Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Uustulnuk
Mine lehele Eelmine  1, 2

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Jaanika

PostitusPostitatud: Püh Juun 05, 2011 9:40 pm    Teema: Vasta viitega

Tere minu poolt ka Step!
Ära clarksi pärast muretse. Näitab see muidu naha kohti kuhu melanoom ulatub, samas peetakse oluliselt olulisemaks breslow mõõtu ja see sul ju Vaike ja ilus number. Kuna staadium sul 1a, siis vaevalt et midagi muud peale lõikuse tehakse.

Tervitades
Jaanika
Breslow 0,6 clarks II aastal 2004
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
step

PostitusPostitatud: Laup Veeb 18, 2017 10:49 am    Teema: Vasta viitega

Tere taas
Kuna ma siia teemasse postitanud olen kunagi, siis jätkan siitsamast. Minu lugu sai endale nüüd, pea 6 aastat hiljem järje. Jaanuari keskel avastasin endal selle sama kaenla alt, kust melanoom ära lõigati, suurenenud lümfisõlme (keda täpsemalt huvitab, siis ee oli valutu, liigutatav ja katsudes üsna tihke, aga mitte kõva, ca 2 cm).
Suht ruttu saadeti mind PET-KT-uuringule ja see näitas kaenla all kõrgemat metaboolset aktiivsust, aga ei saanud täpselt öelda, kas on põletikuline või pahaloomuline, mujalt oli kõik puhas, ainult see lümfisõlm. Kuna olin mitu nädalat haige olnud, siis lootus püsis veel, et ehk on sellest lümfisõlme üles löönud, aga... Tehti op päevakirurgias ja pärast opi ütles kirurg, et eemaldas 2 lümfisõlme, sest ka teine oli suurenenud. Vastuse sain nüüd kolmapäeval, üks lümfisõlm sisaldas pahaloomulisi rakke, teine mitte.
Esmaspäeval ootab mind uus op, kus eemaldatakse kaela alt kõik lümfisõlmed. Olen üritanud uurida, kaua ma sellega kodus põdur ja haiguslehel pean olema, aga see on jäänud segaseks, seega kui keegi oskab vastata siis... kuigi see vist on individuaalne ka. Hetkel öeldi vaid, et pean pärast iga kolme kuu tagant PET-uuringul käima (see oli vist, kui midagi rohkem ei leita, ei mäleta, sest seda infot oli korraga liiga palju).
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2017 11:19 pm    Teema: Vasta viitega

Step, kuidas sul uus operatsioon läks? Mis arstid räägivad? Kas tõesti võis 6 aastat see melanoomi rakuke seal lümfis siis olla?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
step

PostitusPostitatud: Nelj Märts 02, 2017 1:25 pm    Teema: Vasta viitega

Operatsioon läks hästi, järgmisel päeval tõmmati dreen välja ja saadeti koju ja siin ma nüüd tiksun ja käin punkteerimas, sest vedelikku ikka koguneb kaenla alla. Seda veel ei tea, kas ülejäänud lümfisõlmed olid puhtad, vastust veel ei ole. Aga jah, eelmine uuring kinnitas, et tegemist on melanoomi metastaasiga ja hetkel on staadiumina kirjas IIIb.
Nagu ma internetiavarustes tuhlates olen aru saanud, siis õhukesed melanoomid, nagu mul oli, võivadki siirdeid hiljem anda.
Kirurg rohkemat ei ole hetkel lisanud, kui et iga 3 kuu tagant PET-uuring. Arusaamatuks jäi mulle, kas siis midagi täpsemat ei uurita, sest mõned ju saavad ka mingit immuunravi vms III staadiumiga, praegu sellist muljet mulle igatahes arsti jutust ei jäänud, kui küsisin. Märtsi keskel siiski lähen veel ühe onkoloogi juurde ja vaatan, mis tema räägib.

Viimati muutis seda step (Nelj Märts 16, 2017 1:46 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Märts 10, 2017 10:12 pm    Teema: Vasta viitega

Praegu ju tõesti igasuguseid uusi melanoomi ravimeid tulnud... kui seal ikka olid melanoomi rakud uuesti sees, siis võiks ju ravi ikkagi teha... Pressi ikka arstile peale...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes