Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Geeni uuringud!

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
keitykarol

PostitusPostitatud: Kolm Apr 18, 2012 11:51 am    Teema: Geeni uuringud! Vasta viitega

Kas teie seast on keegi käinud geeni uuringutel,et selgeks teha näiteks pärilikku rinnavähi vormi?Kui on siis mis moodi on muutunud teie edasine jälgimine?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Apr 18, 2012 11:09 pm    Teema: Vasta viitega

Mina olen käinud. Eestis uuritavaid pärilikke mutatsioone mul ei esinenud, kuid laste ja lähi-sugulaste kohta anti soovitusi ikkagi. Soovitati vähemalt kord aastas onkoloogilises kontrollis käia. Siiani ei ole me neid soovitusi veel kuskil kasutanud. Mõtlesin just, et kui perearsti külastan, siis teeksin sellel teemal juttu. Näiteks, et kas perearst annaks tüdrukutele selle alusel saatekirjad mammoloogile. Siiani olen soovitanud tüdrukutel günekoloogi juures rinnavähi riskist rääkida, kuid mingeid sellekohaseid uuringuid ei ole günekoloog teinud. Enda raviskeemis küll midagi muutnud ei ole.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
keitykarol

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2012 6:18 pm    Teema: Vasta viitega

Kui sul ei leitud,seost pärilikku rinnavähiga siis ei muutugi midagi.KUi aga leitakse siis peaks terve ülejäänud elu onkoloogi jälgimise all olema ja siis vist peaks järelkontroll ka tõhusam olema!!Mina teen seda ka oma tütre pärast....igaks juhuks!Kuna mul avastati rinnavähk 27.a siis vist see pärilikkuse risk suurem.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Nelj Apr 19, 2012 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

Ma tegin ka geenitestid, öeldi, et kui enne 40a. ilmneb vähk, siis suurem tõenäosus, et pärilik.Mul polnud.

Aga pole andmeid, et päriliku vähi taastekke risk suurem oleks ja ega terve elu ei saa ju ka muretseda, sest meil võib ju ka palju muid geneetilisi riske olla, mida me ei tea. Ega teda ennetada ka eriti saa. Sul saadi vist ju ka kähku jälile, pärliiku puhul soovitatakse jah tütreid varem jälgima hakata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
keitykarol

PostitusPostitatud: Reede Apr 20, 2012 1:58 pm    Teema: Vasta viitega

Jah mul oli 2 staaduim.Aga jah ega seegi ei karanteeri kahjuks midagi!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2012 12:02 pm    Teema: Vasta viitega

Sellest geeniuuringust ehk kas on pärilik või mitte, ei sõltu enda edasine jälgimine küll üldse. Ega pärilikul vähil ei ole metastaaside tekkimise oht suurem kui mittepärilikul rinnavähil. Kontrollis peame kõik ühteviisi käima. Pidi olema juhuseid, kus metastaasid on välja löönud ka alles 17 aasta pärast. Päriliku rinnavähi geeni leidmine on ohumärgiks just tütardele ja õdedele.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit