Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kuidas olla toeks?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Jants

PostitusPostitatud: Püh Nov 17, 2019 2:06 pm    Teema: Kuidas olla toeks? Vasta viitega

Ei teagi kas see õige koht. Aga kuna lähikonnas puutub igasugune varasem kogemus siis ehk saan ka siit targemaks.

Elukaaslasel rinnavähk, op tuleval nädalal.

Ma sooviksin tarkust, et mis on ees ootamas. Millega peaksin arvestama. Milline oleks kõige asjalikum abi ja tugi minu poolt.
Ühesõnaga selles asjas täiesti kogenematuna ja väga väheste teadmistega olen tänulik igasuguse asjakohase info eest mida peaksin teadma, et olla heaks toeks ja ka ise hakkama saada.

Tänan ette.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Nov 18, 2019 5:53 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Jants!

Kuna iga inimene ja tema lugu on erinevad, on väga raske ühte ja igas olukorras paikapidavat nõu anda.
Tavaliselt sellises olukorras peredes on olnud abi sellest, kui kaaslane lihtsalt on olemas ja kuulab haigestunut, küsib tema soove ja vajadusi ning võimaluste piires abistab ja toetab.
Teisalt on ka lähedased tihti raskes olukorras ja vajavad tuge. Hea oleks, kui sul oleks keegi, kellega rääkida.
Kas su elukaaslane on PERHis?
Tagasi üles
Jants

PostitusPostitatud: Teis Nov 19, 2019 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

Läheb homme Tartusse sisse.

Olemas olla muidugi. Aga ma nagu ei tea suurt midagi, et mis üldse ees oodata võib. Mis nende keemiate ja asjadega kaasneb.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Nelj Nov 21, 2019 4:28 pm    Teema: Vasta viitega

Tere! Ole kindlasti olemas naise jaoks. Lihtsalt ole ta kõrval kõiges, ära haletse ega näita välja oma hirme. Kallista ja teata et koos saate sellest üle, püüa mõista teda - kuigi tean et terve inimene ei saa teg aru mis vähihaige sees toimub. Operatsioon on esimene ja suht lihtne etapp sel raskel teel - ei tea veel diagnoosi raskust ega järgnevat ravi ju? Kas rind jääb alles või mitte? Kindlasti saab naine haiglas kokku toredate saatusekaaslastega, kes aitavad seda kõike läbi teha ja jagavad enda kogemusi.Koos on kindlasti kergem! Koos otsustage kuidas ja kui palju rääkida oma lastele ja sugulastele haigusest. Peale haiglat peab käima seroomi eemaldamas - tore kui võimalik temaga koos olla sel päeval.
Kui teada milline keemia järgneb, küsi ja uuri siit uuesti!
Tänapäeval jäädakse rinnavähiga enamasti ellu - olen 6 aastase staaziga ellujääja! Wink
Loomulikult võid privasse kirjutada, aitan kuidas oskan!
Ole ise kindel kalju kaaslase kõrval ja usu kõik saab korda!
Tagasi üles
Jants

PostitusPostitatud: Nelj Nov 21, 2019 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Mis tähendab seroomi eemaldamine? Mis see endast ette kujutab?

Saan aru, et mu küsimused rumalad ehk. Aga ma saanud arstiga ise vaid korra kokku. Töö viib piiri taha. Arst tookord ütles, et keemia alguseks võiksin kodus olla ja nii saab tehtud ning ilmselt ka teine töö olemas. Aga natuke ju võtab elu korraldamine aega. Seepärast ongi mul üsna vähe teadmisi.

Homme küll ilmselt saan arstiga telefonitsi suhelda. Olekski hea kui teaksin mida küsida/uurida ehk.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Reede Nov 22, 2019 3:29 pm    Teema: Vasta viitega

Seroom on haava vedelik mida süstlaga eemaldatakse haava ümbrusest. Kuna op alles oli siis vara arstilt küsida täis diagnoosi ja raviplaani. Küllap kaaslane kuuleb ise haiglas kõigest.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit