal oli veidi hirmus, kui maksanäitajad kehvaks muutusid. Arstile see ei meeldinud. Pandi peale hormoonid. Nagu ikka hormoonidega kohe ka põsed ümarad ( tüütu ). Aga näitajad paranesid ja kõik praegu korras. Mingi viirus tuli/aktiveerus ka. Samas seda oli oodata vms ja selle vastu võtan juba rohtu.
Homme jälle Tartusse. Seega siiani on kõik hästi. Loodetavasti läheb ka edaspidi nii.
Aitäh toetuse ja kaasaelamise eest. Olen tõesti südamest tänulik ja loodan, et kui kellelgi on see tee ees või praegu käsil, siis läheb ka kõik hästi. Edu ja jaksu ning kannatust Smile
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Püh Okt 04, 2015 10:22 pm    Teema: Vasta viitega

Jätkata samas vaimus! Cool
Tagasi üles
HelinaM

PostitusPostitatud: Teis Juul 19, 2016 3:04 pm    Teema: Vasta viitega

Kirjutan lühidalt, kuidas on mul siis läinud.
Vähem kui kuu aja pärast saab mul aasta siirdamisest. Üldiselt on mul läinud hästi. Maksanäitajad on sellised imelikud, aga see on arvatavasti mu infektsiooni pärast, mis kahjustas mu maksa, põrna ja kopse. Käin nüüdsest kontrollis iga 4 nädala tagant. Ravimid on langenud ainult Acic ja Berlocid ja vererõhurohud. Sandim... sain lahti 9 kuu täitumisel.
Üritan oma elu vaikselt tagasi saada. Töötan ka juba 4 kuud. Alguses oli ikka väsitav uuesti tööl käia aga nüüdseks ära harjunud. Võin öelda, et tunnen end hästi. Kuid siiski ei saanud kõik minna nii hästi kui oleks võinud. Keemia ja siirdamise tagajärjel kahjuks ei saa ma enam lapsi. Võtan nüüd suguhormoone ja jään neid võtma vähemalt 20 a ( olen 25 a). Enneaegse menopausiga kaasnes mul meeleolukõikumised ja kuumahood. Vaikselt hakkavad ka need ära kaduma ( hormoone võtan alles teist kuud ).
Kuid usun, et kunagi saan ma ka arstilt kuulda seda lauset " sa oled terve " Smile
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Juul 25, 2016 12:42 pm    Teema: Vasta viitega

Tore sinust kuulda, Helina ja väga vahvad uudised, et tervis paranemise teel on!

Hormoonasendusravi saan mina ka ja samuti võttis mõned kuud aega enne, kui organismis östrogeeni tase stabiliseerus. See-eest aga ei ole olnud selle võtmise algusest alates ühtki punni näos - nahk sile kui beebil Smile Östrogeeni olen mina võtnud juba 14 aastat, mõned aastad tagasi vähendati annust 2 mg-lt 1 mg-le.

Kahju muidugi, et bioloogiliselt laste saamine ei õnnestu, see paraku üks intensiivsete keemiaravide mõju võib olla jah. Lohutusena see sinu olukorras ei kõla, aga on ka muid võimalusi. Tean noort naist, kes sai 5 a pärast keemiaravi kunstliku viljastamise teel lapse, kandis raseduse ise ja sünnitas ise. Praegu on vara veel planeerida seda, sest vajalik on ju enne vaadata, kuidas su tervis taastub. Kindlasti aga soovitan mõne aasta pärast konsulteerida, võibolla on midagi ka selles vallas meditsiinis arenguteel. Lootust ja usku!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit