Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Suitsetamine.

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Annyka

PostitusPostitatud: Esm Juun 11, 2012 7:35 pm    Teema: Suitsetamine. Vasta viitega

Tere!
Olen seda foorumit pikalt jälginud, kuid alles nüüd tegin endale kasutaja.
Lühidalt räägin oma loo ja siis asun asja kallale. Olen nüüdseks 21 aastat vana. Sügisel avastati ka minul hodgkini lümfoom..neljandas staadiumis..luuüdi haaratusega. Olen oma keemia kenasti kätte saanud ja mai lõpus rõõmustas arst mind uudisega, et kasvaja on hetkel pidama jäänud ja tüvirakkude siirdamine jääb hetkel ära, kuid tuleb edaspidi kontrollis käia. Juhul kui aktiveerum, siis kohe siirdamisele.

See selleks.

Asun selle suitsetamise juurde nüüd.
Kui teada sain, et haige olen..olin juba suitsetamise maha jätnud. Arstilt niisama veel küsisin, et kas muidu tohib suitsu teha... Ütles küll, et soovitatav ei ole aga kui patsient teeb ja maha ei suuda jätta ei saa ta ka keelata.
Paar nädalat tagasi oma head uudist kuuldes jättis mu elukaaslane mind maha..ja mina rumal panin jälle suitsu ette..enne arstilt küsimata. Tegin siis ükspäev kõne arstile ja küsisin suitsetada võib?
Vastas mulle, et ei.. minu haiguse puhul ei tohi, kuid miks ei tohi..jäi mulle arusaamatuks.

Oskab keegi nõu anda miks suitsetada ei tohi?? Mis teie arst teile rääkinud on??
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tiiu

PostitusPostitatud: Esm Juun 11, 2012 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

Soovitan minna linna peale jalutama kui kurbus peale tuleb. Juhul kui on selline võimalus. Olen ise kasvõi tiiru ümber maja teinud. Nüüd, suvel, on eriti lihtne ette võtta. Meeleolu kohe muutub, Ehk pole siis suitsu vaja. Võõrutamine ei tohiks raske olla, Sa pole ju veel 40 aastat suitsetanud. Mu ämm võttis lonksu morssi kui suitsu isu peale tuli. Ei tahaks sõnu peale lugeda, aga Su organism vajab kogu oma jõudu, et haigusele vastu seista. Ole tubli. Parimat soovides, Tiiu
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Teis Juun 12, 2012 8:07 pm    Teema: Suits Vasta viitega

Tere!!Kahju kohe lugeda,et sellised haigused kimbutavad ka aina nooremaid:((Ise olen nüüdseks 29!Minul on keemiast möödas aasta ja ikka ei ole ka suutnud suitsetamist maha jätta.Isegi keemia ajal kui oli kehva olla käisin vahepeal suitsetamas.Arst on ka öelnud,et see ei aita kudiagi tervenemisele kaasa.....aga no kohe ei tule seda tunnet,et jätaks maha:((Kuigi olen seda meelt,et organism on niigi kurnatud igasuguste ravidega ja suits koormab seda veelgi.Igaljuhul soovitan sul proovida maha jätta.Kuigi tean omast käest,et selleks on vaja suurt tahtejõudu.Ole tugev ja palju tervist sulle!!
Tagasi üles
theum

PostitusPostitatud: Nelj Juun 28, 2012 11:25 pm    Teema: Vasta viitega

Ägeda müeloidse leukeemia diagnoosi sain 21. jaanuaril 2010 aastal. Suitsetamise jätsin huvitava endena maha täpselt aastavahetusel enne diagnoosi saamist. Kas see oli mingi märk või enne - seda ma öelda ei oska.

Niipalju võin öelda, et suitsetamine oli mu elu üks suurimaid rumalusi ja ealeski ma enam mitte ühtegi suitsu ette ei pane. Hais on tülgastav ja ainuüksi mõte sellest, mida suits mu tervisega teeb, tekitab hirmuvärinaid.

Jäta, kui võid. See, et mees sind jättis, ei ole seda väärt, et oma tervist veelgi kahjustada sellises keerulises olukorras, nagu sa praegu oled. Oled noor naine ja maailm on sinu ees lahti - ole vaid tubli ja pea vastu ning rõõmu tuleb su elusse veel palju-palju.

Muuseas, olen ka ise Rakverest.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit