Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Terveks

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
aime

PostitusPostitatud: Teis Juul 15, 2008 3:30 pm    Teema: Terveks Vasta viitega

Olin mõned aastad tagasi hädas melanoomi ja selle siiretega.
Otsisin abi selgeltnägijalt, Luule Viilma raamatutest. Raamatud tekitasid suuri süütundeid, tundsin pigistustunnet oma kaelas. Hüüdsin ahastuses:,,Jumal, aita mind!" Tunne kadus. Mõtlesin, et mis imelik asi see on. Teadsin, et Jumal ja Piibel on omavahel ühenduses. Võtsin riiulilt Piibli, tegin lahti suvalisest kohast, lugesin ja tundsin, kuidas antud kirjakoht puudutas mind. Seal oli lugu ühest haigest, kellele Jeesus ütles:,,Vaata, sa oled terveks saanud, ära tee enam pattu, et sulle ei juhtuks midagi halvemat!"(Joh 5-14) Hakkasin enam ja enam süüvima endasse. Püüdsin leida palki oma silmas, mitte pindu venna silmas. (Mt 7-3) Nüüdseks tean neid kirjakohti:,,Sest seestpoolt,
inimeste südamest, lähtuvad kurjad mõtted, hoorus, vargus, tapmised, abielurikkumised, ahnus, kurjused, kavalus, kiimalus, kade silm, Jumala pilkamine, kõrkus, rumalus. (Mk 7-21,22) ,,Kõik on pattu teinud ja Jumala aust ilma."(Rm 3 -23)
Pühakiri ütleb, et kaks olulisemat käsku
inimese elus on need: armasta Jumalat ja armasta oma ligimest. Ja et me annaksime inimestele andeks nende eksimused. Tunnistasin oma vigu.
Hakkasin lugema kristlikke raamatuid. Korraga mõistsin, et see Jeesus, kes 2000 aastat tagasi inimesi tervendas, aitas ja õigesti elama õpetas, et see Jeesus löödi risti kõikide inimeste pahategude (pattude) pärast.
Aga :,,Kui me oma patud tunnistame, on Tema ustav ja õige, nii et Ta meile annab patud andeks ja puhastab meid kõigest ülekohtust." (Jh 1-9) ,,Ei ole antud taeva all inimestele ühtki muud nime, kelles meid päästetakse. (Ap 4-12) ,, Sest Jumal on üks, ka vahemees üks Jumala ja inimeste vahel - inimene Jeesus Kristus. (I Tm 2-5) Lugesin, et ,,Kui sa oma suuga tunnistad, et Jeesus on Issand, ja oma südames usud, et Jumal on ta surnuist üles äratanud, siis saad sa päästetud." (Rm 10-9) Ja ,,Igaüks, kes hüüab appi Issanda nime, päästetakse." (Rm 10-13)
Uskusin sellesse. Palusin andeks oma patud, palusin, et Jeesus tuleks mu südamesse ja puhastaks mind. (Ma polnud sel ajal käinud ei kirikus, suhelnud ühegi kristlasega. Suhtusin usku ja usklikesse suure eelarvamusega.) Pärast sellist siirast palvet tundsin taevalikku rahu, andestust, lepitust. ,,Kui keegi on Kristuses, siis ta on uus loodu, vana on möödunud, vaata, uus on tekkinud!" (II Kr 5-17) Hiljem läksin ühte elavasse kogudusse, õpin seal jätkuvalt tundma Sõna, kasvan selles. Olen terve. Selline lugu.

Palve:
Minu Issand!
Andesta mulle mu patud. Ma usun, et
Sinu Poeg Jeesus Kristus suri
minu eest ristil, lunastas mind
oma verega ja tõusis üles surnuist.
Ma tunnistan Kristuse oma päästjaks ja
Issandaks.
Kinnita mu nõtra usku.
Tule mu ellu ja muuda mind.
Juhata iga mu sammu
ja võta mind vastu oma peresse.