Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Juuksed ei kasva tagasi ??

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
maruss

PostitusPostitatud: Nelj Mai 04, 2017 10:14 pm    Teema: Juuksed ei kasva tagasi ?? Vasta viitega

Minu sõbrannal möödas 5 aastat rinnavähi ravist. peas ainult udu !!
Juusteks neid nimetada ei saa.
Olid tugevad paksud juuksed enne !
Minul ka sama haigus aga tulid juuksed tagasi- temal mitte!
Kas on kogemusi mida teha? Raviarst dr.Peeter Padrik Tartus ei oska ka miskit öelda.
Raviks kasutati
epirubicin+cyclophorphan+5-FU+herceptin
ja teine kuur oli
docetaxel+herceptin

ootan väga tagasisidet.
Palun kirjutage meilile
marika.sillandi @hot.ee
tänan kõiki kes jagavad infot ja kogemusi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
inks

PostitusPostitatud: Nelj Mai 04, 2017 11:20 pm    Teema: Vasta viitega

Seda juhtub vahel Docetaxel raviga. Siin USAs arstid hoiatavad selle eest enne ravi. Seda esineb harva kuid vahel ikka juhtub. Selle vastu ei saa midagi teha, nii et kallite imerohtude ja ravimitele pole mõtet raha raisata. Õnnitlused et sõranna on olnud 5a vähivaba!
Tagasi üles
Bravo

PostitusPostitatud: Reede Mai 05, 2017 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

Minuga juhtus samuti - olid pikad, paksud, läikivad ja terved juuksed, praegu vaid imepeened pehmed udemed, pealaelt hõre ja väga aeglase kasvuga. Keemiaravist saab kohe täis kolm aastat. Tegelikult hakkas juukseid kukkuma umbes pool aastat enne diagnoosi saamist.

Olen kasutanud sissevõetavaid ravimeid, kõige efektiivsemaks osutus BioSili kapslid räniga. Määrinud olen peanahka erinevate vedelikega (parim Emuõli),
olen vähemalt 7 korda ennast täiesti kiilaks lasknud ajada (sellest ei ole mingisugust abi). Olen kandnud parukat, mütse, rätikuid, kaitsnud peanahka päikesepõletuse eest.
Veebruari lõpus käisin Tallinnas Juukseakadeemias uuringul, tehti ka 4 korda puhastavat protseduuri + vadakuga niisutatud juustega 45 min fööni all. Peale seda tulid juuksed (ma nimetan neid ikka nii...) rohkem lahti. Soovitati ka henna - indigo seguga juukseid värvida, see on nii ja naa. Lisaks soovitati veel pöörata tähelepanu toitumisele, kuna70% immuunsusest tuleb soolestikust. Sain pika nimekirja kaasa, mida peaks ja mida ei tohiks süüa. Tegemata jäi see, et oma vereanalüüsi ma sinna ei viinud. Võib-olla oleks midagi veel avastatud.
Muutunud on praeguseks nii palju, et olen lasknud juustel kasvada, olgu siis nii hõredad, kui tahes. Iga kahe kuu tagant käin juuksuri juures, et hennaga värvida ja otsi tasandada.
Tagasi üles
lilleke123

PostitusPostitatud: Püh Mai 07, 2017 9:34 pm    Teema: Vasta viitega

Mul õel ka väga hõredad juuksed ning ta proovinud ära vist kõik võimalikud ime ja mitteimerohud,aga miski ei mõju.... Tal muidugi kasvajaga pistmist polnud, aadta tagasi hakkasid lihtsalt hõrenema ja kohe tõsiselt....Minul oli aga enne ravi väga õhuke juus ja vastupidi enamusele hakkasid juba taxo ajal tagasi kasvama ja on kolm korda pakse ad kui varem, halli pole ja väga kiire kasvuga....midagi erilist ei tee....
Tagasi üles
Bravo

PostitusPostitatud: Esm Mai 08, 2017 7:48 am    Teema: Vasta viitega

Tuleb välja et loodus on õiglane: annab sinna, kus pole ja võtab sealt, kus palju. Mu hea sõbranna ütles mulle: "Sul on eluaeg ilusamad juuksed olnud kui teistel, sa oled kõik juba kätte saanud, mis sa vingud Smile
Tagasi üles
sirtsu

PostitusPostitatud: Esm Okt 30, 2017 7:52 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen saanud 2 korda keemiaravi rinnavähi tõttu. Esimesel korral tulid fantastilised juuksed, lokkis ja mis kõik. Muidu mul olid ka paksud ilusad juuksed ikka ka enne.
Aga vaat peale II keemiaravi ma vaatasin et juba saab 3-4 kuud keemiaravist, aga ei midagi, süda aimas halba. Tulid mingid udemed, imepeened, imehõredad, nagu imikutel või hästi vanadel inimestel.
Olen palju raha raisanud juuste hooldusele, käinud trihholoogia keskuses ravil. Mingil määral on asi paranenud, aga erilist kriitikat muidugi ei kannata. Tookord püstitasin siin ka teema, keegi kogemust eriti ei jaganud, USA ja muude maade foorumitest siis lugesin, et on jäädud ka laus kiilakaks.
Ja II korral sain just docetaxeli 8-st korrast neljal.
Olen harjunud sellise "soenguga", teised ka. Parukat ka ei sooviks kanda.
Peaasi et tundub et haigus kontrolli all, mul vaja näha kuidas mu laps täiskasvanuks saab. ja palju muid häid asju!
Kaua ma ikka taga leinan oma ilusaid pakse juukseid. Tundub et aegadega ikka veidi tuleb neid juurde, nii vähemalt väidab ka mu juuksur, kus ma oma viite karva lõikamas käin.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Bravo

PostitusPostitatud: Teis Okt 31, 2017 11:31 am    Teema: Vasta viitega

Tubli, Sirtsu! Teistel ei peagi olema asja meie juustega. Ja on palju tähtsamaid asju ilmas. Aga hiljuti rääkisin visiidil dr Pildiga ja tema arvas, et juuste puudumine ei tohiks olla keemiaravi tagajärg.

On see siis stress, toitainete puudus organismis või mis iganes - igatahes otsustasin uue paruka kasuks ja nii ma ka tegin.
Kui välja lähen, nt teater, muu avalik koht, siis panen paruka pähe ja tunnen ennast paremini. Igapäevaselt seda siiski kanda ei taha.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit