Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Paanikas

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
opossum

PostitusPostitatud: Teis Sept 23, 2008 6:35 pm    Teema: Paanikas Vasta viitega

Tere kõigile, kes viitsivad lugeda.
Olen siin foorumis esimest korda ja tõttöelda ei teadnudki selle olemasolust enne, kui hakkasin pisaratevabadel hetkedel netist infot otsima. Käisin nimelt 5 päeva tagasi esmasel vastuvõtul onkoloogi juures(Hiiul). Visiit kestis max.3-4 min. ja tulin kabinetist välja oskamata hingata, rääkimata sellest, et oskaks midagi küsida. Nüüd järgmise arsti juurde aeg alles 9. okt. ja sinna oi-oi kui palju aega veel. Hetkel olen väga suures paanikas ja loodan, et keegi, kel nahavähiga kogemusi, oskab mulle üht-teist selgitada. Nimelt on mul parema silma all juba 24 aastat mingisugune nahavärvi sünnimärgilaadne moodustis. Kiiremini hakkas ta suurenema viimase raseduse aegu-7aastat tagasi. Nüüdseks so.24 aastaga on ta saavutanud mõõtmed 0,7cmx1,3cm. Kõrgust vast max.1mm. See moodustis on hele, ei sügele, ei valuta- seega mingeid vaevusi ta mulle põhjustanud pole. Minu emal on selliseid näol mitu. Seetõttu ei osanudki midagi kahtlustada.Läksin lihtsalt nahaarstile näitama, tema suunaski mind Hiiule. Hiiul heitis arst pilgu, ütles, et nahavähk. Kuna asukoht opiks ebasobiv(nii ta ütles), siis suunas näokirurgi vastuvõtule. Niipalju, kui suutsin pisarate vahelt netist infot otsida, siis see kõige``karmim``-melanoom, ei ole vist nahavärvi? Või olen valesti aru saanud? Jagage palun kogemusi. Hetkel tahab maapind kogu aeg alt kaduda, aga tean, et pean hakkama saama, sest pesamuna alles väike ja teist võimalust polegi.
Kristile.
Olen sinu kursusekaaslane Majanduskoolist. Mäletan sind loengutes valge baretiga istumas. Mõtlesin siis tookord su selja taga istudes, et müts maha sinu ees, kange naine. Nii tore on lugeda, et oled ka edasi õppima läinud. Jõudu sulle edaspidigi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Sept 23, 2008 7:34 pm    Teema: Vasta viitega

Esmalt ütlen sulle, opossum, seda, mida öeldi mulle, kui diagnoosi sain ja mida oli sel hetkel ütlejatel küll niivõrd palju lihtsam öelda kui minul järgida - "rahu, ainult rahu". Ma küll nahavähist väga palju ei tea, aga mulle tundub, et esiteks ei saa diagnoosida seda 100% palja silmaga peale vaadates 3-4 minutiga (ikka labor kinnitab vähirakkude olemasolu) ja teiseks kui ta sul ikka juba nii pikalt on muutusteta olnud (sain aru, et 24 aastat ja hakkas muutuma 7 aastat tagasi, ent nüüd on püsinud?), siis on lootust, et see ikka ei ole vähk. Lootma peab ju alati, eksju.

Aeg 9.oktoobrini lendab linnutiivul, kui sa jätkad (vähemalt püüad jätkata) seni oma tavapärast elu, ära jää nurka norutama ja nutma, kinnita endale, et seni, kuni diagnoos pole kinnitust leidnud, on lootus, et see polegi vähk, suhteliselt suur. Ja kui leiabki diagnoos kinnitust, siis meil on raviviisid, mis aitavad paraneda ja/või elamisväärselt elada. Kui muidu ei usu, siis vaata mind Laughing - mul oli ju IV staadium, kui avastati ja sellest staadiumist tavaliselt tagasi ei tulda. Või vaata meie teisi foorumi liikmeid - enamik meist on paranenud tänu meie võimekatele arstidele ja usule, lootusele, optimismi säilitamisele ja naerule ka läbi pisarate. Kui tahad pikemalt rääkida, siis e-mail või privaatsõnum ja võtame ühendust, saame kokku, räägime. Seniks aga ole oma perega, lapsega, leia selles päikeselises sügises aega jalutada ja leida endas rahu ja kindlustunne!

PS magistriõpingud said ka juba lõpetatud, nüüd ootab mind eluülikoolis doktorantuur Laughing
Tagasi üles
opossum

PostitusPostitatud: Teis Sept 23, 2008 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh, Krissu, reageerimast. Ma tahaksin küll Karlssoni moodi ``rahu, ainult rahu`` mõelda, aga kahjuks on kõik liiga värske alles. Nahavähi kohta on siin foorumis suhteliselt vähe lugeda, võrreldes teiste ``sõralistega``. Otsin igalt poolt kättesaadavat infot, sest ootaja aeg on pikk.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Sept 23, 2008 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

Krissul on õigus, et enne operatsiooni või proovi võtmist ei saa mitte keegi väita, et see vähk on. Arst võib silma järgi vaadates lihtsalt kahtlustada. Selles lootuses, et mitte miski ei ole veel kindel, elagi kuni järgmise vastuvõtuni. Teiseks arvan seda, et selline nahavärvi moodustis ei ole tõesti melanoom. Kolmandaks on nahavähk tõesti kõige süütum vähk üldse - imeharva tekib sellel liigil mingeid edasikandumisi. Muideks on ka minul endal kõigele lisaks ka nahavähk diagnoositud, kuid tõesti tavaliselt ei pea seda ei arstid ega ka mina ise mainimise väärilisekski. Minu arst ütles ka, et ta ei saa aru inimestest, kes naha vähki kohutava katastroofina võtavad. Tavaliselt lõigatakse see lihtsalt ära ja ongi kõik - tavaline elu läheb edasi.
Nii, et pühi vapralt pisarad silmist ja lase lootusel ja usul ennast rahustada. See on küll raske, kuid usu, et Sul ei ole tegelikult mitte mingit põhjust muretsemiseks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
opossum

PostitusPostitatud: Teis Sept 23, 2008 8:50 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh, nimekaim, toetuse eest. Loodan ise ka, et sellise ``välkvisiidi``jooksul täit tõde teada ei saa, ikka põhjalikum uuring annab vastuse. Arst ütles, et seda opereerida ei ole võimalik, sest on suur silma vigastamise oht. Asub see moodustis ripsmete all ja õmblust ei olevat millestki ja kuhugi teha. Eks ma püüan vapper olla, niipaljukest kui see õnnestub. Ema peab mul va ``sõralisega`` võitlust juba 8 aastat, eks see ole sel põhjusel ka väga hell teema meie peres.
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Kolm Sept 24, 2008 9:54 am    Teema: Vasta viitega

Tere opossumike

Siin vast sulle juba kõik öeldud, aga omaltpoolt veel niipaljukest, et 100% ei saa keegi öelda vaid peale vaadates, et tegu on vähiga. Ja kui ka on, siis tõesti nahavähilised pea 100% ravitavad. ja nii ajuvaba kui see ka ei ole on ka see kõige-kõige jubedam melanoom esimeses staadiumis ei tapa ca 97% juhtudest.

Jube lihtne on öelda, et ära muretse, aga ikka "ÄRA palun muretse" ja kui vastused käes ja meel hea Smile , siis anna siin meile ka teada, eks!

jõudu ja peatselt saabuvat hingerahu soovides
Jaanika
Tagasi üles
opossum

PostitusPostitatud: Kolm Sept 24, 2008 1:40 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh teile kõigile lohutamast. Aga ehk vastab mu kirjale keegi, kellel mingi moodustis(nimetan teda järgmise arstilkäiguni nii) on eemaldatud näo piirkonnast. Tahaksin veidi täpsemalt uurida, kuidas selline asi reaalselt käib ja kuidas opist taastumine oli. Ma mõtlen arme, edaspidiseid korrigeerivaid lõikusi jne. Kui asi oleks ainult esteetilises pooles, siis minugipoolest võiks see asi mu näos edasi olla. Samuti ei hirmuta mind ka armid-see ei sega lapsi kasvatamast.
Kas siin foorumis suhtlejatel, kel melanoom diagnoositud, on ta olnud pruunikat värvi? Pean silmas siiski seda, et minul see moodustis nahavärvist ei erine. Nii palju, kui ma senini infot olen suutnud leida, ei loe kuskilt välja, et melanoom näos oleks kanda kinnitanud. Ikka kirjas muud keha piirkonnad. Tore naabrimees suri kevadel nahavähki, eks see võimendab praegust hirmu ka. Aga ma saan sellest üle. Ükskord.
Ilusat sügist kõigile!
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Kolm Sept 24, 2008 2:46 pm    Teema: Vasta viitega

Tere veelkord!

minul ei olnud näos, aga kui sain mealanoomidaiagnoosi septembris 2004 ja paanikas abi otsisisn, siis leidsin tüdruku kellel oli just nimelt näost melanoom eemaldatud. Sellest oli möödas kui ma ei eksi 2 aastat umbes ja arm ei olnud midagi hullu. Lõigatakse näost muidugi vähem kui mujalt ja ta rääkis, et arstid olid ikka väga hoolsad olnud ja lõikuse enne ka paberile joonistanud, et võimalikult vähe nägu rikkuda. Niipaljukest kui mäletan, siis rohkem teda ei lõigatud.

Melanoom võib olla ka värvitu ja esineda võib igal pool k.a kohtades kuhu päike ei paista (jalatallad, suguelundid).

Jaanika

ps ära mõtle melanoomile, nii palju kui su esimesest kirjast aru sain (kirjeldus ja arsti reaktsioon) olen ikka üsna kindel, et sul melanoomi EI OLE!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Sept 24, 2008 9:43 pm    Teema: Vasta viitega

Räägid, et naabrimees suri nahavähki. Kas tegelikult oli tal ikka nahavähk? Tihti räägitakse tavainimeste vahel ka melanoomist kui nahavähist. Ise pidasin ka melanoomi alguses nahavähiks ja kuna olin enne lugenud, et nahavähk üsna ohutu, siis koheselt ei osanudki väga muretseda, kui arst melanoomi diagnoosi teatas. Ma ei olnud siis melanoomist tõesti mitte midagi kuulnud. Kodus siis hakkasin Internetist uurima ja siis sain alles aru millega mul tegemist on. Õnneks viimastel aastatel on melanoomist ja liigpäevitamise ohtudest palju rohkem rääkima hakatud (või oskan nüüd antud teemat rohkem tähele panna?)
Tagasi üles
opossum

PostitusPostitatud: Reede Sept 26, 2008 12:20 pm    Teema: Vasta viitega

Eks ma seda naabrimehe diagnoosi ju tõesti muud moodi teada ei saanud, kui teine naaber ütles. Nüüd olles natukene netist asja uurinud, arvan ise ka, et melanoom võis tal ehk tõenäolisem põhjus olla. Oli ta ju varakevadest Bitteri ¹okolaadi(suvel pigem musta värvi) värvi ja niimoodi vähemalt 12 aastat. Teised käisid paksudes vammustes, kui tema juba päevitas. Ise ma õnneks pole `päikese sõber` kunagi olnud. Ammu aastaid hoian teadlikult varju ja suve lõppedes olen sama valge kui kevadel. Nii et minu puhul liigpäevitamine on kindlasti välistatud. Inglise keelega ma ka kahjuks sõber pole, aga otsin võimalusi, et siin eelnevalt väljapakutud materjal arusaadavaks saaks.
Tagasi üles
opossum

PostitusPostitatud: Laup Okt 25, 2008 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

Tere taas kõigile, kes mind eelnevalt toetasid. Aeg läkski kiiresti -16.okt.arsti juures ja 21.okt. juba lõikus. Juba esialgne proov näitas vähki. Nüüd siis uhke Zorro märk näos ja nägu nagu klaasvitraa¾-sinist , lillat, sekka valget ja kollast. Boonuseks verd täis silm. Kõik see muidugi mööduv nähtus. Aga mul oleks küsimus nö. kogemustega inimestele- kas te olete arme millegagi kreemitanud ka? Või on mingeid vanarahva tarkusi? Arm on Z tähe kujuline, ulatub põse pealt silma alla, sealt silma alt juustepiirini. Iseenesest päris suur, sest kohe tehti ka plastiline lõikus. Osa armist jääb muidugi prilliraami varju, aga suur osa täpselt silma all. Asi pole selles, et mind asja esteetiline külg häiriks, pigem see, et arm kiiremini paraneks ja seal midagi vohama ei hakkaks. Hiiul polikliinikus ukse taga istudes nägin ikka väga koledaid arme, sellest ka väike ebakindlus.Olen tänulik igasuguse abistava info eest.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Okt 25, 2008 11:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tegelikult on tõesti olemas sellised kreemid, mis haavaarme siluda aitavad. Ise olen kasutanud ka plaastreid. Kuid kuidas need näole sobivad, seda tõesti ei oska öelda. Peaksid arstidelt ka nõu küsima või apteekritelt. Kõige suurem kogemus on kindlasti plastilisi lõikusi tegevatel kirurgidel.
Kas oled ka täpsema diagnoosi juba saanud? Kui nahavähk, siis ei ole väga vaja muretseda, et midagi kuhugi edasi võib minna. Head paranemist Sulle!
Tagasi üles
opossum

PostitusPostitatud: Püh Okt 26, 2008 8:33 am    Teema: Vasta viitega

Nädal enne oppi võeti polikliinikus proovitükk, see näitas juba vähki. Arst arvas pärast oppi, et ilmselt ei muutu diagnoos ka hiljem millekski muuks. Lohutas küll, et sain õigel ajal jaole ja veel ei olnud agressiivne see tegelane. Loodan ise ka. Kreemide osas ei osanud arst eriti midagi pakkuda, sellepärast siit küsingi.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit