Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

magu

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Seedeelundite vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mari55

PostitusPostitatud: Teis Veeb 14, 2017 3:58 pm    Teema: magu Vasta viitega

Kuigi shokiperiood on üle elatud, ei suuda ma oma diagnoosi välja kirjutada. Detsembris oli operatsioon, enne oppi sain 2 keemiaseanssi. Jaanuari lõpus alustasin Xeloda võtmist, plaanis oli 3 3-nädalast tsüklit. Nüüd, esimese tsükli möödudes ütles arst, et maksanäitajad tõusnud, ravi katkeb. Nädala pärast uus vereproov. Ma ei oska midagi arvata, miks need tõusnud on.
Ega siin keegi vist eriti ei kirjuta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Veeb 14, 2017 10:14 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
See ju väga hea, et vähki sai välja opereerida. Järelikult ei ole väga suur staadium... Eks keemia mõjutab maksanäitajaid ning selle tõttu peab ravis vahet pidama... Proovi alati ka arstilt sellisete asjade kohta rohkem küsida. Kui kaua keemiat veel plaanitakse? Kuidas operatsioon läks?
Kõik, kõike head ning ikka jõudu ravideks!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
mari55

PostitusPostitatud: Reede Veeb 17, 2017 4:41 pm    Teema: Vasta viitega

Olen kuulnud lauset, et operatsioon läks hästi ja et metastaase ei leitud, aga see kasvaja olevat olnud suur (d3cm) ja läbinud kogu maoseina. Staadium IIa.
Aga need arstid ei räägi ju. Neil pole aegagi. Ja hirmunud seisundis ei tule küsimusedki meelde. Onkoloog on tihti ära, aga õde pole arst ja vastata ei oska. Vestlesin ka palliatiivravi psühholoogiga, väga abivalmis ja tore mees, aga mao kohapealt ei tea ta ju midagi. Mind opereerinud meeskirurg ei oska mitte poole sõnagagi lohutada või lootust anda. Ma ei julge ta vastuvõtule minnagi (ja mis ma sinna lähen?), sest neil on kogu aeg nii hirmus kiire, et mis mina oma tühise probleemiga...
Aga mul on surmahirm ja teadmatus.
Ja nii ma aina nutan ja uurin internetist.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Laup Veeb 18, 2017 3:13 am    Teema: Vasta viitega

Ehk saad e-terviseloost rohkem lugeda oma ravi kohta. Ma pole kursis mao vähiga aga paljud keemia rohud võivad maksa kahjustada sest maks puhastab meie keha sellest keemia mürgist. Kas said Xelodat tabletina? Ma ei tea kas sulle pakuti osalemist selles kliinilises uurimuses ja võib olla sa sellest juba tead
https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02205047?term=gastric+estonia&rank=1

või osaledki juba selles uurimuses kuna said keemiat juba enne operatsiooni. Xelodat kasutatakse tihti rinnavähi raviks ka. Ja ma arvan et kui su maksa numbrid ei parane hakkad lihtsalt teist keemiat saama. Hirmus kahju küll et arstidel pole aega asju patsiendile seletada. Soovin sulle jõudu ja jaksu raviks.
Tagasi üles
mari55

PostitusPostitatud: Laup Veeb 18, 2017 11:46 pm    Teema: Vasta viitega

aitäh kaasaelajatele, natuke ikka kergem kui kuuled, et on teisigi, kes kimpus sõralistega. Olen siin vist terve foorumi läbi lapanud ja jube tunne on lugeda, kui keegi vestluskaaslastest on lahkunud. Aga tore, et selline foorum olemas on.
Esmaspäeval annan uue vereproovi, aga ma juba arvan, millest see oli: nagu nuhtluseks jäid minu ette 4 sokolaadikommi chilliga. Magusaisu oli liiga suur ja ma ei suutnud ei öelda. Peale seda hakkaski pistma ja vaevama ja kakk oli ka banaanikarva. Hakkasin võtma allaholi ja nüüd tundub, et korras.
Seekord arstile minnes olen targem: kirjutan aegajalt vihikusse kõik pähetulevad küsimused ja vastuse jaoks jätsin ka 3 rida - ta peab ju midagi arusaadavat vastama, et oleks kirjutada võimalik.

Kõike head kaasteelistele.
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Püh Veeb 19, 2017 11:16 pm    Teema: Vasta viitega

Räägi kindlasti arstile ka et väljaheited olid heledad, see võib olla sapikividest või maksaprobleemidest. Ja üldiselt ei soovitata võtta ravimeid keemia ajal ilma arsti käest küsimata, nii et seleta arstile ka et Allaholi võtad. Ma pole küll arst aga atvan et need probleemid ei tulnud tsilli sokolaadi söömisest vaid ikka keemiast. Kuigi su keemia on tablettidena on see ikka kõva keemia.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Veeb 28, 2017 11:08 pm    Teema: Vasta viitega

Kindlasti on mingeid muid ravivõimalusi ka, kui maks sellele konkreetsele keemiale vastu ei pea... Maksaprobleemidega läheb tõesti väljaheide heledaks...
St II on ju väga lootustandev. Kõige tähtsam ongi see, et vähk tervenisti välja lõigatud sai. Sul on väga vedanud, et nii õigel ajal jaole saadi ning et ilusti opereerida sai. Minu õel oli maovähk juba kõhukelmele levinud ning tema kahjuks terveks ei saanud.
Kindlasti tasuks keemiaravi edasi teha, sest kõige tähtsam ikka see, et viimanegi pisitilluke pahalase rakk organismist lõplikult hävitatud saaks...
Proovi ikka tuleviku suhtes optimistlik olla ning mitte ette muretseda, sest muidu väga raske selle haigusega koos elada. Kõike, kõike paremat! Ning kirjut ikka, kuidas sul läheb...
Tagasi üles
mari55

PostitusPostitatud: Reede Märts 17, 2017 4:34 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh toetajatele.
Pidin sööma Essentiale Fortet, siis käisin ultrahelis ja ports vereanüüse, aga midagi ei leitud paha. Praeguseks on maksanäitajad korras ja jätkan Xeloda tablettide võtmist.
Mul on olemine enam-vähem, pea vahel valutab, aga kõige rohkem häirib see väsimus.
Kersti, ütled, et õde ei saanud terveks. Mis olukord siis praegu on? Või oli?
Kas teda ei opereeritudki?
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Märts 18, 2017 12:43 pm    Teema: Vasta viitega

Õekest mul tõesti enam ei ole... Crying or Very sad Tal operatsiooni üldse enam ei tehtud, sest vähk oli juba organismis laiali...
Nii hea, et sul ravi jätkata sai! Ega arstid ei oskagi ju ka tuleviku suhtes midagi väga ette öelda... Kõik oleneb väga paljudest asjaoludest... Peab lihtsalt kõik võimalikud ravid läbi tegema ning käima perioodiliselt kontrollis... Ning olema kindel ja optimistlik, et kõik saab korda... Ette muretsemine ju midagi paremaks ei tee...
Very Happy
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Seedeelundite vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit