Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Puude pikendamine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Sally

PostitusPostitatud: Teis Jan 15, 2013 1:30 pm    Teema: Puude pikendamine Vasta viitega

Kas keegi oskab öelda,millal ma peaks minema oma puuet pikendama.Mul saab veebruari lõpus 3 aastat täis ja siis tuleb uus taotlus teha.Kas uue taotluse puhul peab ka perearstilt mingit tõendit kaasa küsima või lähen lihtsalt kohale ja teen pikenduse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Jan 15, 2013 3:18 pm    Teema: Vasta viitega

lipates nüüd pensioni ametisse, et sealt vihik täitmisex võtta ja kiiremas korras täidetuna tagastad, sest muidu tekib sul ajanappus Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Jan 15, 2013 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

Läheb juba kiireks jah. Mina olen Internetist taotluse Word-i võtnud ja ise välja trükkinud. Muidugi peab mainima, et formaatidega tekkis seal väheke probleeme ja pidin lehekülje vahesid ise väheke kohendama. Selles mõttes kindlam vihik hankida. Mustamäe PERH-is ehk saab neid vihikuid ka sotsiaaltöötajate käest - küsi sealt telefoni teel järgi.
Taotlusel pead arstid kirja panema, kes sinu haiguste kohta infot jagavad. Olen aru saanud, et esimene arst on see, kes sinu haigusest ja üldisest seisundist peab omapoolse osa ära täitma ja teistele arstidele saadetakse taotlus vaid vajadusel. Mina olen selle tõttu viimased korrad just perearsti kaudu taotlust teinud, sest temal peaks kogu info haiguste kohta olemas olema. Või kui ei ole, siis peab ise teda informeerima ja vajadusel mujalt talle haiguloost väljavõtteid tooma. Onkoloogia poole raviarsti käest peab küsima, kas tema üldse nende teemadega tegeleb.
Kristi ja Relika oskavad kindlasti täpsemat ja aktuaalsemat infot anda. Vt foorumi teema Vähifoorum -> Abiorganisatsioonid -> Olulised kontaktandmed: http://www.kaev.ee/phpBB3/viewtopic.php?t=22
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Jan 15, 2013 5:41 pm    Teema: Vasta viitega

Reegel on tavaliselt, et kordusekspertiisi taotlus tuleb esitada umbes poolteist kuud enne tähtaja saabumist. Vaata täpselt endale saadetud ekspertiisiotsusest järgi. Tavaliselt on veebruari lõpus lõppevate puudeastmete kordusekspertiis 5-20.01., seega hakkab tõesti kiire kätte saabuma.
Elektroonselt täites ei pea välja printima, võib ka selle digiallkirjastatult saata. See ongi parim variant, jääb endale taotlus alles ja kordustaotluse puhul hea põhjaks võtta. Blanketi saab siit - http://www.ensib.ee/ekspertiisi-blanketid/ ja saata tuleb see oma elukohajärgsele Pensioniametile, kontaktid siit - http://www.ensib.ee/kontakt-2/
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Jan 16, 2013 3:04 pm    Teema: Vasta viitega

Krissu, kas sa seletaksid täpsemalt lahti ka selle arstide koha? Kas peab raviarsti käest küsima, et kas tema on nõus taotlusega tegelema või peabki üldse perearsti kaudu nüüd taotlust tegema. Milline arst esimeseks panna tuleb? See nõue on vist ka, et pead olema mingi aja jooksul selle arsti juures käinud.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Jan 16, 2013 4:07 pm    Teema: Vasta viitega

Arsti juures peab olema käinud viimase 3 kuu jooksul.
Esimene on alati nimekirjas perearst, edasi eriarstid. Selliselt on taotlus üleski ehitatud.
Arsti kaudu ise pabereid ajama ei pea, ekspertiis võtab terviseandmed digiloost. Kui perearst või taotlusse kirja pandud raviarst ei ole epikriisi digilukku edastanud, saadab ekspertiisikomisjon ise arstile järelpärimise.
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Nelj Jan 17, 2013 1:04 am    Teema: sotsiaalne toimetulek Vasta viitega

Käisin täna Pensioniametis ja täitsin raamatu ära.Seekord minult arstitõendeid ei küsitud,esimesel korral küsiti küll.Tuli panna kirja,kui tihti ma külastan perearsti ja kui tihti eriarsti.Eraldi real olid arstide nimed ja kontaktid.Panin kirja nii perearsti,kui onkoloogi kontaktandmed ja nimed.Kas nad võtavad ise nendega ühendust või pean arste informeerima.
Mul oligi viimane aeg,tähtaeg oli tõesti 05.jaan.-20.jaan.Naine infolauas vaatas üle ja võttis vastu,et ma ei peaks seal üldjärjekorras seisma.Loodan,et ikka jõuab õigesse kohta.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Sotsiaalne toimetulek Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit