Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sirle lugu

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sirle

PostitusPostitatud: Reede Märts 17, 2017 8:36 pm    Teema: Sirle lugu Vasta viitega

Olen foorumi värske liige.
See konkreetne lugu sai alguse millalgi oktoobris, kui tundsin rinnas mingit tükikest... Mult on palju küsitud, et "kuidas ma selle leidsin" ja ma ei oska vastata, sest ma tegelikult ka mäletan vaid emotsiooni, aga mitte hetke. See selleks. Kuna mu emapoolses suguvõsas on rinnavähki esinenud ja ka väga halval kujul, siis tol õhtul olin veidi hirmunud. Kuid aeg läks - naistearstile oli võimatu aega saada, mammograafile oli tarvis saatekirja, peearstil oli ka tähtsamaid asju. Ja eks ma olin ise looder ka. Kuid detsembri alguses leidsin õnneliku juhuse tõttu info, et Magdaleenas on olemas "rinna tervise kabinet" kuhu saab saatekirjata. Vastalt enne jõule oli ka vaba aeg ja sinna ma läksingi. Tavaline kontroll. Ise olin jõudnud enda jaoks järeldusele, et küllap on tegu tsüstiga (nagu oli olnud mu õel). Tundus, et sama arvamust jagas ka arst, kuid saatis mind siiski kontrolli jaanuari alguseks. Kõigepealt mammograaf ja siis ultraheli (kuna mammograaf pidavat andma vahel valepositiivset). Ultraheli arst tuli paberitega ja teatas, et mammograafi pilt oli ilus ja puhas. Kuid ultraheli näitas ikkagi mingit massi ja võeti biopsia. Mulle lubati helistada kahe nädala pärast. Täpselt nädal hiljem sain küne - et tulemusi veel ei ole, kuid arst tahab minuga siiski vestelda ja veel nädal hiljem olin taas Magdaleenas. Tegu ei olnud tsüstiga. See oli midagi, mis oli pahaloomuline, hormoonsõltuv, mitte agressivne ja teises faasis. Olen nüüd tagantjärgi pabereid uurinud, kuid midagi konkreetsemat neist välja lugeda ei oskagi.
Osaliselt tundus mulle tol päeval, et oleksin pidanud selle uudise kuidagi "raskemalt" vastu võtma. Vähemalt inimeste reaktsioonid olid sellised. Ka arstil. Noh, et kõik on tegelikult ju hästi ja... Aga mulle tegelikult ka tunduski, et kõik ongi tegelikult hästi. Ma olen eluaeg terve olnud. Haiglas viibinud vaid sünnituste ajal. Mulle ei meeldi arstide juures käia, aga mul on kalduvus neid usaldada. Nii et jah - minu jaoks oli kõik enam-vähem...
Veel täpselt kaks nädalat hiljem läksin haiglasse. Esimesel päeval uuringud, teisel päeval operatsioon. Tehti rinda säästev lõikus ja taastumise suurim problesm oli käe liikuvuse säilitamine. Lümfisõlmi eemaldati kolm (kolm valvurit), kuid kõik need olid ilusti puhtad.
Eelmisel nädalal oli esimene keemiaravi. Milline, seda ma ei tea, sest ei osanudki küsida. Aga üks neljast kotikesest oli igatahes punane. Smile Koju jõudes oli tunne, nagu oleks pohmell. Ja siis äkki hakkas halb. Hoopis teistmoodi halb.... Nüüd tean, et jõin liiga vähe nii enne keemiat kui ka järgneva 24 tunni jooksul. Seda proovin järgmine kord parandada (kuigi vesi oli kohutavalt halva maitsega pärast).
Kui enne operatsiooni tegelesin oma lõbuks jooksmisega, siis praegusel hetkel ma selleks võimeline ei ole. Tööle minnes oli kolmas korruski kohutavalt kõrgel trepist minnes. Very Happy
Oma tagumikuni patsi lõikasin lühikeseks enne haiglasse minekut. Nüüd ootan, kas poisipea jääb alles, või mitte. Veider on see, et ma tunnen, et olen valmis selleks, et võin juuksed kaotada.

Peale keemiat on mind ootamas veel kiiritus- ning hormoonravi.

Seda foorumit olen peale operatsiooni päris palju lugenud ning on veidi kahju, et see tänasel päeval enam aktiivse suhtlemise koht ei paista olevat. Kui sobib, liituksin hea meelega FB privaatse grupiga.

Ja hoolimata kolmekordsest ülekirjutamisest ei õnnestu mul teemat salvestada nii, et pealkiri tekiks. :S
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
annabel

PostitusPostitatud: Reede Märts 17, 2017 9:34 pm    Teema: Vasta viitega

Tere! See keemia mida saad on FEC ja tõesti jätab sellise kõikuva meremehe tunde paariks päevaks. See on hea et agressiivne ei olnud! Muidu agressiivsust märgitakse G tähega ja nr seal taga näitabki kui kuri pahalane oli. Mul oli G2. Kas staadiumi ei tea? Usun et kõik saab korda ja see on hea et võimalikult vara pahalase leidsid. Annan suletud gruppi teada soovist liituda... ole tubli!😉
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Märts 18, 2017 12:23 pm    Teema: Re: Sirle lugu Vasta viitega

Sirle kirjutas:

Ja hoolimata kolmekordsest ülekirjutamisest ei õnnestu mul teemat salvestada nii, et pealkiri tekiks. :S

Tere Sirle!
Kahjuks on nii, et pealkiri ei salvestu kui on kasutatud täpiga tähti... Panin sinu postituse pealkirjaks "Sirle lugu"
Annabel saatis sulle privaatkirja... Kas sa said selle kätte?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
LK

PostitusPostitatud: Laup Märts 18, 2017 2:17 pm    Teema: Vasta viitega

Kallis Sirle.
Minu lugu Sinu omaga suht sarnane.Nüüd aasta keemiast möödas ja imago muutus (loe pikkade juuste asemel poisipea) läbitud.Smile. Ise ajasin juuksed pärast teist keemiat maha täitsa siilikaks aga tagantjärele tarkusena ilmselt oleks võinud poisipea teha ja vist polekski kõik ära tulnud.Igaljuhul hakkasid nad kohe peale mahaajamist kasvama,aeglaselt küll aga siiski.
Keemia ajas mind ainult iiveldama,muid kõrvalnähte õnneks polnud.Ju ikka iga inimene erinev.
Kiiritus pole üldse asjaks arvata-ainult tüütu iga päev kohal käia.Nii e tära üldse muretse.
Hormoonravi juures on kõige halvem kehakaalu tõus.Julgen soovitada et hakka kohe alguses jälgima ja püüa kaal säilitada.Hiljem mahavõtmine ei taha kuidagi õnnestuda.
Edu Sulle ja ilusat kevadet!
Tagasi üles
Sirle

PostitusPostitatud: Püh Märts 19, 2017 2:03 pm    Teema: Re: Sirle lugu Vasta viitega

Kersti kirjutas:
Sirle kirjutas:

Tere Sirle!
Kahjuks on nii, et pealkiri ei salvestu kui on kasutatud täpiga tähti... Panin sinu postituse pealkirjaks "Sirle lugu"
Annabel saatis sulle privaatkirja... Kas sa said selle kätte?

Aitäh kõigile! Sõnumid ilusti kohal jä lippan FB'sse.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit