Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Palavik peale keemiaravi

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
lammas

PostitusPostitatud: Kolm Apr 24, 2013 9:53 am    Teema: Palavik peale keemiaravi Vasta viitega

Tere!

Mul on mure ema pärast. Tal on peale viimast keemiaravi olnud juba üle nädala palavik! Muidu jäi ikka alla 38, aga eile õhtul tõusis lausa 39ni :S Kuna ta alguses juba oma raviarstile helistas ja ka vereproovi andis (valgevereliblede arv oli normis) ja raviarst käskis tal edasise ravi suhtes hoopis oma perearstiga konsulteerida (et ilmselt mingi viirus vms), siis ema ei ole nõus raviarstile enam tagasi helistama :S Aga minu arust on palvik, mis küündib 39ni, piisav põhjus seda teha! Asi ei näita ju paranemise märke, vaid läheb järjest hullemaks. Äkki oskab keegi mulle nõu anda, millele selline palavik võib viidata, või kuidas ma võiksin proovida oma ema veenda?? Viimati oli ka perearst sellisel äraootaval seisukohal, et "helista uuesti siis, kui sul juba parem on". Kopsud on kuulatud - tundus kõik ok. Aga tema perearst on ka selline, kelle puhul on parem ikka alati ENDA peaga mõelda, kui elu armas on..
Kiireid vastuseid oodates ja ette tänades,
l.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
mkb

PostitusPostitatud: Kolm Apr 24, 2013 10:19 am    Teema: Vasta viitega

Ükskõik millise palavikuga tuleks raviarstile uuesti helistada ning uus vereproov anda, et vaadata, kui suur on põletikunäitaja.
Tagasi üles
lammas

PostitusPostitatud: Kolm Apr 24, 2013 10:23 am    Teema: Vasta viitega

Aitäh! Ma arvan, et ma sain ta nüüd nõusse Smile Eks teised pereliikmed on ka teda veennud helistamise vajalikkuses. Ma väga loodan, et ta nüüd teeb seda..
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Apr 24, 2013 11:25 am    Teema: Vasta viitega

PERHis on kord, kus keemiaravi järgselt kõrge palaviku, oksendamise või tugeva kõhulahtisuse korral tuleb kindlasti raviarstiga konsulteerida, sest tegemist võib olla infektsiooniga. Kus haiglas su ema ravi saab?
Tagasi üles
lammas

PostitusPostitatud: Kolm Apr 24, 2013 11:34 am    Teema: Vasta viitega

Tartu haiglas. Kuna ta aga ise tegelikult siinkandis ei ela, siis läks ta jälle Pärnusse erakorralisse, et vereproovi anda (pika veenmise peale helistas lõpuks ikkagi uuesti oma raviarstile ja raviarst ütles, et peab uuesti vereproovi tegema). Eks siis pärast kuuleb.. Ma kardan küll, et praegu võib midagi vägagi korrast ära olla :S Loodan, et on ikkagi mingid meetmed selle vastu olemas..
Tagasi üles
lammas

PostitusPostitatud: Kolm Apr 24, 2013 5:25 pm    Teema: Vasta viitega

Veel kord aitäh vastajatele. Annan teada, et ema pandigi koheselt haiglasse sisse, teistest eraldi palatisse - vaatamata eelmisele korras olnud vereproovile olid praegu näitajad lausa kriitilised. Kui ta oleks veel kauemaks koju ootama ja vaatama jäänud, oleks asjad võinud juba paari päevaga väga kurva pöörde võtta. Hetkel on tilgutite all ja saab süste, näitajad vist nii ruttu ei muutu, aga enesetunne on juba natuke parem.
Tagasi üles
Peti

PostitusPostitatud: Reede Apr 26, 2013 5:50 pm    Teema: Teave keemiaravist patsiendile Vasta viitega

Veidi hilinenud nõuanne küll, sest su ema on nüüd haiglas ja kõik on korras.

Aga tulevikus peaks kindlasti RÕHUTAMA, et saab keemiaravi ja palavik on ÄKKI tõusnud!

Minu kasuisa on saanud kaks keemiaravi ja temale on kaasa antud väljavõte ravist peale mõlemat korda, mille lõpus on kirjas juhend, kuhu pöörduda kõrvaltoimete puhul, ja sõna –sõnalt palaviku osas: ”palaviku tõus üle 38 kraadi ühendust võtta oma ravi/perearstiga või pöörduda elukohajärgse haigla EMOsse”.

Hea voldik: Keemiaravist patsiendile

http://www.kliinikum.ee/attachments/article/106/keemiaravist_patsiendile.pdf

Ka guugeldades ”Keemiaravist patsiendile” leiab palju kasulikku teavet.

Loodetavasti ema on kriisist välja tunud nüüdseks ja ravi annab tulemusi. Tagasihoidlikus ei ole sellise tõsise haiguse juures voorus – ikka peab nõudma abi!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit