Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Melanoomi staadiumite tunnused

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Elise

PostitusPostitatud: Laup Jan 15, 2011 3:25 pm    Teema: Melanoomi staadiumite tunnused Vasta viitega

Tere.
Selline küsimus, kas sünnimärgi/moodustise välisel vaatlusel on võimalik aimata/kindlaks teha, mis staadiumis melanoom võib olla?
Mul seisab ees lõikus, kuid ei pääse kuidagi mõttest, et kui hull see asi võiks olla. Hetkel ei ole see sünnimärk või moodustis (arst mainis, et pole kindel, kas on üldse sünnimärk) veel üle 5mm, aga ainuke kõrgem sünnimärk/moodustis mul ja säärel.
Kas isegi sellise väliselt suhteliselt väikse täpi puhul, võib staadium olla tegelikult juba kaugel? Näiteks, kas melanoomi IV staadiumil on lisaks neevusele veel mingeid sümptomeid? Sel juhul on vähk ju kaugel, kas kuidagi mõjub ka enesetundele, näiteks kas lümfisõlmed sel juhul üleval vms?
Aitäh vastajatele!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Jan 16, 2011 12:27 am    Teema: Vasta viitega

Tere, Elise!

Aga miks sa arvad, et see melanoom võib üldse olla?
Välisel vaatlusel staadiumit määrata ei saa. Melanoomi puhul oleneb kõik just sellest, kui sügavale pahad rakud tunginud on ehk millistesse nahakihtidesse see kasvanud on. Lümfinäärmed võivad olla suurenenud ka igasugustest põletikest. Kuid kuna vähk levib edasi just lümfinäärmete kaudu, siis vähile lähedal olevaid lümfinäärmeid jälgitakse küll. Operatsioonil lõigatakse ka lümfinäärmeid, et kontrollida vähirakkude leviku riski. Väikesed metastaasid arvatavasti mingeid sümptomeid ei anna. Kuid eks oleneb ka sellest, kus need asuvad. Melanoomi puhul saab jälgida ka vereproovist võetavat markerit.
Usun küll, et mida väiksem täpike naha pinnal näha, seda vähem on ta ka sügavuti kasvanud. Kindlasti ei ole sul vaja IV staadiumi vähi pärast muretseda. Nii ruttu need asjad ikka ka ei arene. Millal sul see täpike tekkis? Kas on tume täpike? Ehk ei ole üldse midagi pahaloomulist?
Proovi vähem muretseda. Kõike head!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jaanika

PostitusPostitatud: Püh Jan 16, 2011 12:32 am    Teema: Vasta viitega

Tere!

Kõigepealt - Palun ära muretse ette. Pealegi kuidas sa tead, et just melanoom see moodustis on?
1 ja 2 staadium on siis kui melanoom on paikne ( jaguneb veel 1a ja b, 2 a ja b - määratakse peamiselt sügavuse järgi)
3 staadium - lümfid
4 staadium - siirded organitesse.

välisel vaatlusel staadiumi määrata võimalik ei ole. Kui on melanoomidiagnoos ja lähimad lümfid on paistes, siis võib põhjuseks olla melanoom, aga ei pruugi (ehk külmetus vms)

Kui sul lõikus piirdub ainult moodustise ümbruse suuremalt ülelõikamisega ( ma ei saanud su kirjast aru, kas juba lõigati?) ja lähimatest lümfisõlmedest prrovi ei võeta, siis on tegu kindlast 1 staadiumiga mille statistiline näitaja, et sinuga peale opeatsiioni kõik korras on ja ka nii jääb, on 90-100%.

tervitades
Jaanika
Tagasi üles
Elise

PostitusPostitatud: Püh Jan 16, 2011 6:15 pm    Teema: Vasta viitega

Ei taha küll nüüd liiga negatiivne olla ja õnnetust kaela kutsuda, kuid ohumärgid on olemas. Täpp on parema jala säärel, kuid näiteks kaela on paremale valus pöörata, rinna alt on teatud piirkond paremal pool täiesti valus, parem õlg on valulik ja paremale randmele tekkis imelik marrastuse sarnane haav. Vasakult poolt ei valuta kusagilt.
Samas on sel juhul väga kiiresti kõik toimunud - see moodustis tekkis mulle kevadel -suvel 2010.
Homme on lõikus, eks räägin nendest teistest sümptomitest ka arstile.
Tänan teid vastuste eest!
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Püh Jan 16, 2011 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

Elise,

Minul oli melanoom üle kuue aasta tagasi paremal tuharal ja alates melanoomi diagnoosist on absoluutselt kõik "jamad" mul paremal kehapoolel ...ja neid jamasid jagub ... alguses nutsin ja matsin, nüüd kuus aastat hiljem ka ikka mingitel hetkedel mõte viib melanoomile, aga mitte ükski kontroll nende kuue aasta jooksul ei ole mingeid siirdeid leidnud ja usu mind kontrollitud on vist kõigi aparaatidega mis meil üldse olemas Smile

See on inimlik! Kaelakangus ja täpp jalal - vaevu usutav - smas ma tean mida tunned, ma olen seda tundnud palju, plaju, palju kordi!

edu
Jaanika

hoian sulle pöialt!!!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi