Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Abiks keemiaravi saades....

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
lilleke123

PostitusPostitatud: Esm Jan 23, 2017 2:30 pm    Teema: Abiks keemiaravi saades.... Vasta viitega

Mõte tuli siis foorumis, et teeks siia teema, kuhu kõik saaks kirjutada, mis neid keemia ravi ajal aitas ja kuidas end tervena hoida. Mõtlesin siis alustada: Minu suurim abimees FEC ravi oli kindlasti Emend iivelduse vastase tableti saamine, üks enne ravi, teine järgmine hommik kodus ja kolmas ülejärgmine päev kodus. Tartus antakse see rohi kaasa, aga nagu kuulda, siis Tallinnas saad seda vaid siis kui ise oskad küsida!! Aga see rohi on imerohi ja sellega naljalt paha ei hakka!!! Kindlasti ei tohi seansile minna tühja kõhuga. Mina sõin alati enne ravi algust kõhu täis, tilga all olles jõin pidevalt- juua tuleb üleüldse väga palju, et keemia ruttu kehast väjutada Ja koju jõudes oli taskus alati, mida näksida( rosin, pähkel jn.) Värskes õhus liikumine oli väga kosutav. Ja enne igat uut keemiat tegin omale 5 päeva jutti tassitäie "elukokteili" kuhu kuulus punapeedist, apelsinist, porgandist ja õunast pressitud mahl!!! Ei läinud mul tänu sellel segule kordagi verenäidud halvaks ja ei vajanud ma mingit lisaturgutust! See siis FEC keemiaga.
TAC keemiaga aga olid lood teised. Sellega iivelduse rohtu ei antud ja ausalt öeldes ei läinudki vaja, sest halb ei hakanudki. Esimesed kolm ravijärgset päeva ei saanud midagi aru, et oleks muutunud. Aga neljas kuni kuues päev olid päris hullud, oli tunne, et olin okastraati alla neelanud ja tervenisti teerulli alt ka veel läbi käinud. Õnneks tavaline paracetamol aitas hästi, vältida happelisi sööke ja ikka ikka enne igat ravi juua punapeedisegu, et veri korras oleks.Viiest päevast piisab, punapeeti tuleb panna poole rohkem kui muid saadusi...
Peale kõike ravisid olen leidnud aga uue tervistava saaduse: 1tl kurkum-0,5 tlkaneel-tl otsaga mustapipart-0.5 tl nelgipulbrit: joon igal hommikul tassi kohvi selle seguga ja uskuge või mitte, juba pea kaks aastat pole ma külmetushaigustes ega gripis olnud. Selle segu võib segada ka mee sisse või tee sisse....mulle sobis kohvi.
Nii et loodetavasti saate siit omale midagi abiks ja kopsutuseks! kallistan kõiki, kel ravi ees või pooleli. Kõik saab läbi ja on jälle päike väljas!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
inks

PostitusPostitatud: Kolm Jan 25, 2017 1:37 am    Teema: Vasta viitega

Vee joomine (või millegi muu joomine) on ka kasulik eriti kui ilma pordita keemiat otse veeni tehakse, siis leiavad õed veenid paremini üles. Joomist tuleb alutstada õhtul enne keemiat ja hommikul ka. See aitab ka kõhukinnisuse ja kõhulahtisuse puhul. Ükstapuha mida võib juua, vahet pole kas mahl, morss või jogurt või supp. Külmad asjad maitsevad keemia ajal alati paremini. Kõhukinnisust on võimalik ennetada kui süüa kuivatatud ploome või peedisalatit. Kõhulahtisuse vastu aitavad tabletid.
Tagasi üles
Valentiina

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 01, 2017 12:16 pm    Teema: Vasta viitega

Kui hammastel on hambakivi, on enne ravi algust mõistlik lasta eemaldada. Kui igemed ja suu limaskestad hakkasid valulikuks jääma, kasutasin kohe hambaarasti poolt soovitatud Multi-Oral Remident´i, hoidis hullema ära, veritsust ega ville ei tekkindu kordagi. TAC-raviga kaasas käiva kurgu kareduse vastu aitas minul väga hästi Vipis´e salvei-saialille-pune-kummeli õli. Kurkumit ei soovitata tarvitada kaks nädalat enne kirurgilist operatsiooni, teeb vere vedelaks.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 02, 2017 4:21 pm    Teema: Vasta viitega

Raseerida tohib ainult elektri pardliga. Ziletti ei tohi kasutada sest pisemgi kriimustus võib põletikku saada. Juuksed ja karvad kukuvad enamuste keemiatega ära 2 nädalat peale esimest keemiat ja siis saab sampooni pealt kokku hoida.
Tagasi üles
klarett

PostitusPostitatud: Püh Veeb 12, 2017 7:05 pm    Teema: Vasta viitega

FEC kogemus oli mul selline, et II - IV kord oli kõige paham esimene õhtu, kus korraks oksendasin. Aga südaööl umbes läks üle ja järgmiseks hommikuks oli nõrkus ja keskpärane pohmelli tunne umbes nädal aega. Muud detailid muidugi ka, nagu vastik maitse suus, kuivusetunne kõris, mao tundlikkus ja küünte haprus. Juua tuleb ikka süstemaatiliselt, kogu aeg vett peale uhada. Tallinnas kirjutatakse välja Kytrili nimelist rohtu, ilmselt see aitab et rohkem ei oksendanud, aga kõhukinnisus kaasneb sellega.
Taxoterest olen endale terve päeviku sisse seadnud, millal miski sümptom mind kummitab. Esimesed kaks korda tuli kriisi (gripinähud, nõrkus, väike palavik ja vere langus) algus neljandal päeval, viimati juba kolmandal päeval. Iiveldust ei ole, aga muud kribu-krabu. Jalad hakkasid valutama, ööseti olid nagu valutäpid jalgades (kuigi see võis olla juba veretaastamise süstist), uusi sümptomikesi lisandub isegi siis kui on 10 päeva ravist. Mõned ebamugavused veel, tegelikult enamvähem kogu nimestik, mis taxotere juhendis lubatakse, v.a. otsesed allergilised reaktsioonid, sain kätte vähem või rohkem. Kõige tõsisem on ikka leukotsüütide arvu langus, mida peab kontrollima ja arsti määratud süste ja dexat saama.
Kokkuvõttes, kõik kõrvalnähud läksid siiski ruttu üle, mõne vastu ei jõudnud ma veel abigi otsida, kui oli juba kadunud. Näiteks oli suu väga valus ja huule peal haavad, aga enne kui apteeki jõudsin, enam ei olnud.
Aga ma kirjutasin teemast mööda. Suurt abi oli saada teadmisest et see kõik on lühiajaline ja läheb mööda, muud nõksud olid detailid. Näiteks kuivanud suud õlitasin kookoseõliga, hambaarst soovitas. Ma arvan et iivelduse vastu aitaks hüpnoos. Oleks super kui keemiaravi saalis töötaks hüpnotisöör ja aitaks võidelda iiveldusega!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit