Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

SUUR MURE

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Jansa

PostitusPostitatud: Kolm Märts 02, 2011 11:29 am    Teema: SUUR MURE Vasta viitega

Tere !

Minul selline mure, et 7 aastat tagasi avastati mul melanoom. Siiamaani kõik on korras olnud. Nüüd siis käisin uuesti kontrollis Mustamäel dr. Marina Teras'e juures (kuna dr. Niin enam meiega ei tegele,e kutsuti mind sinna) ja eilsel läbivaatusel leidis minu arst, et talle üks sünnimärk ei meeldi. See sünnimärk oli mul rinna all ja ta otsustas selle ära kõrvetada, ning saatis uurimisele. Arst ütles, et seal on palju veresooni näha. Nüüd saan vastuse 18. märts ja ma ei suuda hingata ega elada, olen nagu halvatud. Seda sünnimärkki on näinud ka dr. Marianne Niin kes ütles, et see tavaline sünnimärk, kuid see oli ka paar aastat tagasi. Muidugi mu raviarts ütles ka, et tõenäosus on väike, et see midagi paha oleks aga ma ei suuda enam, olen hulluks minemas.See sünnimärk on mul olnud minuteada kogu minu aeg, aga muretsen väga. Sain ka teada et minu melanoom, mis mul 7 aastat tagasi avastati oli olnud väga harva esinev melanoom, mis üldjuhul siirdeid ei anna, ja kuna minu uus arts pole seda näinud, siis olevat ka see põhjus olnud miks ta seda uurida soovis. Palun jagage kogemusi on kellegil veel peale melanoomi teagnoosi leitud nn kahtlasi sünnimärkke ja kuidas on läinud? Lümfisõlmed on korras, kuna käisin kuua aega tagasi rindade kontrollis ja sel vaadati ultraheliga. Olen vahepeal peale melanoomi diagnoosi ka veel ühe lapse sünnitanud, kes praeguseks juba 3,5 aastane.

Kõike ilusat Teile, Janika
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Märts 02, 2011 10:56 pm    Teema: Vasta viitega

See muidugi loomulik, et igasugused kahtlustused jälle muretsema panevad.
Minul on küll peale melanoomi ka mõned sünnimärgid igaks juhuks ära lõigatud ja ühes leiti ka düsplaasia. Mõned sünnimärgid sai lõigatud, kuna ise kahtlustasin, sest olid natuke muutunud suuremaks. Kuid rakumuutused leiti just sellest sünnimärgist, mille dr Niin soovitas ära lõigata. Selles suhtes usaldasin teda 100% - kogemused on tal tõesti väga suured.
Uus arst aga vaatab muidugi oma pilguga ja üldiselt kehtib siin väga kindel reegel, et parem karta kui kahetseda. Kas tead, kui kaua uus arst selle alaga tegelenud on? Kui Internetist otsida, siis melanoomiga seoses eriti mitte?? Kardan, et meid on nüüd lihtlabaselt tavaliste naha-ja suguhaiguste arstide juurde laiali suunatud. Kuid sellises olukorras on muidugi igal juhul parem, et lõigatakse ja kontrollitakse siis vähemalt üle. Eks nii need kogemused tulevad. Siin juures muidugi tundub imelik, et räägitakse kõrvetamisest. Nii ei ole ju võimalik proovi võtta.??
Samas usun küll, et sa ei peaks väga muretsema - kui oleks melanoom, siis oleks dr Niin seda kindlasti varem märganud.
Millal sul opi aeg on?
Kõike head ja optimistliku meelt!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Jansa

PostitusPostitatud: Nelj Märts 03, 2011 9:51 am    Teema: Tere Kersti! Vasta viitega

Kõigepealt suur aitäh, et vastasid ja lohutasid. Opereeriti see mul juba 01.03 ja vastuse saan 18.03, nii, et seda mul enam ei ole. See võeti kohe ära kui mul regulaarne kontroll oli. Jah dr. Niin oli seda sünnimärkki mul paaril korral vaadanud. Ühekorra vaatas isegi mingi aparaadiga, siis kui last ootasin, sest siis oli mul rasedus aeg väga tihe kontroll, aga jah uuele arstile see ei meeldinud kuna veresooni olevat seal sünnimärgil rohkem olnud kui teistel. Ja veel sellele arstile ei meeldinud väga paljud sünnimärgid mu kehal, isegi pisikesed, milledele dr. Niin üldse tähelepanu ei pööranud. Muidugi oli ta väga, väga hoolas arst midagi halba küll tema kohta öelda ei saa, pigem head. Internetist natuke uuris ta tausta ka ja ega ei leidnud küll, et ta melanoomiga tegeleks, oli jah et naha- ja suguhaiguste arts, üldkirurg, ja muud iluoperatsioonid. Ise ma mõtlen ka loogilisel, et see sünnimärk mul seal muutumata olnud koguaeg ja olen ju regulaarselt kontrollis käinud ja seni kõik korras, aga muretsen ikka väga. KUidas Sul endal tervisega on? Olen siit palju Sinu kohta lugenud. Oled ikka väga tubli olnud.
Kõike ilusat, Janika
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Märts 08, 2011 2:03 pm    Teema: Vasta viitega

Eks nii ongi, et ega täiesti mureta meiesugused enam elada ei saa. Ikka pidevalt kuulatad oma organismi. Hetkel minul nii, et käin kord aastas nö järelkontrollis - nii rinna kui ka melanoomiga. Panin ka siis dr Terase juurde ennast kirja. Vaatame, mis saab. Oma tütre (kellel üks düsplaasiaga sünnimärk avastatud) aga saadan igaks juhuks ikkagi dr Niine erakliinikusse. Temal veel terve elu ees ja tahaks suuremat kindlust, et midagi õigel ajal märkamata ei jääks. Raha pole sellise asja juures oluline.
Kõike head sulle ja usun, et 18.märtsil saad jälle kergemalt hingata. Elu tuleb nautida ja ka vaid mõnda päeva ei tasuks lasta sellistel muremõtetel rikkuda. Kasu pole ju sellest muretsemisest mingit. Nii kaua, kui midagi halba otseselt teada ei ole tuleb halvad mõtted endast eemale tõrjuda. Uskumatu, kui kerge seda soovitada on, kuid ... Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit