Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Femara

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
tiia

PostitusPostitatud: Kolm Sept 01, 2010 10:57 am    Teema: Femara Vasta viitega

Tere, kallis naised! Kas keegi on seda ravimit kasutanud ja kuidas on kõrvalmõjud? Hea meel oleks kuulda, kuidas teil kõigil läheb.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kerahein

PostitusPostitatud: Püh Sept 05, 2010 8:26 am    Teema: Vasta viitega

Tere Tiia!
Sul siis keemiad edukalt seljataga ja algamas tablettide manustamine.
Mina olen võtnud Femarat kuus kuud. Ca peale kolmandat kuud hakkasid hirmsad liigestehädad. Kurtsin arstile ja ta kirjutas Anastrozole Sandozi. Ütles, et paljudel samad kaebused, et see teine rohi neid väga ei tekita. Igatahes on mul nüüdseks ka RA diagnoositud.
Tegelikult tahtsin kirjutada Bondronatist. Sellest on siin vähe juttu. Et kuna Anastrozole Sandoz põhjustab luude hõrenemist, siis kõigile peale kuut kuud antakse seda veeni. Tugevdab luid ja profülaktika mõttes. Pärast lugesin, et seda kasutatakse ravimina ka metastaaside puhul luudes. Mina kohe küsima, et ega mul sellest paha ei hakka? Ei hakka, see pole keemia, väidab arst. Tilguti panija ütles, et nädalapäevad võivad luud valusad olla. Samal päeval polnud midagi. Teise päeva lõuna ajal hakkas ühe jala tald ja teise jala põlv valutama. Kõik ribid läksid valusaks, ennast sirutada ja köhatada oli väga vaevaline. Roiete valusus kestis pea kolm päeva, teised valud läksid tundidega üle. Jala tõstsin kahe käega autosse, trepist sain kuidagi käidud. Õhtul määrisin põlvele Diclaci, tasapisi läks paremaks. Veel valutasid korra mõlemad pöidlaluud. Õhtul oli 37,7 palavik. Kolmandal päeval valutas nimmepiirkond ja õhtul opipoolse käe õlavarre luu. Neljandal päeval valutas vaagnaluu. Viiendal päeval tundsin end enam-vähem õnnelikuna. Muidugi tulid mõtted, et vaja ikka luudeuuring teha, MRT-d tahaks ka. Kuidas küll mõjutada arsti, et neid uuringuid saada? Siis saaks tükk aega jälle rahus elada.
Oleks huvitav lugeda teiste kogemusi Bondronatist. Kui seda saadakse ravina iga 3-4 nädala järel, kas siis teil ongi luuvalud pidevalt?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mon

PostitusPostitatud: Nelj Sept 16, 2010 12:45 am    Teema: Vasta viitega

Minul nüüd Nolvadexi võtmise algusest kuskil 3 aastat möödas ja tänasest vahetas mu arst Nolvadexi Femara vastu.
Siin oli küll teema sellele rohule mõeldud, aga vastust pole keegi oma kogemustest kirjutanud. Sad

Tegelikult mingis mõttes on ikka jube küll, kui siiani end täitsa normis tundmise järel mingi ravim peaks mu nüüd täitsa rivist välja viima. Tänu Nolvadexile olen kaalus oma 10kg (kui mitte rohkemgi) juba juurde võtnud. Nüüd arst ütles, et Femara`ga kaalu enam ei tohiks lisanduda,... hea seegi Very Happy
Tagasi üles
tiia

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2010 1:10 pm    Teema: Vasta viitega

Olen nüüd femarat 2 kuud võtnud. Kohe mitte ei saa aru, ei ole rohkem sööma ega vähem liikuma hakanud, aga kaal on kahe kuuga tõusnud 6 kilo. Arvan, et sellist hormoonravi polegi, mis kaalule ei mõjuks.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kadi

PostitusPostitatud: Teis Nov 09, 2010 5:44 pm    Teema: Vasta viitega

2 kuuga 6 kilo!!! See on väga palju ju.

Mina olen võtnud 2 aastat Tamoxifeni (Nolvadex). Arst ütles, et ca poole aasta pärast hakkan Arimidexit võtma.
Pean ütlema, et mina pole siiani kilosid juurde saanud. Mõned on õnnestunud isegi maha saada. Olen palju liikunud ja oma söömisharjumusi pisut korrigeerinud. Siiani on mõjunud positiivselt.
Tagasi üles
atsirk

PostitusPostitatud: Reede Nov 26, 2010 2:15 pm    Teema: Vasta viitega

Tere kõigile.
Olen võtnud neid rohtusi kõiki:alguses Nolvadex, siis Arimidex ja lõpuks Femara.Viimasel oli minu jaoks kõige vähem kõrvalmõjusi. Võtsin neid sept.2002 kuni 2007. Kõrvalmõjudeks olid tugevad liigesevalud ja talumatud kuumahood. Mingi aja kirjutasin ülus,hood olid iga 50min- 1tunni järel.Vesi lausa nirises mööda keha alla,jõud oli täielikult kadunud.
Liigeste valud andsid järgi peale lõpetamist,kuumahood on siiani,ainult tunduvalt kergemini.
Jõudu ja pidage vastu. Very Happy
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Hormoonravi Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit