Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Arimidex
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kerahein

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 8:40 am    Teema: Vasta viitega

Reumatoloogil käidud ja pandigi diagnoos: reumatoidartriit. Sain nõrka rohtu, mida kaks kuud võtan, siis uued analüüsid, tugevam ei oleks sobinud praegu võetava Anastrozole Sandoziga. Selle vahetas raviarst Femara vastu, kui kuulis mu liigesehädadest.
Kuna olen otsustanud kõikidest oma hädadest perearsti teavitada, siis liigesehädade süvenedes perearstile läksingi. Ta arvas, et ei ole kõrvaltoimest päris need liigesehädad, röntgenipilt näitas randmetes muutusi. Aga kaebused tulid samal ajal. Et siis üks soodustas teist, või ei teagi nüüd, mis on? Hädad jäid väiksemaks, kui hakkasin võimlema.
Küsin veel, kas keegi on käinud reumatoloogil või kavatseb oma liigesehädasid teistele arstidele kurta. Et äkki polegi rohu kõrvalmõjud, vaid hoopis muu haigus?

Viimati muutis seda kerahein (Reede Jan 22, 2010 8:11 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 10:56 pm    Teema: Vasta viitega

Tuleb meelde, et minagi aasta tagasi oma liigestega väga hädas olin. Siis tegime oma raviarstiga otsuse, et loobume arimidexist. Liigestevalud pidid tõesti olema selle ravimi üsna oluliseks kõrvalmõjuks. Ja kui nüüd hakata mõtlema, siis nüüd ei ole liigesed enam tõesti ennast üldse meelde tuletanud. Seljavalu on küll jäänud, kuid arimidexi ajal olid ka need palju hullemad. Ise küll natuke põen, et kas oli see ikka õige otsus - ennem kannataks ikka neid liigesehädasid kui, et see vähi värk jälle kuskilt pea välja pistaks. Õnneks suutsin ma Nolvadexiga oma 5 aastase kuuri ikka ära teha.
Käisin ka reumatoloogi juures, kuid mingit olulist abi või infot ma sealt ei saanud - vastus oli, et kõigi liigesed vanusega kuluvad ja hakkavad häda tegema. Sellise jutuga võiks ehk 80 aastaselt leppida ... Confused
Kuid eks see ikka nii on, et ei saa ka kõiki hädasid vähi ja sellega kaasneva ravi peale veeretada. Eks meiegi sugustel võivad ka muud haigused kimbutada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Mari

PostitusPostitatud: Esm Nov 09, 2009 4:04 pm    Teema: Vasta viitega

Võimlemine ja liigutamine annavad nende liigesehädade puhul tegelikult päris häid tulemusi. Pean päris tihti oma sõrmed hommikuti liikumisega tööle saama. Kas need probleemid nüüd just ainult Arimidexist on ,ei oskagi öelda. Mul just teine käsi,mitte opi poolne. Aidanud on ka Bio- glucosamin. Mingi hetk tekkis küll hirm,et mis saab kui sõrmed enam üldse liikuma ei hakka. Hakka ennast veel vasakukäeliseks ümber harjutama. Shocked Perearstilt ei saanud eriti mingit nõu. Tema paneb kõik probleemid keemia süüks. Nii,et tuleb aga ise tark olla ja vahel lausa katse-eksituse meetodil abi otsida.
Aga elame rõõmsalt Laughing edasi ja usume,et see mis ei tapa teeb tugevaks.
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Esm Jan 18, 2010 8:39 am    Teema: Vasta viitega

Kersti, kuidas sul liigestega on praegu? Mainid siin, et olid degeneratiivsed ja põletikulised muutused. Kas nüüdseks kõik hädad kadunud?
Minul reumatloog ikka kindel, et RA ja jätkan rohtude võtmist. Paremaks pole läinud, aga hullemaks ka mitte. Õnneks töö ka praegu rahulikum. Mõtlen, et mis siis, kui võtan ilmaasjata seda rohtu, aga reumatoloogiga ei vaidle ja ega ta sundida ei saa, ise võtan tabletid sisse. Tahaks seda teemat kellegi targemaga arutada? Äkki on siiski kasu, leevendab neid kõrvalmõjusid, ei tea ju, kui hullud võiks olla?
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 9:39 pm    Teema: Vasta viitega

Mul liigesed enam väga muret ei tee, kuigi mõnikord natuke kanged ikka on. Nüüd on peamine mure endiselt seljaga. Mulle kirjutas ka reumatoloog mingid pikaajalised valuvaigistid. Võtsin neid paar kuud ja kahjuks mingit väga tõhusat toimet ei suutnud märgata. Äkki oleksin pidanud ikkagi pikemalt võtma? Mäletan, et minu arst ütles, et ka Femaral on ikkagi sarnased kõrvalmõjud liigestele. Nii, et tõesti on raske arvata, mis millest tingitud võib olla. Kas sa nendest reumatoloogi kirjutatud tablettidest mingit kergendust pole saanud? Mis tabletid need täpsemalt on?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kadi

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 11:54 pm    Teema: okido-jooga Vasta viitega

Liigeste jäikuse vastu aitavad tõesti ka harjutused. Muidugi, ilmselt oleneb, kui suure probleemiga tegemist on.
Mul endal aeg-ajalt seljaprobleemid juba ammu. Paar aastat tagasi avastasin kogus riiulil raamatu "Okido jooga - tee tervisele", autoriks Enn Loo, välja antud 1991.
(Inglise keeles on raamat Masahiro Oki "Healing Yourself Through Okido Yoga")
Taga olevas sisukorras on harjutused grupeeritud vastavalt probleemile - selja piirkonna liigesepõletik, põletikuline protsess õlaliigeses, seljavalud, rühivead jne.
Hakkasin neid harjutusi siis tegema ja tõesti aitas. Eesmärk on lihas-skeleti tugevdamine.
Vahepeal oli mul harjutustega pikem paus (ravi...) , nüüd, kui vaatasin et asi läheb jälle käest ära, (võtan ju ka Tamoxifeni), alustasin uuesti. Taas liigub kõik paremuse poole.
Muidugi - raamatus on ka väga keerulisi harjutusi, mina valisin ikka n.ö. tavalise inimese omi, millest jõud üle käib.
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Kolm Jan 20, 2010 8:55 am    Teema: Vasta viitega

Mina olen enda jaoks avastanud valutavate liigeste vastu nn. hobusemäärde. Ostetud sai see Tallinna Hipodroomil asuvast kauplusest. Saadaval 0,5 ja 1 liitristes pudelites. Soome toode. Omal nahal-kontidel olen selle ära proovinud ja tundub olevat tõhus. Olen kuulnud analoogsetest toodetest kaubanduskeskustes (mitte sama täpselt), nendega kogemus puudub, kuigi osad komponendid samad (kamper, eukalüpt, mentool). www.horsepower.fi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
kerahein

PostitusPostitatud: Reede Jan 22, 2010 8:23 pm    Teema: Vasta viitega

Selle RA rohu nimi on Plaquenil. Juba ka kõrvalmõju, nägemise udusus. Lugesin, et RA võib tulla ka hormonaalsest kõikumisest. Perearst ütles, et kui poleks neid röntgenipilte käelabadest, siis tema arvaks ka mu liigesehädad hormoonravi kõrvaltoimeteks. Aga muutused, mis fotodel näha, on kindlasti juba varem olnud, et need nii kiiresti ei teki. Ju see uus hormoonravim tõi haiguspildi paremini esile. Pidevaid valusid õnneks pole, aitab praegu hommikune voodis võimlemine ja muu liikumine, kiidan ikka joogat!
Mis ma öelda tahan, et laske teha röntgeniülesvõte valutavast liigesest, siis asi selge, kas kõrvaltoime või miski muu. RA puhul on väga oluline, et saaks võimalikult kiiresti ravi, siis ei pruugi asi väga hulluks minna.
Hobusesalv kahjuks ei aita karvavõrdki. Sellega määrisin oma opipoolset kätt, kui pingesse kiskus, siis oli küll abi.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit