Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnataastamise operatsioonist veel
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Juun 02, 2010 9:48 pm    Teema: Vasta viitega

Eks see punnkõhu tekkimine on ikka ka üldise kaalutõusuga seotud. Mina olen vähieelse ajaga võrreldes juurde võtnud 25 kilo Shocked Embarassed Eks see on ikka individuaalne probleem - kes võtab menopausis juurde kes mitte.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kadi

PostitusPostitatud: Kolm Juun 16, 2010 9:35 pm    Teema: Vasta viitega

Kuulsin soovoitust - osta lihtsalt tugevalt toetavad korsettpüksid. Tundub päris praktiline soovitus olevat.

Kuidas haavade hooldus (materjal kõhult) peale taastust välja näeb?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
prouakaisa

PostitusPostitatud: Nelj Juul 08, 2010 10:29 am    Teema: Vasta viitega

Mul nüüd peaaegu 2 kuud operatsioonist möödas, TRAM. Rinnahaav on olnud algusest peale ilus. Aga kõhuhaav ei ole siiani täiesti kokku kasvanud, isegi üks dreeniauk ajab ikka vedelikku veidi välja. Tartus võeti kõhuhaava pealt külv ka, selgus, et olin saanud stafülokoki. Siis aga hakkas ise paranema tasapisi, nii et pääsesin antibiootikumikuurist. Bandaazhi kannan ikka nii päeval kui ka öösel. Mida rohkem, seda uhkem. Tasapisi magan juba kõhuli ka. Kaalu olen teadlikult kontrollinud, pigem langetan tasapisi. Operatsiooni kaalust olen veel 5 kg alla saanud. Armist ülevalpool on kõht tuim küll, jah, nagu käsivarrelgi. Naba on ilus:)

Haiglast koju saades pidin hakkama ise arsti mängima, ehk siis kõhuhaava puhastama-siduma. Aga sellega harjub ära. Soovitan teha seda pooleldi lamavas-istuvas asendis. Ma tükk aega üritasin püstises asendis miskipärast kõhuhaavaga tegeleda, aga niimoodi tuli vahel isegi minestus peale. Haiglas (Tartu) ei antud mingeid nõuandeid ega soovitusi, kõik pidin ise leiutama:)

Kohe peale oppi oli ikka väga raskeid aegu. Meeletud peavalud, kaalium langes veres alla normi, hemoglobiin langes 60 peale. Aga ikkagi oli see kõik seda väärt!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
tiinaly6

PostitusPostitatud: Nelj Juul 08, 2010 7:37 pm    Teema: Vasta viitega

Pea vastu ja nagu sa ise ütled -asi oli seda väärt. Mul olid esimene kord see siis 2003 a kui tartus Amjärv mulle esimese tissi tegi ,veel suuremad tüsistused. paar nädalat peale oppi hakkas haavast mäda nirisema ja siis lausa voolas .ma olin päris meeleheitel ja ei osanud abi ka saada kuna arst oli ise vahepeal saksamaale põrutanud,sidusin siis nagu oskasin ja lõpuks sain kokku selle noore õpilasega kes arstil opil abiks oli.tema viis mu haigla osk ja sidus mind ja andis rohtu. mäda jooksis nende kahe klapi vahelt-ei tahtnud nad omavahel vist sobida. lõpuks sai ikka korda aga ega ma selle esimese tisiga rahul polnudki ,lihtsalt oli midagi proteesi asemel aga ma ei näidanud kellegile .aga see nüüd 2a olnud dr vasara toodang on ikka hoopis ilusam ja mõnusam ja nagu päris. millal sul teine opp on ,nibu paigaldamine? ole siis tubli ja ära üle muretse.
Tagasi üles
prouakaisa

PostitusPostitatud: Nelj Juul 08, 2010 10:28 pm    Teema: Vasta viitega

Teine opp millalgi peale veebruari. Ehk siis veebruaris uuesti konsultatsioonile ja siis vaatame, kuhu saame opiaja klapitada.
Tagasi üles
prouakaisa

PostitusPostitatud: Püh Sept 12, 2010 11:28 am    Teema: Vasta viitega

Neli kuud on rinnarekonstruktsiooni-opist möödas ja nüüd võin ütelda, et kõhuhaav on kinni kasvanud. Alles nüüd! Viimane auk, ca 1x1,5 cm püsis ikka väga kaua.
Tagasi üles
prouakaisa

PostitusPostitatud: Kolm Apr 06, 2011 12:25 pm    Teema: Vasta viitega

Nibu rekonstruktsiooni-operatsioon juunis. Doktor oli oma senise tööga minu kallal rahul. Kõhuhaavale, kus on paaris kohas liigliha tekkinud, soovitas peale panna Mepiform silikoonplaastrit. Jube kallis on küll, aga reklaampildid enne/pärast on paljutõotavad.
Ikkagi ma ei saanud veel päris hästi aru, kuidas ta seda nibu teha kavatseb, aga no eks siis pärast näeb.
Kaalu olen suutnud püsivana hoida, natuke nagu kõhuarmist ülespoole jääv osa punnitab, aga mitte hullult. Kõige parem on see, et enne rinna rekonstruktsioonioppi pidin suitsetamise maha jätma ja nüüd varsti täitubki aasta mittesuitsetajana!
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Kolm Apr 06, 2011 3:07 pm    Teema: Vasta viitega

Prouakaisa, tore lugeda!

Olen kuulnud ka "NewGel+" silikoonplaastritest.

Muide, nibu tehti minul nii, et kõigepealt määrati soovitav asukoht, siis joonistati, siis kohalik tuimestus. Horisontaalne lõige, vast nii 6-7 cm pikkune, siis tõmmati nahk kokku, nõeluti. 45 min. pärast jalutasin minema.
Esialgu oli uusehitus pisut suur, aga jääb järjest väiksemaks. Juba päris ilus teine.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Nelj Apr 07, 2011 12:54 am    Teema: Vasta viitega

prouakaisa, mul täpselt sama protseduur ees ootamas, kuigi ei tea millal täpselt. Ja nii sarnaselt sulle ka minul kõht veidi punnis ja suitsust loobumine enne taastusop-i. Aga tänu hormoontablettidele pole ma oma kaalu kuidagi suutnud päris kontrolli all hoida. Olen sellepärast enda peale ka nii-nii tige. Hakkab juba rahakotile, et aina uusi riideid vaja muretseda.
Aga nüüd jälgin siin sinu teemat, et kuidas sul nibu ehitamine kulgeb. Ise olen juba mõelnud, et kas mul seda üldse vaja ongi. Minu jaoks oli taastusop kõige tähtsam ja samas oli sellest välja tulemine peale op-i ka kõige raskem.
Tagasi üles
prouakaisa

PostitusPostitatud: Nelj Apr 07, 2011 8:03 am    Teema: Vasta viitega

Hei, Mon!
Kas hormoontablettidena saad Nolvadexi? Ma neid ka varsti juba 2 aastat söönud. Ei oska nende kõrvaltoimetena midagi hullu ette heita. Kui, siis ehk kahtlast karvakasvu lõuapiirkonnas...

Minu kaal tõusis vahepeal, kui antidepressante võtsin, need lihtsalt tekitasid mega isu. Aga enne taastusoppi võtsin 100 kg pealt 85-le ja nüüd on olnud 79-81. Selline ongi minu "normaalne" kaal, mulle tundub Smile

Olen ka mõtelnud, et kas on vaja jälle torkima minna, tühja mul seda nibu vaja on, samas jälle mõtlen, et tahan kõike saada, mida pakutakse:) Igatahes selle operatsiooni tarbeks tuleb minna päev varem haiglasse ja koju alles kolmandal päeval. Tartus.

Taastusopist toibumine oli tõesti väga karm, ma loodan, et sellist asja elus enam ette ei tule, samas - see oli seda väärt. Ei kujuta enam ettegi, et peaks seda kummitükki kandma. Mul oli tihti nii, et olin juba tänaval ja siis veel kontrollisin igaks juhuks, et kas ikka on 2 rinda ees Smile
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Nelj Apr 07, 2011 9:56 am    Teema: Vasta viitega

Võib-olla on nibu tegemise tehnikad erinevad, ma pole seda uurinud. Aga see, mis mulle tehti, oli väga väike ambulatoorne operatsioon. Läksin hommikul kohale ja 45 min pärast lahkusin omal jalal. Nii et minu meelest küll pole karta vaja. Taastumist kui sellist etappi polnudki, lihtsalt elu läks edasi. Ainuke ettevaatus - märjaks ei tohtinud see osa saada sel ajal, kui plaastrid peal olid (siis ca 1 nädal).

Viimati muutis seda Kadi (Püh Apr 10, 2011 12:54 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Reede Apr 08, 2011 12:12 am    Teema: Vasta viitega

Mulle ka arst ütles, et nibu tegemine on väga väike toiming võrreldes taastus op-iga.Aga et mu arst töötab kord siin ja kord lahe taga, siis ootan selle aja ära, kui ta pikemalt jälle kodumaile jääb. Mul selle nibuga kiiret pole. Wink

Minul Nolvadexiga lõpetatud juba pool aastat tagasi ja tunnen seda ka kaalu järgi. Et nüüd on kaal seisma jäänud. Tahaks seda kuidagi vähemaks saada ja tean ka, et selleks peaks end rohkem liigutama. Enne op-e olin alla 60-ne kg. Nüüdseks nolvadexi ning suitsu loobumise tagajärjel (seostan seda kaalutõusu just nendega) kaalu kuskil 70kg. Raske on olla, kui pidevalt pead endale uusi ja mugavamaid riideid muretsema.
Mul on ka trenazöör toa nurgas Very Happy Kui selle peal ikka trenni teha, siis paari nädalaga saab 5kg-st lahti. No aga ma ju ei viitsi pidevalt seal peal higistamas käia...lausa tigedaks teeb see enda laiskus Evil or Very Mad
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Reede Apr 08, 2011 8:56 am    Teema: Vasta viitega

Tere mon!
Eks see kaalu teema ole ikka valus küll, aga ma lohutan sind sinu laiskuses: 5 kilo ei saa paari nädalaga maha, see ikka liiga ekstreemine-0,5-1 kilo nädalas on tervislik kaalutõus, mis jääb pidama. Ma võtsin ka Nolvadexi tarbides alla, aga uus keemia tõi kõik tagasi ja rohkemgi-
Aga arvan: parem ikka olla terve kui piitspeenike!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tiinaly6

PostitusPostitatud: Teis Apr 12, 2011 9:40 am    Teema: Vasta viitega

Tere. minu nibu juba 2a vana aga mul käis see ikka narkoosiga ja Tallinnas. tükike võeti teise nibu keskelt ja ümmargune tükk nahke lõigati ka lahti ja veri valgus sinna alla ja siis tükike sinna keskele. praeguseks on jäänud tumedaks vaid see nibutükike aga ma olen rahul. opp oli lihtne ja järgmine päev sain koju.
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Teis Apr 12, 2011 12:04 pm    Teema: Vasta viitega

Mul oli kohalik tuimestus. Öeldi, et kui väga tahan, siis võivad üldnarkoosi teha. Tagantjärele mõeldes - üldnarkoos oleks täiesti mõttetu olnud, sest operatsioon oli nii väike.

Leidsin ka lugemist:
http://www.breastreconstruction.org/SecondaryProcedures/NippleAreolaReconstruction.html
http://www.macmillan.org.uk/Cancerinformation/Cancertreatment/Treatmenttypes/Surgery/Breastreconstruction/Reconstructingthenipple.aspx
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  Järgmine
Lehekülg 14, lehekülgi kokku 16

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes