Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
TluKris

PostitusPostitatud: Nelj Jan 02, 2020 5:44 am    Teema: Vasta viitega

Tere kõigile!

Palun abi, olen pärast kõike seda juba segaduses ja meeleheitel... Sad
Ehk siit foorumist leidub targemaid inimesi, kes on sellest valdkonnast ja oskavad vastata mu küsimustele.

Natuke eellugu: Vanust alles 22 ja kõik tavapärased günekoloogilised läbivaatused on kulgend muretult 3-4 aastat, kuni eelmise korrani. Avastati esimest korda munasarjatsüst, mille tõttu vist günekoloog otsustas ka esmakordselt teha mulle PAP testi. Tulemused olid halvad, arsti näost oli kohe näha, et talle ei meeldi see vastus. Saatis kiiremas korras kolposkoopiasse, seal võeti lausa 4 biopsia tükki. Niisiis tulemused:

1) HPV papiloomviirus kõrge riski tüvi 51, k-16 ja k-18
2) kõrge astmeline lamerakuline kahjustus, düsplaasiad CIN2 ja CIN3
3) MIKROSKOOPILINE EMAKAKAELAVÄHK - CIS
4) Tugev vähieelne seisund

Kahjuks günekoloogidega vesteldes olin natuke shokis oma seisundist kuuldes ja vist ei osanud kõike küsimusi küsida ka. Digiloost analüüside vastused on aga väga mahukas ja meditsiinilisi termineid täis, millest pool on mulle täiesti hiina keel. Nüüd on mul juba kasvanud päris suur mure ja tugev stress.

Kõige hirmutavam on minujaoks diagnoos mikro vähk, mis asi see on ja mida see täpselt tähendab? Jah vähieelne seisund on selge, et sellest võib ise organism välja tulla nagu ka HPV-st eks aga mikroskoopilisest vähist?

Arst ütles et lõikusele kohe saata ei saa, kuna ma olen väga noor ja lapsi pole. Poole aasta pärast võetakse uus biopsia ja siis otsustakse kas lähen lõikusele.
Minujaoks on ikka 6kuud väga pikk aeg. Kui tõenöoline on et selle aja jooksul võib mu seisund halveneda st, päris emakakaela vähk välja areneda? Miks ma nii kaua ootama pean.

Kõige suurem mure on mul lapseootusega, tegelikult juba plaanisime mehega selle aasta sees lapseootele jääda ja just siis kui olime valmis tulid PAP testi tulemused. Ma kardan lõikust ka aga kõige suurem hirm ikka et tulebki vähk ja jään ilma nii emakast kui ka kaelast. Väiksema lõikuse ehk kahjustunud osa väljalõikamisega säästaks vähemalt suurema hirmu... Sad

Kas nüüd jääbki nii, et ootan pool aastat uut kolposkoopiat iga päev hirmust, et võib päriselt vähk tulla? Juba praegu MIKROSKOOPILINE EMAKAKAELAVÄHK kõlab väga hirmsalt.

Broneerisin ka teise günekoloogi juurde aja kinni igaks juhuks, et nö teist arvamust kuulda.

Loodan, et mu jutt ei saanud väga segane ja tänan juba ette kõiki, kes mu teemale vastavad/arvamust avaldavad/ ja oma kogemusi jagavad!
[/b]
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Juliet

PostitusPostitatud: Teis Jan 14, 2020 10:31 am    Teema: Vasta viitega

Hei! Huvitav, et sulle enne pole tehtud PAP-testi?? Seda tehakse minu arust iga paari-kolme aasta tagant niikuinii suguelu elavale naisele. Kahjuks ei oska tulemuste osas väga palju kaasa rääkida, mul on üldse teist tüüpi vähk, aga mulle endale tundub, et sul ehk ei ole asi veel nii hull, kui arst ütles 6 kuu pärast tagasi tulla. Üldiselt võib emakakaelavähk areneda aeglaselt. See tundub nagu raskemat sorti düsplaasia, mida annab jälgida. Väga õige, et võtad teise arvamuse. Minu arust see ongi see õige aeg ja koht.
Igal juhul jõudu sulle ja kui teisel arstil käidud, anna teada, mis too arvas. Ja ära veel üle mõtle, oota ära see teine arvamus.
Hoian sulle pöidlaid ja varbaid!!!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit