Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kompuuter
Mine lehele Eelmine  1, 2

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
manzu

PostitusPostitatud: Kolm Mai 12, 2010 8:01 pm    Teema: Vasta viitega

ma ei ole oma arusaamiseõigsuses 100% kindel, aga näit mõõganeelamisuuring näitab ka põletikukolded ja (ka värvi)muutused soole/maoseintel, ka väikesed haavandid ja veritsevad rebendid, mida ct (vist) ei tuvasta. mõõk näitab ju väga ilusat värvilist pilti tänapäeval.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Mai 12, 2010 10:23 pm    Teema: Vasta viitega

Olen Manzu arvamistega päri. Kompuuter näitab suurenenud lümfinäärmeid või tõesti mingeid teatud suuruseni jõudnud moodustisi erinevates elundites. Mäletan, et kord küsisin arstilt sama küsimuse, et kui kompuuter tehtud, et miks siis peaks veel soole ja mao uuringuid eraldi tegema. Arst ütles ka, et ega kompuuter kõiki probleeme ei pruugi näidata. Näiteks minu maohaavandi kohta CT-s küll mingeid märke ei leidunud.
Tagasi üles
rosin

PostitusPostitatud: Kolm Sept 12, 2012 9:38 am    Teema: CT uuring. Vasta viitega

Tere,

mulle tehti esmaspäeval haiglas CT uuring rindkerest, kõhust ja vaagnast.Uuring ise oli talutav, kuid 2 tundi peale uuringut tekkis kaela ja näopiirkonda sügelev punetus. Õde arvas, et tegemist on allergiaga. Võtsin sisse oma allergiatableti, kui punetus ja sügelus levis järjest rohkem.
Tänaseks (kolmapäevaks ) on juba selline tunne, nagu oleks terve keha päikese käes ära kõrvetanud, keha kuumab ja sügeleb ning nägu on paistes.
Kas kellelgi on olnud ka sarnaseid CT kõrvalmõjusid ja mida nendega ette võtta ?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Sept 12, 2012 12:35 pm    Teema: Vasta viitega

Peaks ikka koheselt arsti (näiteks perearsti) juurde pöörduma. See võib olla joodiallergia.
Tagasi üles
rosin

PostitusPostitatud: Kolm Sept 12, 2012 3:09 pm    Teema: Vasta viitega

Aitähh Kersti vastamast.
Rääkisin just telefoni teel oma perearstiga ja tema arvas ka sama.
Paistetus on hakanud järgi andma ja loodan, et nüüd läheb paremaks.Pean ainult palju jooma, et see sodi endast välja loputada.Homme pean niikuinii minema haiglasse CT vastuse järgi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erin

PostitusPostitatud: Esm Märts 18, 2013 9:12 am    Teema: Vasta viitega

Enne KT uuringule minemist lugesin seda foorumit, kuid ei leidnud kusagilt vihjet selle kohta, et kas ja kui palju on seal tarvis lahti riietuda. Nüüdseks olen uuringul ära käinud ja tean rääkida, et riided jäid selga, ainult rinnahoidja tuli alt ära võtta, sest sel on metallist haagid. Samuti tuli teksad lihtsalt allapoole lasta. Uuriti mind kaelast kuni vaagnani (kaasa arvatud). Vihjeks neile, kel samalaadne protseduur ees - kui panete selga haakideta rinnahoidja ja jalga näiteks retuusid - lühidalt riided, millel ei ole metalldetaile, siis möödub uuring märksa mugavamalt. Sest rinnahoidja saab teiste riiete alt küll kergesti ära võtta, kuid selle tagasipanek ei ole sugugi nii lihtne, ikka on vaja osa riideid seljast võtta ja kuna mul pärast oppi käsi veel väga igatpidi ei liigu, siis oli omajagu pusserdamist.
Enne uuringut oli kontrastaine joomine ning kusagil poole vedeliku manustamise järel tuli tuppe tampoon panna (antakse sealt). Ning kui juba laual pikali olin, siis tilgutati ka veeni kontrastainet. Kogu värk kokku võttis mul aega 1 tund ja 45 min.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Sally

PostitusPostitatud: Püh Juul 14, 2013 5:29 pm    Teema: uuringud Vasta viitega

Lugesin siin,et inimesed ootavad uuringute ja biopsia tulemusi nii kaua.Ma ei tea ,mis lahti on.Kompuutri vastust tuleb ka mitu nädalat oodata.Töö on kasvanud üle pea ja siis tehakse seda kiirustades ja lohakalt.Minul selline lugu,et viimases kompuutris oli kirjas,et kolded põrnas dünaamikata,võrreldes eelmise kompuutriga.Kusjuures eelmises kompuutris oli kirjas,et põrn on korras.Selge,üks radioloog valetab,aga kumb.Läksin oma arsti juurde ja küsisin,et kumb on siis õige.Arst luges ja ütles,et täitsa õigustatud küsimus ja saatis mu kompuutri vigade parandusse.Nädala pärast tuli vastus,kus osakonnajuhataja oli isiklikult selle üle kontrollinud ja vastus oli rõõmustav.Ei mingeid metastaase.Ei õnnestunud seekord mulle neid kaela suruda.Aga ikka ja jälle...usalda,aga kontrolli.
Muidugi halvem variant oleks olnud,et metakad on,aga ei märgata.Nii et kõike võib juhtuda.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Esm Juul 15, 2013 3:12 pm    Teema: Vasta viitega

Siis oli tore, kui Sul sedapidi oli, sest mul oli nii, et kirjas oli, et võrreldes eelmise kompuutriga on metastaasid suurenenud, kuigi eelmises kompuutris oli selgelt kirjas, et metastaasid luudes puuduvad. Seega kompuutrivastustesse tuleb kahk uks kriitiliselt suhtuda Sad .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes