Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Saatekirjaga uuringutele registreerimine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tiinatints

PostitusPostitatud: Reede Juun 29, 2007 12:01 pm    Teema: Saatekirjaga uuringutele registreerimine Vasta viitega

Uuriks natuke, et kuidas enamik reeglina uuringutele saab, kas läbi perearsti või raviarsti Hiiul? Pean silmas just selliseid uuringuid, kui inimesel tekivad nn regulaarsete kontrolluuringute vahepeal endal mingid kaebused ning oleks vaja igaks juhuks kontrollida? Ma muidugi hüpohondrik ja teen alati nn 'sääsest elevandi', perearst ka mõistlik ja asjalik, aga perearsti saatekirjaga eriarsti vastuvõtule registreerides saab numbri reeglina kuu-kahe pärast, hetkel lausa septembriks alles ning mina oma närvilise loomuga suudan selle aja peale nii enda kui ka pere närvid totaalselt krussi ajada Embarassed Mis teha, kas tegelikult ongi normaalne oodata paar kuud järjekorras, saan aru, et kuu ajaga ei juhtu veel midagi, isegi kui on tervisega tõsised probleemid, aga 2-3 kuuga?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Juun 29, 2007 12:30 pm    Teema: Vasta viitega

Hiiu onkos on nii, et kes on juba seal arvel, see peaks saama kõikide arstide juurde saatekirjata, ent see ei muuda järjekordade pikkust - kui juba korralisse kontrolli saab aja siin mõne arsti juurde 6 kuu pärast, siis millest me räägime Twisted Evil
Kui närvid vastu ei pea, siis on võimalus otsida tasuline era-arst - neil enamasti väga pikad järjekorrad pole. Tasub teinekord küll hingerahu huvides see raha välja käia (kaaluda poolt ja vastuargumendid - raha versus enda ja perekonna stressinivoo).
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Juun 29, 2007 2:50 pm    Teema: Vasta viitega

Minul veel 2 keemiat ees, aga mu palatikaaslane, kellega meil on üks ja seesama ja ilmselt ülisuure koormusega arst, lõpetas keemiad sel nädalal ja alates augustist saab võtta uue numbri regulaarsesse kontrolli ja seda alles jaanuariks- veebruariks. Sest numbreid pole varem. Ma ei tea, peale keemiat esimene visiit peabki äkki olema alles poole aasta pärast. Äkki peabki. Igatahes ole ka mina ettemõtleja ja -pabistaja. Arst on mul hea, tema sõnul olen ma opijärgselt terve, aga.....igatahes ennast tundes, ma küll kuhugi tasulisse jõuan. Perearst saab ju suunata, ma ise tasun oma uuringud. Kusjuures nad polegi nii lõppkallid.
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Reede Juun 29, 2007 3:27 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh, Krissu info eest, ma ei teadnud, et onkos arvel olevad saavad sinna arstile ilma saatekirjata. Haarasin härjal sarvist, helistasin igaks juhuks Hiiule ja kurtsin mure ära ning vastuseks oli - üllatus-üllatus - 4. juuli kell 9.00 . Ma siiani ei usu, sest Merimetsa oleks saanud alles septembris... Nüüd saan vastuse vähemalt ruttu ja ei pea mitu kuud oma mustades mõtetes praadima. Tegelikult on see jama, et osade vähivormide puhul on raviarstid hoopis mujal ning mul näiteks pole võimalust probleemide korral Hiiule arstile helistada, vaid pean alustama suure ringiga uroloogist/nefroloogist Pelgulinnas Confused . Registratuuritädi ütles ka, et tegelikult peaksin ma ühendust võtma oma raviarstiga ja siis tema otsustaks, mida teha, aga kuna ma olen enne ka Hiiul konsultatsioonis käinud, siis andis numbri ja rõhutas, et kindlasti ütleksin kohapeal numbrit küsides, mis probleem on, muidu saadetakse registratuurist veel tagasi. Vot siis.
Tagasi üles
hilikas

PostitusPostitatud: Nelj Juul 05, 2007 11:53 am    Teema: Vasta viitega

to pandariin: peale viimast keemiat peaks esimene kontroll olema umbes kuu aja pärast, proovi arstiga telefonitsi ühendust saada, tal ju niinimetatud kabinetiajad peaksid olema. jaanuaris on raudselt liiga hilja minna.
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Nelj Juul 05, 2007 2:24 pm    Teema: Vasta viitega

arvan, et arst siiski vastavalt konkreetsele haigusloole kutsub ka patsiendi tagasi. igakuised kontrollis käigud kõigil kohe kindlasti vajalikud ei ole.
mina olen tavaliselt ca 3 kuu pärast kutsutud, ja reeglina olen selle aja ise ikka paari nädala jagu pikemaks venitanud. alati on tagasikutsega kaasnenud mu arsti poolt ka ütlus, et "juhul , kui miski probleem, siis varem ühendust võtta."
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tiinaly6

PostitusPostitatud: Esm Juul 16, 2007 11:07 am    Teema: Vasta viitega

kuidas sul läks tiinatints,anna teada endast ja mis sulle siis tehti. ei tea kas tartus saaks ka kuidagi ilma saatekirjata ,pole küll kuulnud. aina käi ja nuia perearstilt saatekirja küll neuroloogile ja tastusravisse,ei teagi kuhu veel. onkos ka uuringud aprillis tehtud ja need korras,aga endiselt valud .
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Esm Juul 16, 2007 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

ma ikka vaikselt susisen edasi Smile käisin dr Heinla juures, saatis mu nii mao- kui soolteuuringule ja kompuutrisse ka veel igaks juhuks, kuna viimane tehtud 2003 aastal. magu ja sooled enam-vähem korras, arst kahtlustab hoopis kroonilist pimesoolepõletikku, kuna vaevused just paremal allkõhus ja KT näitas suurenenud lümfisõlmi ja natuke vaba vedelikku allkõhus. nüüd siis millalgi kirurgile...
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Teis Juul 17, 2007 8:33 am    Teema: Vasta viitega

aitaä et vastasid ,veel huvitaks mind see et kuidas seda soolteuuringut tehti,sa mõtled seda jämesooleuuringut või,mis jube ebameeldiv? kompuuter siiski näitab kõhu seisukorda,pean ennast ka sinna nuiama. ole ikka optimist ja jõudu sulle.
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Teis Juul 17, 2007 9:20 am    Teema: Vasta viitega

tead, ma kartsin seda sooleuuringut nagu tuld, sest mees oli mind oma nooruspõlve kogemusega täitsa hirmule ajanud Very Happy . tegelikult on aeg tükk maad edasi läinud ja aparaadid mitu korda väiksemaks muutunud ning uuring ise täitsa talutav. see kaameraga toru on sõrmepaksune, ebameeldiv on see, kui sooltesse õhku lastakse ning kui operatsiooni tõttu palju liiteid on, siis võib ka natuke valus olla. mul kõhtu 4 korda siit-sealt lõigatud, liiteid jagus ja vahepeal võttis ka otsaesise (silmanurga ka natuke Wink ) märjaks, aga ei midagi hullu isegi minusuguse hellakese jaoks Smile . tükk maad hullem oli eelmisel õhtul seda nn sooltepuhastajat tarbida (Fortrans või mis ta nimi oligi) - jõin klaasitäie ära ja kohe oksendasin välja, no ei seisnud sees, niimoodi 4 liitrit...
jõudu sullegi ja tervist ka!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes