Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kas on veel lootust?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Meist enestest
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
merdeca

PostitusPostitatud: Püh Mai 23, 2010 8:34 am    Teema: Kas on veel lootust? Vasta viitega

Minu nimi on Merdeca.Olen nelja lapse ema.Siia foorumisse sattusin siis kui otsisin infot kopsuvähi kohta.Minu ema suri 15 aastat tagasi nina-neeluvähki-olin siis 18 aastane.Noorem õde 8 ja noorem vend 7.Kuna isal avastati 4 aastat enne ema surma Hodgini haigus siis pidin noorema venna ja õe kasvatamise oma peale võtma.Nüüdseks on neist mõlemist sirgunud täiskasvanud inimesed.Hodgini tõvest sai isa jagu.Nüüd eelmise aasta mais avastati kopsus kasvaja mis selgus oli halvaloomuline.Tehti op ja eemaldati 5-cm kasvaja.Sttadium IIIB.Kus juures märgiti paberitel,et siirdeid muudest elunditest ei leitud.Küll avastati rakke ühest lümfist mis eemaldati koos kasvajaga.Nagu sellest oleks veel vähe.Peale oppi augustis sai siis isa esimese keemia.Juuksed läksid ja nõrk oli ta ka.Hetkel on ta siis 65-aastane.Sai mõni päev kodus olla kui jalg hakkas valutama.Arsti ei lubanud kutsuda,sest uskus küll läheb üle.Kui oli paar päeva kannatanud-siis mulle aitas.Kutsusin salaja perearsti teda vaatama kuna liikuda ta ei saanud,sest jalg tegi hirmsat valu.Perearst käis ja vaatas jala üle ning käskis kiiremas korras kiirabisse minna(Pärnu)Sealt saadeti kiirkorras Tallinnasse.Öeldi,et veresooned on lubjastunud ja need tuleb asendada,sest jala verevarustus on tugevalt häiritud.Tallinnas tehti järgmisel päeval op ja parem jalg eemaldati kuna lubjastumine oli nii suur,et seal polnud võimalik midagi asendada enam.Sellega seoses jäi ka keemiaravi pooleli.Arst ütles,et pole hullu,sest talle tehti nagunii seda keemiravi lihtsalt igaks juhuks kuna kops sai ju ilusasti puhtaks ja mujal probleeme polnud.Märtsis käisin isaga Hiiul kopse kontrollimas ja kõik oli ok.Nüüd umbes kuu aega tagasi hakkas tal parem külg valutama.Nagu ikka ta kannatas nädalakese kuna uskus ,et küll läheb üle.Aga ei läinud.Tõin ta perearsti saatekirjaga Pärnusse magu uurima kuna perearst arvas,et viga seal.Võeti biopsia kolmest kohast.Vastused saab teada homme s.o 24-ndal.Perearst kirjutas rohtu ja paar päeva oli rahulik aga siis hakkas jälle pihta.Uus kõne perearstile ja seekord ultraheli Raplas.Ja oligi lõpuks siis põhjus teada.Siirded on maksas.Ei mõista lihtsalt kuidas see sai juhtuda.Kõik oli ju korras.Lähen vist varsti murest halliks.Püüan olla tugev aga see on nii paganama raske.Veri on ka kehva tal.Hemoglobiin 85.Nüüd siis hakkasin talle värsket mahla pressima-peet,porgand,kapsas ja käsin või õigemini sunnin teda seda hommikul ja õhtul klaasi täie jooma.Arst oli ka sellel nädalal tal puhkusel ja nii hakkangi kohe esmaspäeva hommikul vara arsti pommitama,et mis siis nüüd edasi.Töökaaslased ka hirmutavad oma juttudega,et kui juba maksas siis midagi head sealt küll loota ei ole.Ise olen ikka nii kaua võimalikult optimistlik kuni arst ütleb,et mis ja kuidas.Seniks aga praen omas rasvas nagu öeldakse.Vot siis kui salakaval see elukas ikka olla võib.Tahaks nüüd küsida,et millised on väljavaated?Kas on lootust?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Mai 24, 2010 11:48 am    Teema: Vasta viitega

Kõhukoopa ultraheliga kohe kindlasti ei saa diagnoosi määrata, kas moodustised või-mis-iganes seal näha oli, on siirded või hea-või halvaloomuline kasvaja või hoopiski verevalum. Biopsia vastused ju saate alles täna.
Seega esmajoones proovige mitte muretseda enne, kui on kindlad vastused käes.

Keemiaravi, mis tookord pooleli jäi, ei olnud kohe kindlasti "igaks juhuks" - see tehakse ikka selleks, et organismimööda kolavad vähirakud ära suretada.

Peaküsimusele - "kas on veel lootust" - vastus on minu poolt - alati on lootust, lootus sureb viimasena! Oodake ära biopsia vastused ja kui ongi vähk tagasi/siirded tekkinud, siis koostatakse ka vastav raviplaan kindlasti. Inimest juba ette matma asuda külanaiste hirmujuttude ja ultrahelikabinetis pandud halvaloomulise kasvaja diagnoosi põhjal pole küll vaja!
Tagasi üles
merdeca

PostitusPostitatud: Esm Mai 24, 2010 12:16 pm    Teema: Vasta viitega

Oh oleks see vaid nii lihtne.Hommikul rääkisin raviarstiga ja ta ütles,et teha pole enam midagi.Teda ei võeta sinna haiglasse vastu kuna hemoglobiin on madal ja ta on nõrk ka nii,et keemiaravi ei tule kõne allagi.Öeldi isegi seda,et talle ei lubata enam poolt aastatgi.Mao biopüsia tulemused saan tunni aja pärast.Ma ei mõista kuidas saab otsustada kui nad isegi pole nõus uurima kus need siirded täpselt on ja kas tõesti enam midagi ei aiata.Ma ei oska midagi ette ka võtta.Mida ma tegema peaksin.
Tagasi üles
merdeca

PostitusPostitatud: Esm Mai 24, 2010 1:51 pm    Teema: Vasta viitega

Nüüd siis sain ka maouungu tulemused teada.Õnneks ei ole seal midagi halba.See suurendas mu usku veidike.Ma ei lepi telefoni teel saadud diagnoosiga ilma ,et arst ta ikkagi korralikult läbi vaataks.Nii ma siis panin oma isale aja kirja onkosse,et tehtaks korralikud uuringud ja eks siis näis mis edasi.Ma ei anna nii kergesti alla!!!
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Mai 24, 2010 3:46 pm    Teema: Vasta viitega

Õigus - püss põõsast välja tagasi, kõik lootuseriismed kokku ja võitlusse! Telefoni teel diagnoosi ei panda ja ravi jätkamise või mittejätkamise (eriti just mitteravimise) otsustab sellistel juhutudel konsiilium.
Mis ajaks sa numbri said? Madala hemoglobiiniga on võimalik lasta vereülekanne teha, et raviga saaks alustada.
Tagasi üles
merdeca

PostitusPostitatud: Esm Mai 24, 2010 5:48 pm    Teema: Vasta viitega

Aja sain järgmiseks nädala neljapäevaks gastroeneroloogi ja kirurgi dr.Arraku juurde.Loodan ,et kõik ei ole veel kadunud.Tean,et kui isal 1990.aastal Hodgin diagnoositi siis oli tal ka veri väga kehva kui ta Hiiule saadeti lõpuks ja tehti ka vereülekanne,et saaks raviga alustada.Ehk saab ka seekord nii.Hetkel tarvitab ta rauatablette,peedi-porgandi-kapsamahla ning ka kasekäsna.Lisaks veel petersellitee mis pidavat maksa puhastama.Peab ju ise ka üritama midagi ära teha mitte istuma käed rüpes.Soovin teile kõigile siin päikest ja jõudu ning jaksu.Täna hommikul kui ma selle jubeda uudise sain oli tunne nagu väriseks maa jalge all aga siis tuli mu pesamuna kes on 2-aastane mulle sülle ja vaatas nii hellalt otsa,et tundsin kuidas energia tagasi tuleb ja on vaja edasi tegutseda.Alla anda on alati kõige lihtsam.Olge tublid!
Tagasi üles
merdeca

PostitusPostitatud: Reede Juul 23, 2010 6:45 am    Teema: Vasta viitega

Minu kallis isa lahkus 17.07.2010Rohkem sõnu polegi vaja.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Meist enestest Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit