Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kange kiiritus.

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
dorka

PostitusPostitatud: Esm Juun 29, 2009 2:15 pm    Teema: Kange kiiritus. Vasta viitega

Tere.
Mul on selline küsimus ,et kui tehakse kiiritus 1,5 kuud ja kõige kangem doos ,et kas siis nahk põleb väga ära ja mis peaks siis tegema ? Ma hakkan saama kiiritust jalga .Kas sellega võib kaasneda mingeid kõrvalmõjusid ka? Nt: südapaha, pearingi käimist ,tasakaaluhäired ? Rolling Eyes Ja kas juuksed tulevad ka ära kui jalga kiiritatakse ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kadi

PostitusPostitatud: Esm Juun 29, 2009 8:30 pm    Teema: Vasta viitega

Minul kiirituse ajal mingeid vaevusi polnud. Sain 25 seanssi rinnale. Hommikul käisin seansil ja siis kibekähku tööle.
Juuksed ei tohiks küll ära tulla, kui jalga kiiritatakse.
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Kolm Juul 01, 2009 9:23 pm    Teema: Vasta viitega

kiiritusravi toime on lokaalne st näiteks karvad tulevad ära ainult kiiritatavalt kohalt ja sellega piirnevalt alalt. et kui kiiritatakse vaagna ala, siis nn tutikarvad kaovad, kui kaenlaaluseid, siis pole kaenlaaluseid enam raseerida vaja (mul juba varsti 10a pole seda probleemi)

iiveldus kaasneb minu teada siseorganite kiiritusega, samuti kopsu-kaela-neeluala puhul. ja tasakaaluprobleemid on sagedased naiste emaka(kaela)vähi (sisemiste)kiirituse puhul. alaosa kiiritusega kaasnevad ka soolepobleemid(kõhulahtisus).

täpsemat teavet saad kindlasti oma raviarstilt ja/või kiiritusõe käest, viimased on minu küsimustele küll alati vastanud.

kunagi jagati ka nii kiiritus kui ka keemiaravi kohta bro¹üüre, kas neid enam pole? ravi alustava patsiendi jaoks olid need bro¹üürikesed täiesti asjalikud, sisaldades mu mäletamist mööda ka minu eelpool kirjutatut.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
dorka

PostitusPostitatud: Reede Juul 03, 2009 3:30 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh kadi ja manzu teist oli palju abi Smile . Ma olen ainult keemia kohta näinud bro¹üürikesi , aga kiirituse kohta mitte .
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Kiiritus Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit