Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kaal langeb

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Askom

PostitusPostitatud: Teis Dets 04, 2012 10:34 am    Teema: Kaal langeb Vasta viitega

Kas on normaalne, et kaal langeb kolinaga keemia ajal? Saan esimest intensiivset keemiat ja kaal kukub iga päevaga. Süüa ei anta mulle haiglas eriti, äkki sellest? Isu ka pole nagu. Keemiat saan iga päev ja sedasi 5 päeva järjest. Paari nädalapärast uuesti 5p järjest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Dets 04, 2012 5:39 pm    Teema: Vasta viitega

Kui ei söö, siis loomulikult kaal langeb. Lisaks ka vähihaigus ise on kaalu alandava toimega, seetõttu peab vähihaige ja eriti keemiaravi saav vähihaige eriti hästi toituma - öeldakse, et isegi 1,2-1,5 korda terve inimese päevasest energiavajadusest peaks vähihaige sööma, et kaalualanemist ei toimuks.
Tagasi üles
Askom

PostitusPostitatud: Kolm Dets 05, 2012 8:21 am    Teema: Vasta viitega

Huvitav, et miks mulle siis mingit piimakörti antakse? Hommikul mingi pudru laadne ollus, lõunal kartulipudru ja õhtul ka mingi piimakissell või vedel kört. Üks ja sama päevast päeva. Teised minu palatis saavad norm toitu. Küsisin arstilt, et mida võin süüa, siis vastas "kõike võin süüa". Kui uurisin, et miks lobi antakse, siis vastas, et mul on dieet kuna kõht kinni. Mida peaksin sööma hakkama, et kaalu taastada ja jõudu saada? Kas seda Nutridrinki võin juua lisaks toidule? Kas pudelist piisab päevas kui söön tavatoitu ka?
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Dets 05, 2012 11:42 am    Teema: Vasta viitega

PERHis on olemas toitumisnõustamine vähihaigetele. Kuna oled Tartus haiglas, siis kohale tulla ei saa, aga toitumisnõustaja minu teada ka telefonitsi nõustab.

dr Tiiu Tigane
T, N 10-14 nõustamine Teabetoas, tel 617 2306, kabinet C2005 (II korrus) C korpus polikliinik 4

Soovitan helistada talle, ka selle Nutridrink osas oskab ta kindlasti nõu anda.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Dets 05, 2012 3:07 pm    Teema: Vasta viitega

See on küll kummaline, et kõhukinnisusega sellisele pudrudieedile pannakse. Minu arust just pudrud seda tekitavadki... Peaksid jogurteid ja keefiri jooma ning ikkagi tavatoitu sööma ja kui siis ka kinni, siis ju selle abistamiseks on ka rohud olemas.
Nutritrinki olen ka oma ämmale lisatoiduks viinud. Üldiselt ühest on päevas vähe, kuid kõik oleneb ju sellest, mida juurde suudad süüa. Ning kui isu väga halb, siis kurda kindlasti seda ka arstidele. Mul ämm sai nüüd teise keemiaravi arstiga koostöös oma teise keemiakuuri ja nemad panid mingisuguse sellise rohu keemiale juurde, mis tõi söögiisu momentselt tagasi. Muidu kurtis ka, et toidul ei ole üldse mingit maitset ja kuidagi ei suuda vägisi omale toitu sisse ajada. Nüüd aga on olukord palju parem. Temal ravitakse ka lümfoomi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Askom

PostitusPostitatud: Püh Dets 09, 2012 6:05 am    Teema: Vasta viitega

Appikene, jälle 4,5 kg kadunud Sad Mis ma teen selle kaaluga? Mida peaksin sööma, et kaal tõuseks. Kokku kadunud 15 kg kaalu. Alles esimene intensiivne keemia lõppes. 1,5 nädlaa pärast on algamas teine(kui veri ok). Millega kiiresti ja tervislikult küll kaalu tõsta. Nüüd juba hakkab söögiisu ka natukene tulema ja enesetunne on veidikene juba parem. Ainult kaal teeb muret. Olin suur "tädi"enne. Nüüd vaid luu ja nahk Sad Ja peavalu on ka ikka. Seda seostan seljaajusüstiga. Olen 2 süsti keemiat saanud sinna. Et vältida vähi ajusse levikut. Sellest ju võib olla peavalu. Pikutasin küll peale süsti, aga ilmselt vähe. Paar tundi vaid. Nüüd paluna aga kaalu tõstvaid toitusid mulle pakkuda Smile)
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Esm Dets 10, 2012 12:23 am    Teema: Vasta viitega

Hei hei!

Väga huvitav kuulda , et sulle kehvasti süüa antakse. Olen ise Tartu haiglas 6.korrus ja reziimi toidu peal mis on kõrge kalorsusega : hommikusöök : pudru , või , moos , sai , leib , juustuviil , kohv/tee
Lõuna: kartulipüree liha/pikkpoiss/kana/kotlett , kaste , juurviljad , jogurt/kohuke , magustoit , leib/sai
Õhtusöök on sarnane lõunale või mingi makaroniroog
Õhtusnäkk : saiake , võileib ja kohv/tee , või kohuke/puding ja võileib. Kuidas kunagi.

Kõhukinnisuse vastu saab ju rohtu võtta , selleks ei pea küll näljas olema.
Kaal langeb pigem sest sööd tavapärasest ikka kordades vähem , samas organism haigusega võidelded kulutab energiat , saad rohkem vedeliku kui tavaliselt . Maitsemeeled on häiritud kindlasti ja üleüldine isu on väiksem kui tavaliselt. Kaalulangus jääb mingi hetk seisma , alguses langebki rohkem pärast vähem. Kui keemiast taastud ja maitsemeeled tagais tulevad siis söö kõike mida hing ihkab sest varsti maitsemeeled jälle tuksis Smile

Jõudu jaksu Sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Askom

PostitusPostitatud: Esm Dets 10, 2012 7:14 am    Teema: Vasta viitega

Teised palatikaaslased saidki normaalselt süüa Smile Min aga mitte. Mind "näljutati" Sest minul oli eridieet. Arst ei saanud ise ka vist aru, et miks. Kord oli jutt kõhukinnisuses, siis mao säästmisest, kõrvetistest ja maomahladest. Ilmselt oli nende eesmärk minust kiirelti lahti saada ja surnuks näljutada Smile) Aga see ei õnnestunud neil veel Smile)
Tagasi üles
tull

PostitusPostitatud: Teis Dets 26, 2017 3:11 pm    Teema: Vasta viitega

Askom kirjutas:
Teised palatikaaslased saidki normaalselt süüa Smile Min aga mitte. Mind "näljutati" Sest minul oli eridieet. Arst ei saanud ise ka vist aru, et miks. Kord oli jutt kõhukinnisuses, siis mao säästmisest, kõrvetistest ja maomahladest. Ilmselt oli nende eesmärk minust kiirelti lahti saada ja surnuks näljutada Smile) Aga see ei õnnestunud neil veel Smile)

Kuidas kaalulangusega tänasel päeval on?
Tagasi üles
Juliet

PostitusPostitatud: Püh Jan 14, 2018 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen juurde võtnud Sad seostan seda hormooniga ja suitsetamise maha jätmisega. See toimus üheaegselt. 3 kuuga, mil keemiat+hormooni sain, võtsin 10kg juurde ja maha pole midagi saanud siiani. Ravi oli 2017 suvekuudel. Pärast sügisel tüvirakkude siirdamine haiglas, siis mõned kilod kadusid, kui isu oli nullis paar nädalat. Koju tulles oli isu juba jälle hea.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit