Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kas kellegil on kogemusi?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
jata

PostitusPostitatud: Reede Jan 01, 2010 1:09 pm    Teema: Kas kellegil on kogemusi? Vasta viitega

Tere ja head uut aastat kõigile, käisin nüüd arstil ära ja määrati keemia ära, hakkan võtma XELODA tablette- kas keegi on neid tarvitanud? Samuti sain tead onma diagnoosi, nimelt on mul siis pärasoole vähk mis on staadiumis II B, see tegi mind muidugi murelikuks, kuigi arst ütles, et paranemine on küllaltki tõenäoline. Nüüd saangi keemiat ja siis 6 nädalat kiiritust ja alles mai kuus on OPP. Kas siin Tartu inimesi ka on, mida oskate öelda Dr Soplemanni kohta? Kõige rohkem teeb mulle muret ikkagi see, et valud ei taha kuidagi järgi anda ja valuvaigistid ei taha väga aidata- kui siis väga lühikeseks ajaks mõjuvad:(
Aga ilusat ja rõõmurohket uut aastat kõigile:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
manzu

PostitusPostitatud: Laup Jan 02, 2010 8:33 pm    Teema: Vasta viitega

lugesin siin su postitusi ja näen nüüd ,et oled ilmselt tartus ravil. kas seal mingit valuraviarsti ei ole? näiteks hiiul on täiesti toimiv valuravikabinet, sest tänapäeval on ikka valdavalt võimalik valusid leevendada. perearstist siin ilmselt abi pole, alati ei oska aidata ka onkoloog, küll aga valuravispets. uuri järele, usun, et ka tartus mõni on.

sinu IIb kohta julgeks arvata, et 'nn harju keskmine' - muidugi oleks Ia nooruslikum (kui mitte arvestada, et 'see diagnoos' ju niikuinii üks koletu õudus), aga edukat ravi saavad ju ka paljud oma IV juures. ja aastate pärast pole enam üldse tähtis, mis selleks staadiumiks omal ajal pandi.

minul näiteks pandi täiesti mööda ja pole enam kellegi käest küsida ka, et mis põhjusel, sest rumal see arst kindlasti polnud. põhiline on, et ravitakse ja küllap sinagi 10aasta pärast enam ei mäleta pooli asju, mis täna muret teevad.

mina ei saanud tükk aega aru , mis värk on ,et peale tööd miskit teha ei jõua, unistasin vaid puhkusest, kui lõpuks diagnoos tuli, siis oli see mõnes mõttes isegi kergendus - vähemalt oli selge, mis viga ja hakati parandama. minu sõralise puhul staadiumi nr-d tähendavad ,kui palju asi on laiali läinud ning A - ei ole kõrvalnähte, B- on kõrvalnähud (palavik, väsimus, higistamine jmt).

peaasi, ära end nüüd iga hinna eest rebestama kuku - st kui ikka oled väsinud, siis puhka, see ei loe, et noor. see ravi võtab sussi lohistama nii noored kui ka vanad. ja maratoni sa sel aastal ei jookse, kui vähegi terveneda tahad (võimalik ju et pärast jälle, nagu mõni mees suutis tour de france'i uuesti ära võita).

palju jaksu ja optimism+usk enesesse on olulisem, kui arvatagi oskad. ja ära unusta puhkamist.

kaks soovitust , mida mulle alguses öeldi - hoia end külmetamast ja ära end tööga rebesta.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Jan 02, 2010 11:38 pm    Teema: Vasta viitega

Keemiaravi võib ka aidata vähi tekitatud valusid väiksemaks võtta, sest vähi mõõtmed peaks vähenema. Kuid uuri tõesti, kas Tartus ehk ka analoogne valuravi kabinet on. Olen kuulnud, et Hiiul on paljud sealt abi ja toetust saanud. Kui Tartus ei ole, siis ehk on võimalik Talllinnasse konsultatsioonile tulla. Pidev valu mõjub elukvaliteedile ikka väga laastavalt.
Tagasi üles
jata

PostitusPostitatud: Esm Jan 04, 2010 4:32 pm    Teema: Vasta viitega

see se jama ongi, et maratoni ei jookse, ma olen iga aasta suvistel jooksuüritustel ja rattasarjades osalenud, nüüd ei saa midagi teha- ja see ka teeb kuidagi olemise halvemaks. Paneb mõtlema, et terve elu oled tervislikult elanud ja sporti teinud aga ikkagi pole haiguse eest pääsu- ju siis peab nii olema:)
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Jan 04, 2010 8:21 pm    Teema: Vasta viitega

Ära lase tujul langeda - teed aastase pausi ja siis saad jälle uuesti sportima hakata.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Esm Jan 04, 2010 11:44 pm    Teema: Vasta viitega

Ma tegelikult kehva lohutaja ja sellepärast nagu ei kipu ka sõna eriti võtma, kui keegi siin julgustust vajab. Siin on tegelikult nii palju toredaid inimesi, kes kõik oskavad tuju tõsta ning anda väikest süsti rõõmsaks edasi elamiseks. Smile

Sõna siin võtma mind ajaski just Kersti eelnev jutt. Täpselt minu moodi, et lihtsalt tuleb mõneks ajaks tava elust paus teha, ravida ja kuulata vaid arstide nõuandeid. Kindlasti puhata, kui tunne on, et väsimus kallal...
Ja tuleb aeg, kui jälle end tunned energiast pakatavana ja tervemana. Smile

Minul küll praegu liikumine peale op-i natuke vaevaline, aga jube ilus on niisama vaikselt kasvõi väljas lume sees jalutada. Isegi kahju, kui nüüd see ports lund jälle ära sulama hakkab.
Nautige seda ilu, mis praegu talv oma hiilguses meile pakub! Smile
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Teis Jan 05, 2010 9:58 pm    Teema: Vasta viitega

küsimust - miks? - ilmselt on esitanud seda pea igaüks nii endale, arstile, taevastele jne - ja vastust teab vaid tuul, vähestel on tõestatud geneetilist pärilikkust, mõnedel lisandub eluviis, kuid enamus meist ei tea vastust, miks me nn äravalituiks osutusime. ja polegi mõtet sellega rohkem pead vaevata, energia tuleb suunata ettepoole ehk teha kõik, et see käimasolev võitlus võitjana lõpule viia.

see kersti väide, et ravi ju kasvaja kahandamiseks (osadel juhtudel ta tõesti juskui sulabki/kaobki - näiteks minul) ja sellega seoses kaovad ka valud, mis on osadel põhjustatud sellest, et kasvaja vajutab mingile närvile, mis põhjustabki neid pidevaid valusid. ja muide ka minul olid lõpuks pea igapäevased peavalud, mis olid põhjustatud kaelal pesitsevatest 'julladest, mis omavahel kette moodustasid' - ju kohati siis 'pärlid liiga pingul olid'. aga ei mäleta ma enam, kuidas või kaua võttis aega see valude ära jäämine. (ju siis oli kõike muudki+enesetunne läks mul ravi tõttu ka halvaks.) ühel hetkel lihtsalt - mäletan - märkasin, et peavalusid enam polegi.

mälu on mu meelest naljakas asi, vähemalt minu oma, mul on aasta-aastalt järjest raskem meenutada neid jamasid, see halb aeg pärast justnagu oleks kustutatud nädalate ja lausa kuude kaupa, ja tuleb ränka vaeva näha, et meenuks miskigi. on vaid üksikud pildid siit-sealt.

võitlusvaimu ja jaksu, ning ära külmetu ega rebesta end. puhka.
Tagasi üles
Tiiu

PostitusPostitatud: Teis Jan 12, 2010 12:25 pm    Teema: Trenn Vasta viitega

Ma vist saan jata'st aru. Mu mees on küll pensioniealine, aga tema jaoks pole traagika see, kui ta on haige, vaid see, et haigus ei lase trenni teha. Ta teeb samui läbi kõik Elioni etapid jne. Ja miski teda ei lohuta - kuni jälle ratta seljas või suuskadel.
Tagasi üles
jata

PostitusPostitatud: Teis Jan 12, 2010 5:58 pm    Teema: Vasta viitega

just nii see ongi, hetkel ma väga joosta ei saa kuid jooksu asendasin kepikõnniga ja muidugi käin ujumas, midagi peab ju tegema- viib mõtted ka mujale:)- millegipärast kardan, et ratta selga sel aastal ei saa- kuid eks elu näitab, ikka päev korraga:)
Viimastel päevadel on tänu jumalale olemine paremaks läinud, valud on taanduma hakanud, ei tea kas keemia tabletid on mõjuma hakanud? siis kui valud on, siis ei saa mitte midagi teha, tabletid pole mu olemist õnneks kehvemaks teinud- kuid kui kiiritama hakkavad see vist pidi nõrgaks tegema? loodan, et mu noor keha ja sportlik ja tervislik eluviis suudavad sellele vastu panna:)
Tagasi üles
Palliativa

PostitusPostitatud: Kolm Märts 03, 2010 2:40 am    Teema: Vasta viitega

Valu suhtes võiks ikka oma raviarstiga konsulteerida ja probleemist rääkida. Tänapäevane suunitlus on ikka selline, et patsient ei tohiks piinavat valu kannatada ja äkki saab raviskeemis muudatusi teha

Staadium IIB on nii ja naa, et kuidas võtta. Üldiselt täieliku paranemise lootus on suur ja ei tasu sugugi pead norgu lasta, vaid võimalikult täpselt ravi jälgida ja kontrollis käia.

Mis puutub sportimisse, siis mõõdukas aktiivne tegevus on igati teretulnud. On ju teada, et liikumine võib iseenesest mõjuda kui väike valuvaigisti ja vaimsele tervisele mõjub ka väga positiivselt. Aga sellist asju, et nüüd raskejõustikuga tegeleda või maratoniks valmistuda, võiks ikka vältida. Organism peab ikkagi oma jõuavarud mobiliseerima, et terveneda ja pole just väga hea mõte kõike välja higistada. Ratta-rulluiskudega tuleb küll ettevaatlik olla, sest teinekord võib esineda äkilisi tasakaaluhäireid

Keemiaravi puhul on väga suur erinevus. Sõltub ravimitest, doosidest ja inimesest endast. Mõni elab seda perioodi väga kergelt üle, teist tabab täielik jõuetus, iiveldus ja muud hädad Seda väga ennustada ei saa ja ega vga midagi parata ka ei ole, kui väga hästi ei talu. Vähemasti on see mööduv ja tuleb olla parasjagu aktiivne vastavalt enesetundele. Mõni käib tööl ja teeb kõiki toimetusi ise, teine ei suuda see periood suurt midagi liigutada.
Kiiritamisega on ka nii, et väga erinev taluvus. Tundub, et paljud taluvad kiiritust paremini kui keemiaravi
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit