Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Minu lugu

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Demex

PostitusPostitatud: Kolm Aug 31, 2011 6:59 pm    Teema: Minu lugu Vasta viitega

Eelmise aasta suvel, olles viimaseid kuid rase tundus mulle üks sünnimärk väga imelik. Asetses siis kaenlaalusest allpool rindkerel, sellises varjatud kohas. Oli selline tumepruun ja läikis vastu. Näitasin emale ja ema arvas, et ei ole midagi, niisiis sinnapaika see jäigi. Kuna mul on sünnimärke nii tohutult palju, siis ei mäleta, kas see sünnimärk oli mul seal juba enne või tekkis mingi aja peale. Olen väga heleda nahaga ja lapsena põlesin väga palju päikese käes ära. Olin pidevalt punane ja ajasin nahka. Selle aasta kevadel hakkas sünnimärk muutuma. Peale tekkis kerge ketendus/koorik ja üks koht oli natuke kõrgem ja tumedam(nagu pisike sõlmeke oleks sees). Hakkasin siis internetist uurima ja paanika läks järjest suuremaks. Panin aja Tartusse Anonüümsesse kabinetti(sinna sai aja rutem) ja oli tasuline. Arst vaatas ka selle kaardistamise aparaadiga ja arvas, et kõik korras ja midagi ei paista olevat. Ütles et minu südamerahu mõttes võib ju ära võtta. Lasin sünnimärgi eemaldada ja rahunesin maha. 2 nädalat hiljem läksin niite välja võtta ja teavitati Melanoomi 1B staadiumist. Uuringutest tehti mulle vereproov, kopsuröntgen ja lümfide ultraheliuuring. Aprilli algul tehti uus operatsioon, millega eemaldati ka üks lümf. Läksin aprillis ka kaardistamisele, kus kõik sünnimärgid aparaadiga pildistati, jäädvustati ja määrati riski suurus. Eemaldati veel 2tk mis olid korras. Nagu juba mainisin, et sünnimärke on palju ja selliseid kahtlaseid hulgi siis hing kuidagi rahu ei saanud. Ütleks et enamus nahaarste siiski ei tee vahet tavalisel neevusel ja melanoomil. Olen lugenud palju head Dr. Niine kohta seega otsustasin sõita Tallinnasse tema vastuvõtule. Lasin ennast üle vaadata ja DR. Niin leidis,et on veel vaja eemaldada 5 sünnimärki. Melanoomi ei pidavat olema, kuid võivad minna pahaloomuliseks,sest hallikad varjundid olid juba sisse tekkinud. Lisaks sellele küsis, millised uuringud mulle tehti ja kui vastasin, oli imestunud et kompuuteruuringut mulle keegi ei teinud. Dr. Niin pani mulle kompuutrisse aja ja saan tema käest ka saatekirja, et seal ära käia. Seega järgmine nädal on Tallinnasse sõit ja hirm on suur selle uuringu ees...
5 sünnimärki veel eemaldatud pole, homme on kirurgi konsultatsioon. Edaspidi hakkan ainult DR. Niine vastuvõtul käima ja ühtegi teist arsti ei usalda. Kui ikka melanoomi kahtlus endal on siis riiklikusse ei maksa üldse oma jalga tõsta, sest sealt saadetakse sama targalt haige inimene koju. Kahuks nii see on Sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2011 10:25 am    Teema: Vasta viitega

Tugevad kallistused ja loodetavasti saab ja jääb kõik korda. Aga kas sa mäletad veel arsti nime, kelle juures Tartus käisid? Tekitsasid minus väikse paanika osakonna, hakka või isegi Tallinnasse end sättima arstile, kuigi siiani tunduvad nad kõik olnud asjalikud ja toredad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Demex

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2011 11:06 am    Teema: Vasta viitega

Käisin Dr. Abrami vastuvõtul. Kuna olen Võrust pärit siis tegelikult olen käinud korduvalt Võrus nahaarstil ja ka Tartus enne rasedust 2x, riiklikus siis. Ja ütlen ausalt, et need arstid on väga ebapädevad olnud. Kui palusin sünnimärke lähemalt uurida siis visati hetkeks pilk peale, midagi lähemalt ei uuritud ja saadeti sama targalt minema. Tänu sellele ei osand ka midagi karta, sest kinnitati koguaeg,et siin pole midagi ja kogu lugu. Rääkisin ka Dr.Niinega sellest ja ta oli sama meelt, ütles et ei hakka parem üldse kommenteerimagi seda mis toimub. Tuleb välja,et tervise asjus tasuks ikka ainult erakliinikutes käia. Mina enam neid riiklike arste absoluutselt ei usalda. Liiga palju olen juba kuulnud lugusid sellest, kuidas tegelikult haige inimene koju saadetakse väitega et kõik on korras...ja kui midagi ette võetakse on juba hilja kahjuks.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2011 11:29 am    Teema: Vasta viitega

Tere Demex!
Kuid kas sa maksad siis uuringud ja operatsioonid ka kõik ise? Näiteks kompuuteruuringu kuhu dr Niin saadab.
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2011 12:20 pm    Teema: Vasta viitega

No ma käisin ka esimest korda Tartus erakas ja hoolega vaadati kõik üle. Kunagi käisin lapsega Raja tn riiklikus, siis vaadati vaid seda mida ise näpuga ette näitasid. Aga lõigati riiklikus ja lõikas dr Abram. Erakas käisin dr Kingo juures ja nüüd käin onkoloogias dr Hussari juures. Hetkel nagu ei oska kellegi kohta paha öelda, aga kindluse mõttes võib mitmele end näidata. Ma vist pean ka Tln tee ette võtma Smile
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2011 12:42 pm    Teema: Vasta viitega

Poeg käis kevadel Hiiul sünnimärke ette näitamas. Nn. tasuta tohtri juures. Öeldi, et kõik on OK. Olen dr. Niinest palju head kuulnud. Niisiis teie postitusi lugedes tekkis pisike kahtlus ja tahtsin dr. Niine kliinikusse poisile aja saada. Vastuvõtvate arstide nimekirjast avastasin ka selle arsti, keda poeg juba kevadel külastas, dr. Kreete Põder nimelt. Nüüd sai mõistus otsa Evil or Very Mad Kipun arvama, et kui üks tohter teeb nii tasulisi vastuvõtte erakliinikus kui tasuta riiklikus medasutuses, siis küllap tema töö kvaliteet on ikka ühesugune. Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Demex

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2011 1:26 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Kersti,
Eemaldamiseks sain saatekirja Dr.Niinelt ja lasen eemalda Võrus kuna hetkel siin elan. Kompuutrisse kirjutab ta samuti mulle saatekirja ja selle alusel peaksin tasuta saama, nii ta mulle ütles vähemalt. Tema juurde pöördusingi põhjusel, et olla kindel, et kas midagi rohkem eemaldama ei pea, kuna selliseid kahtlaseid on mu kehal hulgi. Dr. Abram vaatas kõik sünnimärgid kaardistamise aparaadiga üle ja leidis,et midagi praegu rohkem ära pole vaja võtta, et jäävad jälgimisse. Oli näha,et ta ise oli ka nõutu minu sünnimärkide osas, kuna mu melanoomi ta ka pahaloomuliseks ei pidanud, kuid diagnoos paraku ei ühtind tema arvamusega. Dr.Niin seevastu arvas et 5tk vaja veel eemaldada, kuna hallikad varjundid sees. Seega usaldan ikkagi DR.Niine arvamust. Eks temal ju rohkem kogemusi antud vallas ja tahtsin kindel olla:)
Dr. Hussari juures käisin mina samuti onkoloogias ja pidi nagu hea arst olema. Kuid ma ei mõista miks mulle kompuutrit ei tehtud, kui see on tegelikult ette nähtud:( Nüüd olen täitsa hirmul selle uuringu ees...
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2011 1:35 pm    Teema: Vasta viitega

No dr Hussar selgitas mulle, et esimese staadiumiga pole tegelikult Euroopa ettekirjutiste järgi tegelikult midagi ettenähtud, et nad ise teevad nagu kopsupildi ja UH ning jääb jälgimisele.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Sept 01, 2011 2:15 pm    Teema: Vasta viitega

pistku kanni oma EU ettekirjutused Evil or Very Mad inimesed pole ju tomatid, keda saab ühe mõõdu järgi sortida...isver, kus mul ajavad sellised targutused s*** keema Twisted Evil Hea, et meil on veel arstides inimlik pool alles, kindluse mõttes ikka tegutsetaxe vastavalt.
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2011 8:13 am    Teema: Vasta viitega

Hoian Sulle pöialt Demex! Ära muretse palju, oled heades kätes Smile

Siidikiisu, niipaljukest kui ma mäletan oli see Euroopa ettekirjutus/hea tava pigem insitu kuni lahja 1A staadiumi kohta, kus siirete oht on väga minimaalne.

Jaanika
Tagasi üles
Hanny

PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2011 11:07 am    Teema: Vasta viitega

Palju seal Niine kliinikus see esimene visiiditasu, kus siis kogu keha ära kaardistatakse, maksab? Tahaks ka kindluse mõttes kontrolli minna, aga tasuta pole nagu lootustki kuskile normaalsesse kohta numbrit saada.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Sept 02, 2011 11:37 am    Teema: Vasta viitega

Dr Niine Kliinikus on kogu keha nahauuring 35 EUR.
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Püh Sept 04, 2011 4:13 pm    Teema: Vasta viitega

Nu jah, ma ei tea mille kohta see täpsel toli, sest dr Hussar rääkis esimesest staadiumist, aga mul endal oli jah insitu ja 1a vahepealne.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit