Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

müeloom

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Luuvähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
laurmari

PostitusPostitatud: Nelj Apr 22, 2010 3:06 pm    Teema: müeloom Vasta viitega

Kas on kellelgi tegemist selle luuüdi kasvajaga?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
rts

PostitusPostitatud: Nelj Juun 09, 2011 6:14 pm    Teema: Vasta viitega

On tegemist jah, väga lähedasel inimesel on see. Jagaks kogemusi...?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Keku

PostitusPostitatud: Püh Dets 18, 2011 3:49 am    Teema: Vasta viitega

Tere!
Lugesin, et kellelgi lähedasel tegemist müeloomtõvega. Sain just ise selle diagnoosi ja ¹okk on suur. On aimu kuidas EEstis on selle haiguse diagnoosimine ja ravimine õnnestunud? Kuidas lähedane inimene sellega hakkama sai/paranes?
Tänades
Kersti
Tagasi üles
rts

PostitusPostitatud: Nelj Dets 22, 2011 11:55 pm    Teema: Vasta viitega

Tere,

Mina olin see, kes kirjutas, et lähedasel inimesel on müeloom. Kui Sul on mingeid küsmusi, vastan hea meelega.

Tervitustega

Reet
reedaoma@gmail.com
Tagasi üles
Juliet

PostitusPostitatud: Teis Jan 30, 2018 3:08 pm    Teema: Vasta viitega

Väike täpsustus - müeloom pole küll päris luuvähk, vaid luuüdi vähk, veel ka vereloomevähk, hulgimüeloom, müeloomtõbi. Ka halval lapsel on mitu nime....haigus, millest tervenemist kahjuks ei ole. Üldjuhul saab haigust aga kontrolli all hoida. Kõik oleneb inimese üldisest tervisest.

Mina sain diagnoosi eelmisel aastal maikuus, emadepäeval. Tore aeg diagnoosi saamiseks, eks ole. Läksin tol päeval oma emale külla vat niisuguse kingitusega Sad

Praeguseks hetkeks olen läbinud sellise teekonna, kõik eelmisel aastal:
keemia - 4 tsüklit (keemiaks nahaalused süstid) + hormoon (tabletid);
kiiritus 10x - selgroomurru tõttu (luumurrud on sellele haigusele iseloomulikud);
autoloogne tüvirakkude siirdamine

Siirdamisest olen kenasti taastunud, käin tööl ja elan suhteliselt normaalset tavaelu.
Jaanuaris võeti vereproov ja luuüdi proov, et vaadata, kas haigus on taandunud hetkel - veri oli puhas, luuüdiproovi veel ootan.

Sellel haigusel on palju nüansse ja kõik on väga individuaalne. Suur osa haigestunutest on vanuses 60+. Eestis haigestub ca 50-60 in aastas. Mina olen üks nooremapoolne patsient, diagnoosi sain 37 aastaselt.

Kui keegi soovib täpsemalt midagi teada või lihtsalt suhelda või on sama diagnoosiga, andke julgelt märku. Mina olen kõigele avatud Smile
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Teis Jan 30, 2018 4:18 pm    Teema: Vasta viitega

Mul endal küll oli teine vähk aga lähedane tuttav siin USAs ka kellel mutliple myeloma. Ainuke vahe teie raviga oli tal et saab luude tugevdamisegs Zometat. Ja pidi olema plussiks mida noorem oled. Tal siiamaani kõik OK, ta praegu 5a peale siirdamist, ja tal pidi veel olema uueks siirdamiseks rakke juba varus kui vaja läheb. Ja mind häirib ka kogu aeg et kuigi mu tuttav on haritud siis ta kogu aeg kasutab väljendit et tal on luu vähk. Ta vähk mõjutab luid kuid see pole luuvähk. Haigusest on palju parem aru saada kui on selge pilt kogu protsessist.
Tagasi üles
Juliet

PostitusPostitatud: Teis Jan 30, 2018 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

Zometat saan mina ka kord kuus luude tugevdamiseks, unustasin mainida. Aasta pärast siirdamist pean veel võtma atsükloviiri ja Berlocidi (antibiootikum). Haigus kahjustab immuunsüsteemi. Aga nagu sa mainisid inks, mida noorem patsient oled, seda paremini kõik kulgeb.
Ja tüvirakke on mul kogutud ja külmutatud 3-ks siirdamiseks, 1 tehtud tänaseks Smile
Tagasi üles
inks

PostitusPostitatud: Kolm Jan 31, 2018 3:46 pm    Teema: Vasta viitega

Tore et Zometat (või ükstapuha millist sarnast ravimit) saad, elukvaliteedi jaoks on väga tähtis et rohkem lumurde ei tuleks.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Luuvähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit