Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Dexa

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
klarett

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 23, 2017 6:43 pm    Teema: Dexa Vasta viitega

Kuidas on teile mõjunud see kuulus abiravim Dexamethazone? Olen keemiaravi lõpusirgel ja Dexa on olnud pidev saatja ja kõrvaltoimete leevendaja, tänagi 16 0,5 tabletti sees. Unetus ja eufooria okei, aga nüüd on läinud randmed ja jalad tursesse ja nägugi kuidagi ümaraks. Kuidas kogemused on, millal see tursumine ja prisked põsed järele annavad pärast ravi lõppu?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Valentiina

PostitusPostitatud: Esm Veeb 27, 2017 11:19 am    Teema: Vasta viitega

Kas kindel, et tursed Dexast? Minule anti seda ainult koos tilgaga ja ühel korral sain ka vist kolmel või neljal päeval kokku tablettidena. Mind arst hoiatas enne dotsetakseeli, et pahkluud võivad tursesse minna. Läksid ka, ja sääred olid kogu keemia aja kergelt paistes. Pisut rohkem kui kuu peale viimast keemiat oli op, selle järel alles olen tursevaba. Kaal ka langes minu ehmatuseks peale lõikust kaks kilo, kuigi välja lõigati vähem kui 100 g.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Esm Veeb 27, 2017 4:24 pm    Teema: Vasta viitega

See vist jah rohkem keemia rohtudest. See võib olla allergiline reaktsioon, või siis raku seinad on kahjustatud ja vesi "lekib" sealt välja, hormonaalsed muutused sest keemia mõjutas munasarju, või siis et keemia lihtsalt aeglustas seda protsessi kuidas keha muidu veest lahti saab. Peaasi et saad vabalt hingata ja et pissil käid korralikult, hoia kaalul ka silma peal kui liiga kiiresti või järsku tõuseb räägi sellest arstile ja kui turse läheb hullemaks ka siis helista arstile. Muidu see läheb ise peale keemia lõppu ära.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2017 10:48 pm    Teema: Vasta viitega

Nägu läheb küll ümmarguseks just Dexast. Täpselt küll ei mäleta, et millal taandus...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
annabel

PostitusPostitatud: Kolm Märts 01, 2017 11:28 am    Teema: Vasta viitega

Tere! Endateada sain keemia ajal vaid korra dexat tilgana kui suurt väsimust kurtsin aga olen aastaid tagasi teinud läbi ravikuuri medroli hormoonpreparaadiga. Olin suur ümargune kuunägu ja isegi karvkate tuli näole...kestis ikka 2 kuud veel peale hormooni lõpetamist. Eks kõik sõltub doosist ja organismi eripärast. Jõudu ja küll saab kõik korda lõpuks!
Tagasi üles
klarett

PostitusPostitatud: Kolm Märts 01, 2017 12:53 pm    Teema: Vasta viitega

Kui selle peale mõelda, siis on tekkinud nagu imelik näo kuju, ümarik. Käisin keemiaravi saalis ja mulle tundusid mitmed inimesed seal sarnaselt ümarike põskedega. Kusjuures punaste põskedega! Aga muidugi, see vaevalt et kaua püsib. Eks need on ikka tugevad ravimid ja võitluseks kurja haigusega ja kõik see paha lisaväärtus tuleb ära kannatada. Sain arstilt vee väljaajamise tabletti ja jalad läksid kohe kuulekalt normaalseks tagasi
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit