Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Luuüdi siirdamine ohud jms

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Piiga1973

PostitusPostitatud: Nelj Mai 30, 2013 9:42 am    Teema: Luuüdi siirdamine ohud jms Vasta viitega

Tere,

Sain AML (äge müoloidne leukeemia) diagnoosi 12.märst 2013. Järgmisest päevast olin juba PERH-is, algas esimene keemia. Aprilli keskel algas teine keemia, ning nüüd olen ootel, et minna Tartusse luuüdi siirdamisele.
Hirmud on suured. Mis võib juhtuda siirdamise ajal ja peale seda? Palavik? Infektsioonid? Kui toimub nt uute rakkude tõukamine?

Päikest,
Parbi
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Lyblykas

PostitusPostitatud: Teis Juun 04, 2013 1:45 pm    Teema: Vasta viitega

Hei hei!

Olles ise sama diganoosiga ( 1.keemiaga remissoon , 2.keemia remissoon , 3.keemia(tehti sest doonor ei olnud valmis tehti veel säilituseks remissioon) ja siis järsku tulid vähirakud tagasi , nüüd veel 2 keemiat läbi tehtud kokku siis 5 ja nüüd võiks ideaalis järgneda siirdamine.

Olen hästi palju siirdamise kohta uurinud ja no keemia ajal pidi olema selline kehvem juba , mõnel võib tulla palavikud mõnel mitte. See on kõigil hästi erinev. Siis peale siirdamist 10p ootad , et tüvirakud leiaksid oma koha luuüdis ja paneksid vereloome tööle . Siis tulevad kuidas kellelgi erinevad infektsioonid. Palavikud on kindlasti aga kas ka kuskilt väga valutama hakkab seda ei tea keegi ette , oleneb sinu ogranismist. Mõned saavad kuuga välja , teised istuvad 3 kuud siin oma infektsioonidega. Mina olen hästi paljudega saanud suhelda , kes on siirdatud ja kõigil on see olnud nii erinev.

Aga seda mida kaasa võtta siirdamisele on suht kõik sama öelnud. Siirdamis keemia ajal tuleb üks selline ravim mis paneb suu põlema. See pidi ebamugav olema ja hea kui siis on oma jääkuubikute rest , et saad jääkuubikuid lutsutada.

Kas sul doonor on olemas? Ja kas mingitest kuupäevadest ka juttu on olnud?

Tervitades ja jõudu-jaksu soovides,
Kristiina
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit