Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Lapsed

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
*kirss*

PostitusPostitatud: Laup Jan 16, 2010 11:07 pm    Teema: Lapsed Vasta viitega

Kas keegi teist on saanud peale vähiravi ka lapsi?

Siit foorumist on jäänud mulje, et enamik teist on ikkagi nii vanad, et lapsed ammu käes ja lapselapsedki olemas...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Püh Jan 17, 2010 11:30 am    Teema: Vasta viitega

Pole peale haigust lapsetegemist isegi mitte mõelnud, sest tõesti on mul juba lapselaps, kuid minuga koos haiglas ravil olnud piiga, sai paar aastat tagasi EMMEX!
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Püh Jan 17, 2010 2:58 pm    Teema: Vasta viitega

see ju õnn, et enamikul meist lapsed juba on, aga kaugeltki mitte kõigil- olin koos sidumistoas 20 aastasega, kel rind lõigatud, mõnel on vähk välja ilmunud just rasedude ajal; on kõike
Tagasi üles
Marimii

PostitusPostitatud: Esm Jan 18, 2010 9:08 am    Teema: Vasta viitega

See on ka minu jaoks pikka aega küsimus olnud... Aeg-ajalt kerkib ikka esile. Ei ole just enam esimeses nooruses. Aga oma diagnoosi sain paar kuud peale abiellumist. Just siis, kui teised/terved inimesed hakkaksid last planeerima. Nüüd on juba üle kolme aasta möödas ja põhimõtteliselt ka terveks tunnistatud. Loomulikult jälgima peab ja kontrolli u. aasta pärast. Ei tea, kas võtta riski või mitte. Siiski olen seda meelt, et vägisi midagi punnitama ei hakka, kui laps tahab tulla, siis tuleb ja kui ei, ju siis pole nii ette nähtud. Tore oleks siiski, jah, veel teiste lugusid ja arvamusi ses suhtes kuulda...
Päikest kõigile ja nautige fantastilist, superilusat talve!
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Esm Jan 18, 2010 10:40 am    Teema: Vasta viitega

mina sain ~ 2a peale oppi väikese tirtsu emmeks. ütlen ausalt - ei olnud planeeritud laps, aga siiani on meil mõlemal kõik hästi, tirts 4-aastane ja loodetavasti näen kunagi ka lapselapsed ära Wink
tahad midagi täpsemalt teada, siis kirjutaks PS-s edasi Smile
Tagasi üles
Hanny

PostitusPostitatud: Teis Jan 19, 2010 12:58 pm    Teema: Vasta viitega

Mina arvan, et lapse saamisel tuleks lähtuda ikka sellest, kui suur on soov saada emaks, kas on olemas toetav kaaslane ja mida tema arvab, soovib. Nõu tasub pidada ka oma raviarstidga ja kuulata tema arvamust. Ja pealegi emaks võib saada ka muudmoodi, kui sünnitada oma bioloogiline järglane.
Tagasi üles
LiisiR

PostitusPostitatud: Püh Apr 18, 2010 10:37 pm    Teema: :) Vasta viitega

Minul avastati ALL 1998 ja 2004 sünnitasin poja. Arst oli küll natuke kuri aga ei kahetse seda riski.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Peti

PostitusPostitatud: Teis Apr 20, 2010 8:00 pm    Teema: Vasta viitega

Minumeheõde saab suvel emaks. Esimene laps saab sügisel 10 aastaseks. Rinnavähk ja ravid olid vist 2004-2005, hiljem ka rinnaplastika.

Ta on väga positiivne ja äärmiselt armas noor naine, ravi ajal lõpetas veel ülikooli.

Laps on oodatud ja ta ei pabista üldse. Kohe andis ka kõigile teada asjast.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tiinaly6

PostitusPostitatud: Reede Apr 23, 2010 9:49 am    Teema: Vasta viitega

TERE.No tulbi see sinu sugulane,tegu siis noore inimesega keda vähk ründas.Tita peab küll leppima ühe tissiga aga ega ta ju aru suurt saa,igatahes edu talle! Kunagi üks arst küll mainis et peale keemiaid on rasestumine nullilähedane aga tuleb välja et siiski mitte.Ma nagu uurisin et mida siis teha kui hormoonspiraal ei sobi,pillid ka ei sobi aga vanus pole päris mutikese oma veel -siis ta käiski välja selle lause ja tundub et üle 40 naiste puhul siis peab paika. ealised muutused kah sinna otsa . Olge tublid ja kui tervis lubab ikka sünnitage-oma elu ei tasu edasi lükata!!
Tagasi üles
Peti

PostitusPostitatud: Nelj Märts 22, 2012 7:39 am    Teema: Vasta viitega

Sorisin siin foorumis ja leidsin ühe oma vana postituse.

Arvan, et annate andeks, et vana teema tõstan, aga tahan ütelda, et väike tüdruk on imetore, oleme ristivanemad mehega.
*

Kogu rasedus kulges normaalselt ja sünnitus ka. Poeg on kümme aastat vanem. Nagu mainisin, on meheõde ääretult kena inimene ja temal polnud algusest peale mingit kõhklust, et midagi võiks ”valesti” olla.

Alati, kui loen mingeid ”asjatundjate” kommentaare kusagil meedias mõne vähki puudutava artikli all, siis mõtlen just oma meheõe peale: kasvõi koostatagu 100 küsimusest test – tema puhul küll ühtegi riskitegurit ei leiaks.

Ei ole suguvõsas vähki, ilus kodu, tore mees, majanduslikult kindlustatud, napsi – mõnikord klaasike veini, ei suitseta, sportlik, ka lõunamaa matkadel üleküspsetanud pole, elanud puhtas ümbruses, käib vahel ratsutamas oma hobusega, keda väga hoiab … ja mitte midagi riski tekitavat. Nende kodus on selline rahu ja harmoonia, et seal on lihtsalt mõnus olla.

Rinnavähi ravi (6 x keemiat + kiiritus) käis ka ise autoga (55km). Kui minul polnud mingeid kõrvalnähte ravi ajal, siis temal oli küll keemiaravi kuuride vahepeal selliseid halvemaid päevi.

Miks ma selle pika jutu (osalt kiidulaulu) kirjutasin? Kahel põhjusel.

Esiteks: ei maksa hakata põhjusi otsima (ja ennast süüdistama) – miks just mina?

Teiseks: ehk annab mõnele tuge, kel lapsesaamise soov.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
shoot

PostitusPostitatud: Nelj Märts 22, 2012 8:57 pm    Teema: Vasta viitega

Väga super! Mulle andis see väga palju juurde Wink
Tagasi üles
keitykarol

PostitusPostitatud: Püh Märts 25, 2012 7:30 pm    Teema: Vasta viitega

Ka mina soovin tulevikus veel lapsi saada.Loodan,et mul tuleb veel see võimalus....Tuleb lihtsalt uskuda!!
Tagasi üles
katik999

PostitusPostitatud: Teis Okt 15, 2013 11:15 am    Teema: Vasta viitega

olen aeg-ajalt seda teemat nii siit kui välismaa foorumitest otsinud, aga väga palju infot selle kohta pole. Võimalik, et nagu siin ka välja toodi, kõik juba palju vanemas eas, või siis, nagu enda pealt olen täheldanud - kui ravi sai mööda ja elurütm tagasi, siis ei tule see katsumus meeldegi ja veel vähem tahaks seda kuskil enam kommenteerida:)
Kuna endal on nüüd veidi aega ravist möödas (aasta) ja kuna see plaan oli ammugi enne diagnooosi saamist pere loomiseks, siis nüüd kui normaalne elurütm taastunud, kerkib see küsimus aina jälle ja jälle pinnale. Arst soovitab oodata kuni 2 aastat peale keemiat. Pole ka just esimeses nooruses enam. Seega huviga ikka loeks kogemusi, kuidas on teisel rinnavähiga diagnoositutel (eelkõige siis kolmiknegatiivne) laste saamisega lood olnud.
Tagasi üles
shoot

PostitusPostitatud: Esm Okt 21, 2013 9:31 am    Teema: Vasta viitega

Tere,
mina jäin rasedaks aasta peale kiiritusravi. Rasedus kulges normaalselt. Toitsin isegi ühe rinnaga last Smile Siiamaani on kõik hästi.
Diagnoosist möödas 3 aastat

Wink
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Arutelud, kogemused, soovitused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit