Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

lümfödeem
Mine lehele Eelmine  1, 2

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mon

PostitusPostitatud: Nelj Nov 05, 2009 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

Mul tekkis käe peale mingi punane plekk, et nagu oleksin kuskile vastu ära löönud, aga tegelikult ei ole. Ja see juba teist päeva. Samas see ei valuta ega sügele. Oleks suvine aeg, siis oleksin arvanud, et mingi putukas hammustanud mind.

Nüüd siis loen ja loen siin, et ehk keegi kirjeldab täpsemalt, kuidas see käe paistetus alguse sai. Mul endal rinna op-ist 2 aastat peaaegu möödas ja jube jama mu meelest, kui nüüd siis käsi peaks üles paistetama.
Ja detsembri kuus plaani võetud rinna taastuse op. Ei teagi, mis nüüd saab. Rolling Eyes

Palun kirjeldage keegi, kel lümfodeemiga käsi paistes (ma ei oska isegi sõnastada, et mida täpselt teada tahaks Very Happy , aga loodan et mõistate).
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Nov 05, 2009 8:35 pm    Teema: Vasta viitega

Las see punane asjandus olla- ära seda põe, mon. Küll ta ära läheb. Lümfodeem on niinimetatud paistetus. Nagu elevanditõbi. Käelaba võib olla normaalsuuruses ja siis käsi paistes- muskli kohast isegi ümbermõõduga no 60 cm ma arvan. Ära tõsta raskusi, tee harjutusi ja hoia kätt. Ega ta ikka niisama heast peast ka tule, see lümfodeem. Smile
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Laup Nov 07, 2009 10:03 pm    Teema: Vasta viitega

Ei no ega ma eriti ju oskagi põdeda, sest pole mitte vähimatki ettekujutust, et milline see tegelikult välja näeb. Loomulikult ma loodan, et see pole midagi hullu, aga päris normaalne see ka kindlasti pole.
Tänud pandariinile heade julgustavate sõnade eest! Smile
Aga siiski, ehk keegi seletaks täpsemalt, et mis tunne on ja kuidas sellest lahti saada? Kas ainult võimlemine tõesti aitab?
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Laup Nov 07, 2009 10:53 pm    Teema: Vasta viitega

http://www.answers.com/topic/lymphedema
http://www.cancer.ee/static/body/files/81.EVL%20taastusravi_est.pdf
http://www.epl.ee/bosa/404906

lümfostaasi kohta netis juttu kuipalju, meil siis foorumiski sellest räägitud
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Püh Nov 08, 2009 6:18 pm    Teema: Vasta viitega

Ma siin foorumis enda jaoks vaid selle koha leidsin. Aga eks ma uurin edasi.
Ühelt pandariini antud lingilt pilte vaadates tuli küll päris hirm peale ja sain aru, et peaks ikka kellegile teadjamale oma kätt näitama, et mitte hiljem kahetseda.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Reede Märts 11, 2011 12:28 am    Teema: Vasta viitega

Arsti juures jälle ära käides sain soovituse ekstra sukk selle jaoks osta, et käe peale tõmmata. Läksin kohe apteeki ja ostsingi just selle, mida apteeker oskas soovitada. Kodus proovides selgus, et see nagu liialt kitsas ja pigistab. Ei teagi, kuhu see uus toode nüüd ära anda. (Sedasi on minuga alati, et ostan kiirelt ära ja siis ei sobi ning ära lihtsalt visata ka on kahju) Ei usu, et apteek selle tagasi võtaks. Annaksin niisama, ära ju visata kahju.

Nüüd küsiks siit, et kas keegi oskab soovitada, et kus kohast oleks kasulikum ja kindlam osta käele see vajaliku suurusega varrukas? Netist tellimisega ma kindlasti ei riskiks.
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Reede Märts 11, 2011 10:28 am    Teema: Vasta viitega

Püüa apteeki tagasi anda. See õigus peaks ju olema. Mis firma toode sul on?

Gadox on see firma, kes tegeleb taolise varustusega. Veebruari alguses oli seal ka Medi-koolitus, ja enne üritust oli siin foorumis selle kohta ka Siiri teade, ja lotus, et võib-olla firmad saavad kokkuleppele ja edaspidi saab ka Eestis endale mõõtude järgi kompressioonivarrukat tellida nagu muus maailmas võimalik on. Ma ei tea, milline on nende läbirääkimiste lõpptulemus.
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Laup Märts 12, 2011 3:51 pm    Teema: Vasta viitega

Jummala juhuslikult mul Oma Mees Havannas ehk siis hää tuttav Gadoxis. Esitasin talle teemakohase järelpärimise. Neil pidi endal olema 17. märtsil just kompressioonivarruka- teemaline koolitus ja peale selle lubati ka mulle täpsemat infot, kust ja kuidas sobilikku varrukat tellida. Annan siis ka siin teada. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
konodont

PostitusPostitatud: Kolm Märts 16, 2011 8:31 am    Teema: Vasta viitega

Mustamäel

J. Sütiste tee 19 A, 13419 Tallinn
Tel/fax: 677 7808 677 7808
E-R 9.00-17.00

Müügikonsultandid:

Tiina Pihlak tiina @ gadox.ee
Tiia Sildnik tiia @ gadox.ee
Õrne Liiv orne @ gadox.ee

Siin saab lasta asjatundijal mõõdud võtta ja kataloogist sobiv varrukas või muud vajalik abimees tellida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
mon

PostitusPostitatud: Esm Apr 11, 2011 2:09 pm    Teema: Vasta viitega

Kas keegi oskab mu imelikule küsimusele vastata?
Mida see sukk käele täpsemalt aitab?

Ise olen mõelnud igasugu loogilisi vastuseid sellele küsimusele, aga ei hakka siin neid täpsemalt välja pakkuma, sest tahaks teada seda õigemat varianti.
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Teis Apr 12, 2011 10:27 am    Teema: Vasta viitega

Minu arusaamist mööda kompressioonivarrukas avaldab käsivarrele survet, toetab lümfivoolu käsivarrest ära. Näen enda peal väga selgelt, kui mõni hommik panen varruka käele hiljem, siis käsi on paksem. Igati vajalik.

P.S. Aga sellest ma aru ai saa, miks näiteks mõned Gadoxi inimesed seda sukaks kutsvad. Sukk on jalas, varrukas käe peal.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes