Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Raske puue

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kylaline2000

PostitusPostitatud: Teis Sept 16, 2008 8:11 pm    Teema: Raske puue Vasta viitega

Kas puudega inimene, kellele on määratud raske puue võib seaduslikult töötada või ohustab tema ametlik töö kaotada puude pealt saadavad rahad ning puude astme?

Millised seadused, erandid, võimalused?

Ette tänades,

Rolling Eyes
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Sept 16, 2008 9:23 pm    Teema: Vasta viitega

Olen raske puudega ja kui tööle asusin oli mul veel ka 100% töövõimetust, seega ei tohix selline asi küll takistusex olla, kui oma tööülesannetega hakkama saad. Teisalt minu meelest pakub riik ka toetust tööandjale, kes võtab tööle puudega inimese ja aitab ka töökohta vastavalt kohandada, kui sellex peax olema vajadus Smile
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Sept 17, 2008 7:42 am    Teema: Vasta viitega

Selle teema kohta on olemas siinsamas Sotsiaalse toimetuleku alafoorumis terve teema Puudega inimene ja töö - http://www.kaev.ee/phpBB3/viewtopic.php?t=30 Selles teemas on seadusandlikud aktid lahti seletatud.
Samuti on teema töövõimetuspensionäri töötamisest.
Tagasi üles
Irka

PostitusPostitatud: Reede Sept 19, 2008 10:07 pm    Teema: Mul ka samalaadne küsimus Vasta viitega

Aga,kui puuet enam pole ja töövõimetus on 60%,kas võin ainult 4 tundi tööd teha,firma raamatupidaja ei tea sellest midagi,kas peaksin teavitama,kui olen täiskohaga tööl,kas võivad mind terveks tunnistada,kuigi seis sama ja määratud 60%,arstlik ekspertiis ma mõtlen,kuna käin ju täiega tööl? Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Sept 20, 2008 1:25 am    Teema: Vasta viitega

Ei, ka see on eksiarvamus, et töövõime kaotuse % ja töötamise koormus omavahel sõltuvuses on. Töövõime kaotuse % määratakse, võttes aluseks inimese funktsionaalset taastumist ja sealhulgas eriti tema võimet töötada erialasel tööl täiskoormusega. Iga töövõimetuspensionär omab õigust vastavalt oma võimetele töötada - tuues näitena, et kui pime inimene võib olla 100% töövõime kaotusega, kui ta on eelnevalt teinud tööd, mis eeldab nägemisvõimet, siis mitte ükski seadus ei keela teda samaaegselt tegemast tööd, mida ta saab vastavalt oma puudele ja võimetele teha.
See töövõime kaotuse % annab töötavale töövõimetuspensionärile lihtsalt lisasoodustuse otsustamaks, kas ta jätkab töötamist täiskohaga või osakoormusega. Kahjuks jah, meie tööandjad väga palju osakoormusega töötamist ei võimalda, seega enamik töövõimetuspensionäre töötavad täiskoormusega. Kuid meil on ka muid õigusi siiski lisaks õigusele osakoormusega töötada ning pensioni kaudu saada kasvõi osaliselt seeläbi kompenseeritud, et makstakse ideeliselt vahe 100% töötamise ja töövõime kaotuse vahe kinni pensioni kaudu (ehk siis sinu puhul, Irka, makstakse riigi poolt ideeliselt kinni 60% sinu palgast - ma ei lasku praegu teemasse, et see summa on nii naeruväärne võrreldes tegelikult teenitava palgaga). Vt siinkohal teemat "töövõimetuspensinär ja töötamine" - ntks lisapuhkusepäevad jms.

Ehk siis kokkuvõtvalt - ei pea sa praegu pensioniametit teavitama, et täiskohaga töötad ja järgmine kord töövõimekaotuse pikendamisel on su oma valik, kas taotled töövõime kaotuse määramist samadel alustel või väiksemat töövõimekaotuse protsenti või tunned, et oled võimeline täiskoormusega töötama ja jätad üldse pikenduse taotlemata.
Tagasi üles
Irka

PostitusPostitatud: Laup Sept 20, 2008 6:46 pm    Teema: Vasta viitega

Tänan sind,Krissu Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit