Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

ootamisest ärevil
Mine lehele Eelmine  1, 2

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
simpson

PostitusPostitatud: Reede Märts 08, 2013 9:41 am    Teema: Vasta viitega

Jaanika, kas see tähendab, et mul on võimalus terveks saada? Pole veel seda dr. Terast kätte saanud, olen mitmetel numbritel juba kaks päeva helistanud. Pean vist dr. Niine vastuvõtu ära ootama. Samuti on mulle ebaselge, mis see in situ õieti tähendab. PERHis jäetigi mind nö üksi oma diagnoosiga. Mul juba igaltpoolt valutab, ärevus on nii tohutu
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jaanika

PostitusPostitatud: Reede Märts 08, 2013 10:00 am    Teema: Vasta viitega

Tere Simpson
In Situ tähendab 0 staadiumit Smile kõige parem mis saab olla melanoomi puhul. Ma ei ole arst, aga kui sa googledad, siis leiad ka ise, et statistika näitab in situ puhul 100% terve olemist ka 5 aasta pärast. Palun ära muretse.

Ma saan muidugi 100% aru mida sa tunned. Vähidiagnoos, eriti kuna sa ei ole saanud veel korralikult sel teemal arstiga rääkida, on väga hirmutav ja mida rohkem kardad, seda rohkem endal igasugu tundemärke leiad jne. olen samas punktis olnud oi-oi kui palju kordi.

In Situ puhul, ma arvan, et hakkad aeg-ajalt käima kontrollis kuna võimalus uue melanoomi tekkeks on suurem kui tavainimesel.

Et sul kõik kohad valutavad hetkel, on seotud hirmu ja ärevusega. Ausõna Smile

Mida arstid teevad?! Minul on 1A(B) staadium ja käin viimased aastad kord aastas kontrollis, mis tähendab vereproovi võtmist. Samuti saan siis näidata teisi kahtlasi moodustisi nahal (kui neid peaks olema). Mingeid muid teste ei tehta. In Situ puhul, siis arvan, et tehakse sama vast - 0 staadium on veel palju parem diagnoos kui 1 staadium Smile

Ise samti jälgin nahka, piilun armi ja katsun lähedal asuvaid lümfisõlmi (minul siis kubemes).

Ära palun muretse, kõik on KORRAS!
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Märts 08, 2013 10:04 am    Teema: Vasta viitega

Siidikiisu kirjutas:
... Kuigi imelik, et see teatamine sulle nii lakooniline oli ja edasisi nõuandeid ei antud. Ma ei kujutaks üldse ette, et sellist asja telefoni teel öeldakse, mina pidin arsti ootama ja siis temaga teises ruumis maha istudes teatas ta diagnoosi. Õde vaid ütles, kui proovide kohta küsisisin, et arst tahab tulemuste osas teiega eraldi vestelda. Aga noh, tänapäeva meditsiinis on kõik võimalik

Eks see oleneb ka sellest, millise spetsiifikaga nahaarsti/kirurgi juurde sünnimärgiga sattusid. Tavalised nahaarstid ei ole nö onkoloogid ning selle tõttu melanoomiga patsiente nad enam edasi ei nõusta. Kuna PERH-is on dr Teras spetsialiseerunud melanoomide ja pahaloomuliste nahakasvajate peale, siis selle tõttu tema poole pöördumist soovitatigi. Selles mõttes peaksid kindlasti edasi pöörduma, sest ei ole ju kindel, kas sünnimärgi operatsioon tehti ikka melanoomi jaoks piisava sügavusega. Ei saa jälle kuidagi eelnevat aega taga igatsemata jätta. Siis saadeti kahtlaste sünnimärkidega kohe onkoloogiasse ning üks ja sama arst tegi oma suurtele kogemustele tuginedes esmase ülevaatuse ning seda arvestades esimese operatsiooni, edasi vajadusel täiendava operatsiooni ning jäid ilusti selle sama arsti juurde (kes sinust ja sinu haigusest kõike täpselt algusest peale teab) ka edasisele jälgimisele. Nüüd on kõik kuidagi väga kaootiline.
Ei taha kuidagi hirmutada, kuid ikkagi tuleb meelde meedias kajastatud laulja Revo lugu, kus esimene operatsioon tehti valede meetoditega. Sinul, simpson, selles osas muretseda ei ole vaja, sest saan aru, et sul ikkagi ilusti lõigati, mitte ei kõrvetatud vms. Kuid sellega tahan öelda, et tuleks ikkagi onkoloogi juurde edasi pöörduda. Nemad teavad sellest haigusest ning ohtudest kõige rohkem. Eks arst vaatab üle ka teised sünnimärgid ning selle teadmisega, et oled kogenud arstide poolt üle vaadatud ning terveks tunnistatud saabki rahuliku südamega edasi elada.

Viimati muutis seda Kersti (Reede Märts 08, 2013 12:30 pm). Kokku muudetud 3 korda
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
simpson

PostitusPostitatud: Reede Märts 08, 2013 10:19 am    Teema: Vasta viitega

Kui on on situ, siis ei peaks nagu vist olema sügavamale lasvand. See mure mind vaevabki, et kas on vaja lisaoppi või ei. Küsisin korduvalt sellelt õelt, kas on siis vaja ja mis edasi, siis tema ikka korrutas, et midagi ei tehta ja tuleb nahka jälgida lihtsalt. Samas loen igaltpoolt, et tehakse suurem lõikus ka ja olen nii segaduses, sest ühtgi arsti kätte ei saa, et küsida.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Märts 08, 2013 10:55 am    Teema: Vasta viitega

Arvan küll, et ära nii väga hetkel selle sügavuse pärast muretse. Selle kuuga ei juhtu midagi ning siis dr Niinelt kuuled, mida tema lisaoperatsiooni osas arvab. In situ ju tähendab seda, et kolle on naha kõige ülemistes kihtides ning nii ülevalt ju lõigata pole võimalik. See tähendab, et kindlasti lõigati sul selle operatsiooni käigus kogu kolle ilusti välja.

Viimati muutis seda Kersti (Reede Märts 08, 2013 12:28 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Maalike

PostitusPostitatud: Reede Märts 08, 2013 11:45 am    Teema: Vasta viitega

Lisan veel omalt poolt, et Niine juurde peaksid kaasa võtma ka paberi peal biopsia tulemuse.
Tagasi üles
simpson

PostitusPostitatud: Reede Märts 08, 2013 12:05 pm    Teema: Vasta viitega

Sain lõpuks kätte dr Terase ja ta kutsus mind esmaspäeval vastuvõtule. Küsiin, kas lisalõikus ka vajalik, siis ta mainis, et tõenäoliselt küll.
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Reede Märts 08, 2013 1:36 pm    Teema: Vasta viitega

Nonäed, asjad hakkavad liikuma. See lisalõikus ongi selle staadiumi puhul lihtsalt nö igaks juhuks, kuigi mul olid esimese proovitükiga juba servad puhtad, aga nad ikka teevad selle et oleks kõik tehtud ja ok. Miskit ei jäeta saatuse hooleks. Selline vormistamise küsimus Smile Ju siis jah sattusid esmalt arstile, kes on asjadest "pisut kaugemal".
Mind lõikas ka esimesena nahaarst ja mitte onkoloog, aga ometigi sain ma just esmased juhised ja suunamised sellelt tavaliselt nahaarstilt, tema oli mulle ka pannud aja onkosse ja rääkis ka lisalõikusest...ühesõnaga olen oma arstidega, kellega sellel teel kokku puutusin, väga rahul ja hiljem kogu see personal onkoloogia osakonnas olid lihtsalt super. Aga kuidas teisiti sellises osakonnas tööd saaks tehagi Smile
Nii et rahu ainult rahu...saatsin sulle ka privasse lisaks sõnumi, loodan et lugesid Smile Peaks piisavalt positiivsust ja kindlustunnet süstima Smile
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Reede Märts 08, 2013 5:19 pm    Teema: Vasta viitega

väga tore, et kohe aja said. Kõik saab korda. Ja kui ka lisalõikus tehakse, siis 100% kindluse mõttes, midagi halba sealt oodata kindlasti ei ole. Olen lugenud, et paljudes riikides kui on korralikult juba märk välja lõigatud (excisional biopsy)ja avastatud 0 staadium, siis lisalõikust ei tehtagi.

kirjutan, kuna mäletan, et mind see lisalõikus hirmsasti ehmatas ja pidi haiglas olema ja mäletan, et arst ütles, et kuna juba märk oli puhaste servadega välja lõigatud, siis ei ole midagi halba oodata sellest lisalõikusest, aga ma ikka nii kartsin ... et siis tahan sulle ette öelda, et kui juba praegu kõik puhas ja korras, siis nii see ka jääb Smile ära muretse.

Jaanika
Tagasi üles
simpson

PostitusPostitatud: Reede Märts 08, 2013 6:07 pm    Teema: Vasta viitega

Jaanika ja kõik teised, kes te mind siin toetate ja julgustate, ma olen teile SÜDAMEST TÄNULIK! Teate ju isegi, kui oluline see praegusel hetkel mulle on. Mõtlesin, et kuni arsti vastuvõtuni ma ei otsi enam infot selle melanoomi kohta, muidu lähen hulluks. Aju töötab nii meeletult, et mõtlen juba, et äkki oli biopsia vastus vale ja staadium hoopis hullem, no see on juba minu hullumeelse fantaasia, nii sassis olen juba.
Tagasi üles
simpson

PostitusPostitatud: Teis Märts 12, 2013 4:49 pm    Teema: Vasta viitega

No nüüd sai eile arsti juures käidud. Ega väga targemaks ei saand, va see, et kui küsisin prognoosi, siis ta ütles, et arvab, et väga hea. Tuleb laiendatud lõikus küll, aga lokaalse tuimestusega, kartsin, et üldnarkoosis. Miks teile, kes olete algstaadiumis melanoomi ravimud, see lõikus üldnarkoosis on tehtud, kui lümfisõlmi pole opereeritud???
Eile andsin vereproovi, mis oli korras, täna käisin ultrahelis (kaenlaalused lümfisõlmed) ja ultraheliarst ütles, et korras on, aga 3-4 kuu pärast võiks kontrollida. Kui ma päeval helistasin ja vereproovi vastuseid küsisin, siis öeldi, et UH-s kirjutati, et vasakul (kus melanoom oli) on üks lümfisõlm vist pisut paksem vörreldes parempoolsete lümfisõlmedega, et võib-olla sellest operatsioonist reaktiivselt suurenend ja 3-4 kuu pärast vaadata uuesti. Õde siis konsulteeris arstiga ja helistas tagasi, et see jääb lihtsalt jälgimisele.
Igaljuhul tegi see murelikuks. Kuigi igalpool on info, et algstaadiumis melanoom siiredeid ei anna, siis paneb ikka kõhklema. Samas mul ka vasaku käe ühe sõrme küünevall pisut põletikus, äkki see on süüdi, sest operatsioon oli ometi kuu aega tagasi. No ei saa hing rahu veel...
Tagasi üles
Siidikiisu

PostitusPostitatud: Teis Märts 12, 2013 9:05 pm    Teema: Vasta viitega

Hmmm, hea küsimus miks üldnarkoosis...pole sellelle mõelnudki Smile Kuna mulle sobis see, siis ma isegi ei juurelnud selle üle mida ja kuidas. Lümfisõlmi mul ei puutunud keegi, aga see tükk mis laialt välja lõigati, oli korralik nn praetükk Smile Aga jah selle lümfi kohta ei oska ma midagi öelda tarka, aga mulle isiklikult on jäänud mulje, et need tikuvad igasugu asjade peale vahest pisut reageerima, seega hetkel võtagi rahulikult ja kui Niine juures ära käid, siis saad temalt ka palju positiivsust Smile Ja hetkel sa oled juba nii närvis, et iga pisem sõnakõlks on sulle nagu punane härjale, aga proovi mitte üle mõelda.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Märts 12, 2013 10:46 pm    Teema: Vasta viitega

Minul tehti ka täiendav lõikus kohaliku tuimestusega. Haav on küll oma 15 cm pikkune.
Tagasi üles
Jaanika

PostitusPostitatud: Reede Märts 15, 2013 6:25 pm    Teema: Vasta viitega

Mul tehti üldnarkoosis, aga pool tagumikku läks ka minema Smile In Situ puhul see tükk ei pea ka nii suur olema, samuti vast oleneb see arsti eelistustest.

Tahtsin Sulle panna statistilise ülevaate, aga ei leidnud hetkel õiget lehte kus oleksid survival rate'd ka in situ kohta (nii palju kui neid näinud olen, on kirjas 100%, ehk siis mitte keegi ei sure Smile)

Väike kopeering USA vähiühingu kodulehelt:

The following survival rates are based on nearly 60,000 patients who were part of the 2008 AJCC Melanoma Staging Database. These are observed survival rates. They include some people diagnosed with melanoma who may have later died from other causes, such as heart disease. Therefore, the percentage of people surviving the melanoma itself may be higher.

Stage IA: The 5-year survival rate is around 97%. The 10-year survival is around 95%.

Stage IB: The 5-year survival rate is around 92%. The 10-year survival is around 86%.

Nagu näed siis isegi 1A ja IB puhul olid pea kõik elus ka 10 aasta möödudes + nagu kirjeldatud, siis numbrites on ka surmad muudel põhjustel kui melanoom (nii et isegi 1A puhul kui lõikus tehtud, siis tegelik võimalus, et haigus progresseerub on väiksem kui auto alla jääda)
Tagasi üles
pita

PostitusPostitatud: Laup Märts 16, 2013 4:50 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on aastast 1998 diagnoos maliigne melanoom. Tookord lõigati alguses suur kamakas seljast välja ning siis seda uurides pandi diagnoos, nii et lisalõikust ei tulnud, aga auk oli isegi juba piisavalt suur.
Käin korra aastas kontrollis, nüüd on mu arst dr. Teras. Tehakse kopsupilt, eelmisel korral ka veremarkerid. Ja senini on kõik korras olnud. Tõesti pole vaja liigselt pabistada, kõik, mis tulema peab, tuleb nagunii....
Ainuke asi, mis on keeruline, on see igaaastane arstiaja saamine, veebruari alguses alustasin ja maikuuks sain....
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes