Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Järjekord maovähi operatsiooniks?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
karin179

PostitusPostitatud: Nelj Aug 26, 2010 12:45 pm    Teema: Järjekord maovähi operatsiooniks? Vasta viitega

Tere! Kas kellegil on kogemusi, kui ruttu on saadud/saab opile maovähiga (Tallinnas) 2010?
Mu mehel oli kevadest saadik mädane bronhiit. Pärast 4 antibiootikumiravi polnud sugugi parem - kaal ka langes, nõrkus, valu rinnus, iiveldus jne. Haiglas tehti uuringud - leiti Helicobakter ja avastati maohaav, millest ka biopsia võeti. Nädala pärast tuli vastus - maovähk!!! Kuna ta oli pulmonoloogiaosakonnas, siis ega suurt infot selle vähi kohta saanudki. Googeldasin ise ja otsisin infot. See teadmatus on ikka suur ja ootamine tundub väga pikk! Ei tea ju sedagi, kui kaugele see vähk end juba kasvatanud on?
Esimene konsultatsioon Hiiul on 2.septembril. Nädal veel ootamist.
Pean ise suutma hoida kainet meelt ja tugevust. Masendus ei aita. Pean ju veel hoolt kandma meie 2 lapse eest - 9 ja 2-aastaste poiste eest, tööl käima...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Aug 26, 2010 2:34 pm    Teema: Vasta viitega

Ega seda operatsioonile saamise aega ei oska me kindlasti täpselt ette ennustada. Kuid seda teame kõik kui raske on see ootamise aeg. Tavaliselt üritan ennast ikka rahustada, et tegelikult ei aita see nädal-paar või kuu-teine sinna või teisele poole midagi. Ega need vähid üldjuhul nii kiiresti ikka ei arene. Tavaliselt ikka võtab palju aastaid aega, et pisikesest rakust suur tuumor areneks. Hetkel soovitan teil üritada mitte kõige halvemat arengut endale ette kujutada. Ei tasu ju muretseda selle pärast, mida ei pruugigi olla või tulla. Onkoloogias saate kindlasti täpsemat infot. Kas diagnoos on kindlat paigas või on kahtlus vaid? Hiiul on väga head ja kogenud arstid. Kindlasti tehakse kõik võimalik, et teie abikaasat aidata. Kindlasti ei tähenda vähk alati surmaotsust - see on inimeste esimene reaksioon lihtsalt. Kui rohkem infot ja ravivõimalustest rohkem teaddlik, siis saad aru, et asi ei ole üldse nii lootusetu. Jõudu ja lootust!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
karin179

PostitusPostitatud: Nelj Aug 26, 2010 3:04 pm    Teema: Vasta viitega

Aitähh Kersti! Ei, biopsia on võetud ja diagnoos olemas. Suur probleem on ka selles, et mees on aastaid kroonilist stressi ja depressiooni põdenud. Mõni aeg tagasi hakkas jälle antidepressante sööma. Ja nüüd veel selline "uudis". See ei tee tema elu kergeks - on praegu kergelt shokis ja ootusärevuses ja mures ja hirmul... Mina olen alati positiivne olnud ja lootus on tõesti viimane, mis kustub.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Nelj Aug 26, 2010 3:08 pm    Teema: Vasta viitega

Eks ikka kõigepealt tehakse kindlaks kasvaja suurus, asukoht ja siis täpsustatakse raviskeem. Seda otsust ei tee üks arst, vaid selleks tuleb kokku konsiilium vastava valdkonna onkoloogidest, kus saab arutada erinevaid ravivõimalusi ja siis asutakse ravima. Seal saab ka küsida kõiki sellega seonduvaid küsimusi (parem need eelnevalt kirja panna, siis ei lähe ähmiga midagi meelest). Üldiselt tundub, et kui on ikkagi vältimatu operatsioonivajadus, siis see aeg leitakse ka kiiresti. Vahel tehakse enne op-i keemiaravi, et kasvaja mõõtmeid vähendada ja et ta paremini opereeritav oleks.

Aga 2.09 on ju üsna varsti, seega varsti saad ka vastused.
Niikaua jõudu ja vaprust vstupidamiseks!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
karin179

PostitusPostitatud: Reede Aug 27, 2010 11:53 am    Teema: Vasta viitega

Aitähh moraalse toetuse eest! Hoian Teid kursis, kuidas siis neljapäeval läheb Smile
Tagasi üles
puma

PostitusPostitatud: Reede Aug 27, 2010 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

Olen ise hiljuti sama asja läbi elanud.Kõige hullem ongi aeg kui ootad Hiiule konsultatsiooni.Mina rahunesin peale seda maha,tundes et olen kindlates kätes.Seal on tõesti superhead arstid ja usu mind,nad teevad kõik selleks,et inimene terveks saaks.Tavaliselt tehakse enne ikka kompuuteruuring,siis konsiilium ja tavaliselt enne oppi ka paar keemiakuuri.Opile sain mina oodatust varem,ma lihtsalt ei talunud äkki enam keemiat ja praktiliselt üleöö toimus ka opp.Nii kiirelt käis kõik,et ei suutnud pabinassegi minna! Hetkel saan jälle keemiat nn.järelravi.
Ja veel-esialgse biopsia põhjal oli mu diagnoos ja staadium ikka kordades hullem kui peale oppi tegelikult selgus.Nii et ka sellepärast pabistada ei tasu.Püüa olla mehele toeks ja kui vähegi võimalust,mine temaga arstile kaasa-usu mind -see esimene minek on see kõige hullem!Pea püsti ja olge vaprad!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit