Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

RINNAVÄHI METASTAASID

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
siiam

PostitusPostitatud: Kolm Sept 09, 2009 11:09 am    Teema: RINNAVÄHI METASTAASID Vasta viitega

Olge head, jagage kogemusi kuidas Teil avastati metastaasid. Kas luumetastaasid on kellelgi ka väljendunud mingi muhu või nähtava moodustisena. Näiteks käel säärel või reiel. Minul saab rinna eemaldamisest varsti 1,5 aastat. Diagnoos st. IIA T2N0M0, suurus 2,5 cm, duktaalne kartsinoom/pappillare, G-1, ER+, PR+++, ki 67 0%, Her 2 ++, E-Cad+. Läbisin keemiaravi 6xCMF. Olen oma keemiaarstilt palunud, et testitaks üle HER2 ++( tõeliselt Her 2 positiivsetel on võimalik rakendada bioloogilist ravimit Herceptin, kuid tema seda praegu vajalikuks ei pea. Ütles, et kui tekkivad metastaasid, siis tuletage testimise vajadust meelde. Kas keegi oskaks anda nõu kuidas seda ise eraviisiliset saaks teha. Tean nii palju, et kasvajast võetud histoloogiline materjal säilitatakse 30 aastat, kuid kas Eestis peale Hiiu Onko keegi saaks ja tohiks seda kasutada?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tiikar

PostitusPostitatud: Kolm Nov 24, 2010 11:11 pm    Teema: Vasta viitega

Tere! Minul rinnaopist möödas mõned kuud rohkem kui 1,5 aastat. Kuu alguses arstil käies lõpetati ära Nolvadexi kuur, sest liigesed hakkasid valu tegema ja hommikuti oli tegu, et voodist välja saada. Ühtegi uuringut ei tehtud, sest viimasest korrast liiga vähe aega möödas.
Nüüd minul sama küsimus, mis Siiamil, mis oleksid need sümptomid, mis viitaksid metastaasidele? Või vaevusi eriti ei olegi ja metakad ilmnevad ikkagi vaid uuringute käigus? Millegipärast on mulle jäänud mulje, et tavapärane röntgen ja mammogaaf ei ole nii täpsed, et hing rahule jääks ja hirmud kaoks. Kui ma nüüd mõne kuu pärast jälle arstile lähen, mis uuringut ma peaks paluma teha endale?
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Nelj Nov 25, 2010 2:07 pm    Teema: Vasta viitega

Tuleb paluda luude uuringule - stsintigraafia. Minul ka ca 1,5 aastat möödas. Arst ütles, et kui rinnavähi marker pole tõusnud (norm 25), siis pole vajadust stsintigraafiat teha. Loe www.cancer.ee
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 9:44 am    Teema: Vasta viitega

Kõigepealt soovitan rahuneda ja nautida elu ilma keemiata ja muu jamata,sest teil ju nii vähe kõigest mõõdas ja organism tahab puhata ja taastuda. Milleks otsida kohe metastaase,kes ütles et nad tekivad üldse,ei pruugi ja ainult 30% tekivad kui uskuda tarku raamatuid.....Paraku olin ise samasugune pabistaja ja otsija,iga pisem valu või ebamugavus ajas pabistama ja aina tüütasin arsti et tehke aga uuringuid-tehti sintigraafiat ja ultraheli kõike muud ,haiguslugu on nii paks et on ,kõik oli korras aga ma ei jätnud ikka .Kuni ükskord kui kabinetti sain ja arst ütles kohe et täna uuringuid ei tee,et mind ennetada ja piirdus katsumisega ja seal ta oligi -pisike mügarik vana armi juures. Sellest nüüd 5a möödas ja arsti poolt olen terveks tunnistatud aga hing ei anna endiselt rahu,valutab siit ja sealt ja käin ikka valuraviarstil,nii tunnen end kindlamalt ja usun ja sisendan endale et kõik on närvidest ,mis on läbi lõigatud.Vot selline oli minu lugu aga valvsust ei tohi iial kaotada ja iga haigus on erinev.Jõudu ja tervist teile.
Tagasi üles
atsirk

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 12:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tervitused kõigile.
Minul pikk haiguslugu.Jõuludeks 2001 sain diagnoos-rinnavähk. Jaanuris kohe opp. Meil oli arstiga kokkulepe, et kui saab rinda vähegi säästa , siis eemaldab osaliselt. Nii ka läks. Kuid ei ole head ilma halvata-selgus, et siirded olid juba lümfides. Shokk oli suur ja kui arst soovitas uut oppi siis keeldusin.Selleks oli veel üks põhjus - haiglas olin koos naisega, kellel oli juba neljas opp kahe aasta jooksul -algul osa rinnast,siis terva ja hiljem teise rinnaga samuti. Kahjuks ma ei tea mis tema saatus on.
Kuni märtsini taastusin opist ja siis hakkasin keemiat saama. TAC kuus seanssi 21 päevaste vahedega.See oli ikka õuduste aeg,aga inimene on tugev ja unustub halva. Juuni lõpus oli viimane keemia ja augusti keskel hakkas kiiritus. Ei mäletagi kas oli 25 või 30 korda.
Suured tänud kõigile arstidele ja õdedele. Very Happy
Tagasi üles
atsirk

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 1:44 pm    Teema: Vasta viitega

vabandust et pooleli jäi-väike näpukas-ei ole arvutiga sinasõber.
Kõik oli korras kuni selle aastani. Märtsis järjekordses kontrollis kurtsin arstile,et kael on kange ja ei saa pead hästi pöörata. Kohe röntgen ja vastus ,metastaasC5 (viiendas kaelalülis)
Enne ravi tehti veel luude uuring tervele kehale(mingi radioaktiivse ainega),kompuutertom.ja põiele tsüstoskoopia.
Kokkuvõte oli:munasarjades metastaasid,v/vaagnas metast., kusepõies tuumor, C5metast.
Põit ravisin enne seda juba paar kuud-uroloogi arvates lihtsalt põletik ei ta

ha ravile alluda.Mingeid uuringuid peale ultraheli ta ei teinud.
Ja ongi nii, et minul andsid tunda kael ja põis,teised kolded tulid välja uuringutega.
Oma süü ka -olin nende aastatega liiga rahulikuks jäänud,peaks igale kaebusele rohkem tähelepanu pöörama. Question
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Esm Veeb 11, 2019 9:03 pm    Teema: Vasta viitega

Tere taas! 12a möödas ja lähen uuele ringile. Algas suvel valudega ristluudes. Tulid ja läksid, lõpuks jäid, apteegirohud ei aidanud. Perearst kompuutrisse ei saatnud, ravis närvipitsumist kuni ühel päeval viidi tõsiselt hullu seljavaluga EMOsse. Seal tehti ülesvõte ja uuringud kinnitasidki metastaase luudes. Suurem ühes lülis, mis põhjustaski valu. Valu kiirgas juba puusa, jalga. Tänaseks selle lüli kiiritus läbitud, tänu millele olen loodetavasti sellest valust vaba.
Kirjutan seepärast, et ärge kunagi kaotage valvsust! Minul hoiti silma peal kõigel muul, aga mitte luustikul. Ilmselt kõige kallim uuring. Esimestest valudest kuni ravini läks pool aastat, natuke palju, eks? Siin muidugi igasuguseid põhjusi. Kui tulevad seletamatud valuhood, mis ei pruugi kohe püsima jääda, kahelge ja küsige luudeuuringut. Ma küsisin ka varem, aga polnud ju põhjust teha.
Täna sain esimese keemiaravi ja bioloogilise ravi süsti. Loodan parimat.
Lootke kõik teiegi!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 14, 2019 9:39 am    Teema: Vasta viitega

Nii kahju kuulda Sad Kas need valud olid siis päris pidevalt... Seljad ja liigesed meil ju ikka valutavad... Kuidas kohe seda metastaasi kahtlustama hakata... Aga kahjuks on tõesti nii, et ega meie haigusega valvsust ei saa iialgi kaotada... Palju jõudu sulle ravideks ning ikka optimistliku meelt!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kerahein

PostitusPostitatud: Laup Veeb 16, 2019 7:25 am    Teema: Vasta viitega

Suve teisest poolest peaaegu pidevad. Vahelduva tugevusega. Valu põhjustas närv, aga mis närvi mõjutas? Kui kaks arsti, kes on minu haiguslooga kursis, kinnitavad, et neil on samasugused valud olnud, et tulebki jälle tagasi ja kestabki pikalt ja hakkabki korduma, siis hakkadki uskuma, et küll ükskord minulgi üle läheb. Kannatasin, võimlesin, võtsin järjest rohkem valuvaigisteid.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit