Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

ootamisest ärevil
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
simpson

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 28, 2013 7:45 pm    Teema: ootamisest ärevil Vasta viitega

Tere. Käisin 3 nädalat tagasi sünnimärgi opil. Tulemused pidid tulema 2 nädala pärast, aga ei tulnud. Nüüd juba 3 nädalat möödas, ikka vastust pole veel. On kellelgi kogemusi, miks asi viibib, kas siis on tavaliselt midagi pahasti, etnnii kaua ootama peab. See ootamine pole üldse meeldiv, koguaeg kripeldab, et midagi on vist viltu.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Märts 01, 2013 10:13 am    Teema: Vasta viitega

Kindlasti ei pea vastuste viibimine tähendama seda, et midagi pahasti on. Arvan, et probleemiks võivad olla nö organisatoorsed küsimused (keegi on jätnud oma töö mingil põhjusel õigel ajal tegemata). Kus kohas sul sünnimärgi operatsioon tehti ning mis põhjusel see ette võtta otsustati?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Maalike

PostitusPostitatud: Reede Märts 01, 2013 3:25 pm    Teema: Vasta viitega

Mina käisin 2 nädalat tagasi eemaldamas üht kollet Niine kliinikus. Öeldi, et vastus tuleb mõne nädalaga. Ootan ka.
Tagasi üles
Maalike

PostitusPostitatud: Teis Märts 05, 2013 6:03 pm    Teema: Vasta viitega

simpson, kas vastus nüüd käes?
Tagasi üles
simpson

PostitusPostitatud: Teis Märts 05, 2013 10:50 pm    Teema: Vasta viitega

Ei ole vastust veel, neljapäeval pean jälle helistama, siis saab kuu aega ootamist.
Sünnimärk oli mul küljel, umbes 1 cm ovaalne ja tume, aga arst leidis,et üks ots on tumedam, mida ise ei olnud märganudki. Esimese korraga vaatas, ei öelnudki nagu midagi, aga siis vaatas veelkord ja ütles, et sinakad täpid sees ja lõikame ära. Lõigati PERHis. Nüüd siis paanitsen juba kuu aega.
Kas pole nii, et kui asi halb, siis nad peaks ise kohe helistama?
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Märts 05, 2013 11:02 pm    Teema: Vasta viitega

Kindlasti ei helista arst ise kahjuks. Seega tuleb ikka ise püüda vastused saada.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Märts 06, 2013 12:40 pm    Teema: Vasta viitega

Eks muidugi pead selle ühe päeva ootamist veel ära kannatama. Kuid lohutuseks ütleksin oma kogemustest, et küllap on kõige hullemal juhul selles sünnimärgis mingi düsplaasia lihtsalt sees ning usun, et võid rõõmustada, et õigel ajal sellest sünnimärgist lahti said. Kuid eks see ole ikka ainult oletus. Loodame, et homme su nö piinad lõppevad ning võid jälle rahuliku südamega edasi elada. Kõike head sulle ning anna ikka meile ka teada, millised tulemused olid.
Tagasi üles
simpson

PostitusPostitatud: Nelj Märts 07, 2013 2:29 pm    Teema: Vasta viitega

diagnoos oli in situ melanoom. Olen endast päris väljas hetkel ja ei suuda rohkem kirjutada. Oskab keegi öelda, mis edasi?
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Märts 07, 2013 2:51 pm    Teema: Vasta viitega

Uudis ei ole just kõige parem, aga samas on see siiski parem, kui teadmatus. Nüüd on edasi vaja planeerida ja ravida. Mida arst rääkis, kas tuleb konsiilium raviotsuse tegemiseks või lähed vastuvõtule?
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Märts 07, 2013 2:57 pm    Teema: Vasta viitega

In situ on väga algstaatiumis melanoom. Minul oli I st ja nüüdseks 11 aastat möödas. Ega algstaadiumis melanoomiga muud ei tehtagi. Tuleb lihtsalt igaks juhuks arsti juures jälgimas käia. Nii, et rahu ainult rahu!
Pead ennast kiitma, et õigel ajal arsti juurde läksid ning lisaks veel ülirõõmus olema, et nii algstaadiumis sinu pahalane oli. Ainuke asi, millega nüüd tasub ettevaatlik olla on päevitamine. Kindlasti ei tähenda see suvel toas istumist. Kuid randa minnes ja pikemalt päikese käes olles tuleks kindlasti kaitsekreemid ning riided abiks võtta.
Kuidas sul siiani päevitamise või solaariumitega suhe on olnud? Mõtlen seda, et kas oskad arvata, mis melanoomi põhjustas. Kas oled heleda nahaga?
Tagasi üles
simpson

PostitusPostitatud: Nelj Märts 07, 2013 3:33 pm    Teema: Vasta viitega

Õde, kes vatuse teatas, ütles, et midagi ei tehta enam, et pean nahka jälgima lihtsalt ja kellegi dr Terase vastuvõtule soovitas aja panna, aga see arst pole olnud siiani kättesaadav. Panin aja ka dr Niine erakliinikusse, kuid sain 3. aprilliks selle alles. Kas 0 staadiumiga ei tehta siis seda lisaoperatsiooni?
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 07, 2013 8:14 pm    Teema: Vasta viitega

Esiteks pead olema õnnelik, et said kõige kergem versiooni sellest, nagu dr Niin mulle ütles- ava shampus ja täna õnne Smile Eks alguses lööb see ikka jalad alt, see ka loomulik. Minul oli in situ ja 1a vaheline melnoom ja tehti laiendatud lõikus, minu meelest see tehakse igal juhul...kuigi arst ei ole ja pead ei anna. Aga saad täpsema vastuse kindlasti dr. Niinelt küsides ja kuna pahalane on eemaldatud, siis ei ole sellega ka päevade küsimus. Edasipidi päike on out, pisut rohkem jälgid oma sünnikaid ja käid end vahetevahel näitamas. Mina juba sageli unustan selle loo igapäevaselt ära, vaid arm nähtaval kohal tuletab veel seda läbielatud valu meelde...elu läheb edasi ja kohe on kevad - see mõjub ka meeleolule positiivsemalt. Kui tekib küsimusi ja tahad hirme hajutada, siis kirjuta julgelt, küllap me kamba peale siin oma teadmisi jagame Smile Mind aitasid siin olevad inimesed omal ajal palju... Edu Smile
Tagasi üles
simpson

PostitusPostitatud: Nelj Märts 07, 2013 8:59 pm    Teema: Vasta viitega

Kõigepealt suured tänud toetuse ja julgustavate sõnade eest. Olen tõesti üsna ¹okis. Dr. Niine vastuvõtule on mul veel aega , aga oskad sa, Siidikiisu, öelda, kui tihti kontrollis peab käima ja kas veel mingeid uuriguid tehakse (UH jne). Oled sa käinud selles digitaalsest dermatoskoopias, mis dr. Niine kliinikus võimalik on?
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Nelj Märts 07, 2013 9:07 pm    Teema: Vasta viitega

Loomulikult kõlab melanoomi diagnoos hirmutavalt, kuid nagu eelpool öeldud in situ on parim mida melanoomi puhul kuulda.
Minul diagnoositi 1A melanoom 8,5 aastat tagasi (nüüdseks vist nimetataks seda 1B staadiumiks kuna mõningad kriteeriumid on muutunud). Hetkel ei räägi endast Smile aga olen arvatavasti kokku ca kuu sellest ajast (ikka tõsiselt 24/7) kamminud läbi kõikvõimalikud melanoomifoorumid, olnud (siiani olen) algstaadiumis melanoomi meiligrupi liige ja olen lugenud juhtudest kus in situ on edasi arenenud vast paaril korral - neil kordadel on ka esialgne diagnoos olnud kaheldava väärtusega .. üldiselt arvatakse, et korralikult eemaldatud in situ melanoom ei saa siirdeid anda. Samuti edasiste kontrollide kohta -kuna siirete teke on Sul põhimõtteliselt ümmargune null, siis samas uute melanoomide tekke võimalus on suurem kui inimesel kel melanoomi olnud ei ole. Seega jälgi nahka, unusta keskpäevane päike ja kõik on suurepärases korras!

Tean, et hetkel Sul seda raske uskuda, kuid tõesõna KÕIK ON KORRAS Smile
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Nelj Märts 07, 2013 9:30 pm    Teema: Vasta viitega

Mina käin poole aasta jookusul korra end onkoloogile näitamas, nii mulle see käimine määrati. Iga kuue kuu tagant tehakse opitud jala lümfidele UH ja iga aasta korra kopsuröntgen. Digitaalses dermatoskoopias pole käinud. Kuna olen Tartu inimene, siis dr. Niine juures käisin vaid selleks, et kahe arsti arvamus on kahe arsti arvamus ja see rahustas mind kõige paremini maha. Dr. Niinel oli nii argumenteeritud jutt, et see hajutas palju murepilvi ja eks ta sullegi ütleb mida sa ehk peaks jälgima, kui sageli end näitama jne. Kuigi imelik, et see teatamine sulle nii lakooniline oli ja edasisi nõuandeid ei antud. Ma ei kujutaks üldse ette, et sellist asja telefoni teel öeldakse, mina pidin arsti ootama ja siis temaga teises ruumis maha istudes teatas ta diagnoosi. Õde vaid ütles, kui proovide kohta küsisisin, et arst tahab tulemuste osas teiega eraldi vestelda. Aga noh, tänapäeva meditsiinis on kõik võimalik :S Vähemalt polnud sul diagnoos selline, et peaksid nüüd nende nädalate jooksul hulluma ja ise soovitan sul ühendust võtta ka selle õe poolt antud arstiga. Külg küllale liiga ei tee.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes