Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Hmm, PALUN väikestviisi abi!

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Maaaris1

PostitusPostitatud: Esm Sept 06, 2010 5:05 pm    Teema: Hmm, PALUN väikestviisi abi! Vasta viitega

Tere!
Olen nimelt kõigest 17 aastane tüdruk kuid olen pidanud peaaegu et terve oma elu nahavähi kahtlusega elama, nimelt ma sündisin hiiglasliku sünnimärgiga, kuid seda ära ei lõigatud, .. ma ei tea küll miks, aga siiski. niisiis, asi on selles, et umbes paar kuud tagasi märkasin ma oma sünnimärgil emakorrapärast äärt, värvi muutust ja hiljem paari nädala pärast märkasin seda juba ka teistes sünnimärkides, järsku märkasin et mu varba peale on tekkinud uus sünnimärk ja ma teadsin kohe et midagi on VÄGA mäda.
aga kuna mu vanemad on päris pikka aega ära ja ma ei oska enam midagi edasi teha, siis palun aidake, et kelle poole ma pöörduma peaksin??? perearsti, nahaarsti vms .. ?

ettetänades! Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Sept 06, 2010 5:13 pm    Teema: Vasta viitega

Ole nii armas ja pöördu esmalt perearsti juurde. Kerge on öelda, et ära üle narveeri, kuid hoia ennast! Smile
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Sept 06, 2010 10:17 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Maaaris!
Ütled, et oled pidanud kogu aeg nahavähi kahtlusega elama. Kes sulle sellise kahtluse pani ehk kas oled siis siiani ka mõne nahaarsti järelvalve all olnud? Selles mõttes oleks vaja just selle arsti juurde pöörduda, kes sinuga varem tegelenud on. Tema oskaks muutusi kõige paremini hinnata. Kuid muidu esmaselt tõesti perearst. Vaata, mis tema arvab. Muidugi peab siin arvestama ka perearsti nö usaldusväärsust. Kui aga ise ikka edasi muretsed ja tahad 100%-list kindlust saada, siis on Tallinnas olemas ka dr Niine Nahakliinik http://www.nahakliinik.ee/ See on küll tasuline kliinik, kuid sealt saad sa kindlasti ka kõige õigema vastuse oma kahtlustele. Rahustuseks ütlen, et ega ebakorrapärane äär nüüd kohe midagi halba ei pea tähendama (mul endal selliseid üsna palju) Kuid sünnimärkidega kehtib tõesti see reegel, et kui märkad mingeid muutusi, siis tasub ikka arstile näidata. Ole tubli ja tegutse, kuid ära väga muretse!
Tasuta saab minna ka tavaliste nahaarstide juurde - perearsti saatekirja vaja ei ole.

Viimati muutis seda Kersti (Nelj Sept 09, 2010 10:36 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
maris

PostitusPostitatud: Nelj Sept 09, 2010 8:07 pm    Teema: Vasta viitega

omadest (ja oma lähedaste) kogemusest võiksin soovitada sulle ühte taime, mis on meie peres kõik halva moega sünnimärgid ära võtnud - kalanhoe.

murrad hommikul ja õhtul (hea kui ka lõunal) lehe küljest tükikese, tõmbad lehte katva kile ära ja hõõrud selle lehe mahlaga oma halba sünnimärki, proovi ka kinni vajutada ja peale jätta, võid ka leukoplaastriga panna. nädalaga peaks olema su sünnimärk läinud nii, nagu poleks seda kunagi seal olnudki. no või läheb siis 2 nädalat. igatahes meie oleme sellest taimest abi saanud ja seda päris imelike sünnimärkide puhul, sellised, mis sügelevad ja kasvavad ja muudavad värvi.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Sept 09, 2010 10:43 pm    Teema: Vasta viitega

maris kirjutas:
omadest (ja oma lähedaste) kogemusest võiksin soovitada sulle ühte taime, mis on meie peres kõik halva moega sünnimärgid ära võtnud - kalanhoe.

Selliseid katsetusi pahaloomuliste nahakasvajatega ei tasu kindlasti teha. Sünnimärkidest arenenud melanoom on üks tõsisemaid vähiliike, mis võib anda väga kiiresti siirdeid. Kui lõikus jääb hiljaks, siis eriti rohkem ravivõimalusi ei ole - keemiaravile ei allu.
Tagasi üles
maris

PostitusPostitatud: Reede Sept 10, 2010 6:26 pm    Teema: Vasta viitega

Kerstiga nõus. Taime kasutamine ei pea tähendamine kindlasti arsti juurde mitte minemist, loodetavasti ei mõistnud sa seda soovitust selliselt. Taime võib kasutada seni, kuni operatsiooni oodata, lootuses, et vähendab sünnimärgi mõõtmeid, mõnikord läheb operatsioonini kuni 2 kuud ja nii kaua saab ennast ka ise aidata, mitte passiivselt oodata. Üks on kindel, et kahju ei tee see taim kindlasti, nagu öeldud, on see ära proovitud kogu mu suguvõsa peal.
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Reede Sept 10, 2010 8:22 pm    Teema: Vasta viitega

[quote="maris"]Kerstiga nõus. Taime kasutamine ei pea tähendamine kindlasti arsti juurde mitte minemist, loodetavasti ei mõistnud sa seda soovitust selliselt. Taime võib kasutada seni, kuni operatsiooni oodata, lootuses, et vähendab sünnimärgi mõõtmeid, mõnikord läheb operatsioonini kuni 2 kuud ja nii kaua saab ennast ka ise aidata, mitte passiivselt oodata. Üks on kindel, et kahju ei tee see taim kindlasti, nagu öeldud, on see ära proovitud kogu mu suguvõsa peal.[/quote]

Maris, hea, et selle kommentaari kirjutasid.
Ausalt öeldes lugesin mina ka nii välja, et ürita selle taimega ...
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Püh Sept 12, 2010 10:59 am    Teema: Vasta viitega

Uuuh! Pean ka sõna sekka ütlema.

Teemaalgatajale, ma ei tahaks uskuda, et nahavähk ennast Sinu poolt kirjeldatud kujul näitab! Minu kokkupuude küll ainult melanoomiga, aga see ika ÜKS täpp, ÜKS sünnimärk, mitte üle kogu keha midagi ... Muidugi käi arsti juures ära, aga ära üle muretse.

Taimemahla vms meetodit sünnimärkide eemaldamiseka palun ÄRA jumalaeest kasuta. Näiteks melanoomi puhul ongi need kõige hiljem avastatud vähijuhud seotud REGRESSEERUNUD melanoomiga. See tähendab, et organism on vähirakkudega võidelnud, nahapinnalisest osast jagugi saanud, kuid nahaall on vähk (kasvõi üks pisike rakuke ellu jäänud) ja toimetab edasi. Inimene ei oska midagi karta kuna sünnimärki ju ei olegi ... ja avastataksegi vähk heal juhul kolmandas staadiumis kui inimene suurenenud lõmfisõlme(de) tõttu arsti juurde läheb.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Sept 12, 2010 7:05 pm    Teema: Vasta viitega

maris kirjutas:
... igatahes meie oleme sellest taimest abi saanud ja seda päris imelike sünnimärkide puhul, sellised, mis sügelevad ja kasvavad ja muudavad värvi.

Mina, kes isiklikult nii nahavähi kui ka melanoomiga kokku puutunud, ei anna samuti tegelikult Marise postitus ikka veel rahu. Vabanda, Maris, ja ära võta isiklikult. Väga hea, et sa siin foorumis enda ja oma pere kogemustest räägid. Lihtsalt hea erinevate inimestega arutleda...
Ise olen peale melanoomi avastamist oma sünnimärke ikka üsna paaniliselt püüdnud jälgida. Hoiatatud on just seda, et tuleb jälgida muutusi ehk just seda, mida sina kirjeldad - sügelevad, kasvavad, muudavad värvi. Ise pean kõige suuremaks ohu märgiks sügelemist, sest just sügelemisega andsid mõlemad minu pahalased endast märku. Nüüd kuulen sinu käest, et selliseid sünnimärgi muutusi esineks inimestel nagu üsna tihti ja nendesse suhtutakse ka üsna leebelt - vaid süütu taimeke peale ja ongi kõik korras. Ehk natuke täpsustad, mis moodi need sünnimärgid teil peres ikkagi trikke teevad.
Tagasi üles
maris

PostitusPostitatud: Esm Sept 13, 2010 10:27 am    Teema: Vasta viitega

sügelev sünnimärk tekkis mu pojal, ta oli siis kuskil 3-4 aastane, pärast Tšernobõli plahvatust (oli ju ilus ilm ja lapsed õues); tekkis see põsele ja muudkui kasvas ja sügeles. Tol ajal polnud erilisi teadmisi (naha)vähist, see info kuulus ka "Suure Saladuse" alla. Näitasime siiski rajooniarstile kes ka vangutas pead ja arvas, et jälgime ja siis vaatame edasi. Kuskilt, ei mäleta kust, tuli meieni info kalanhoest. Mõtlesime, et ega hullem ikka ei saa ja hakkasime selle taimega määrima (sünnimärk oli siis juba ca 1 cm ja muudkui sügeles), mis värvi see oli, ei mäleta. igatahes, määrimise tulemusel kadus see asjandus 2 nädala pärast ära ja kui me siis uuesti arsti juurde jõudsime, oli järel ainult valge pigmendilaik. hiljem kadus seegi.

pärast seda olen seda taime oma aknalaual alati poputanud, mine tea, millal vaja läheb. endal avastasin hiljuti imeliku käsna peast, kui juuksed keemia tulemusena ära tulid. oli teine selline suur, kobrutav ja hall, ca 2 cm pikkune. määrisin jälle taimega ja ära tema kadus, nagu poleks olnudki.

teiste sugulaste märkidega on mu ema suhelnud, kelle käest ma enam uurida ei saa.

Kokkuvõttes - ega ma ei saa kinnitada, et tegemist oli nende kirjeldatud nähtuste puhul kindlasti melanoomiga. Samas - midagi need olid, ja taim aitas. Eriti tänulik olen taimele oma poja sünnimärgi eest.

Ja ma usun siiralt, et midagi kahju see taim ei tee, seda võib isegi sisse süüa, kui on kurk haige jne ja kuskilt olen lugenud, et ka papilloomi viiruse näsasid soovitatakse sellega määrida.
Tagasi üles
maris

PostitusPostitatud: Esm Sept 13, 2010 10:42 am    Teema: Vasta viitega

PS olen lillepoes näinud kalanhoe nime all punaste õite ja ümmarguste lehtedega taime, aga see ei ole see. tegemist on 2 aastase mitteõitseva taimega, lehed on piklikud ja lehe äärtesse tuleb hästi palju "poegi"
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Sept 15, 2010 4:21 pm    Teema: Vasta viitega

Teil ei olnud õnneks tõesti tegemist melanoomiga, sest selle pahalasega ainult ravimtaimede abil ei võitle. Vt kindlasti Jaanika postitust

Meil oli ka see taim kodus, kui mul lapsed väikesed olid, siis ravisime sellega nohu ja vist kurguvalusid ka. See on selles suhtes parem, et ei ole mõru nagu aloe.

Kahtlaste ja muutuvate sünnimärkidega aga soovitaks tänapäeval ikka kindlasti arsti juurde minna. Parem karta kui kahetsed!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit