Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnavähk ja sada küsimust
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Siirilii

PostitusPostitatud: Reede Dets 13, 2013 3:08 pm    Teema: Vasta viitega

Ma lugesin, et tahaksid toetajat endaga arstile kaasa. Mina huvitaval kombel tahan just üksi arstil käia. Jagasin just mehega maad, kui tahtis kaasa tulla.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
irma

PostitusPostitatud: Reede Dets 13, 2013 8:36 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Sa saad kogu haigusloo enda kätte peale oppi, siis kui laborist on vastus tulnud, see UH on vaid üks väike etapp. Kui ma eelmine kord läksin opile, siis UH põhjal polnud midagi selge. Ma tsiteerin sulle UH vastust:
Ultraheli vasaku rinna areooli taga suunaga lateraalsele on plaatjas kajavaene ebaterava kontuuriga ala D4cmx1,6 cm, mille mediaalses servas on mikrolubikolletega piirkond - sealt JNB G16 (Lok, S. Lidocaini 2% 5,0 ml) Jätab maliigsuskahtlase mulje.
Kas selline tekst teeks sind targemaks? Ainult sõna maliigsuskahtlus näitab seda, et kahtlustatakse pahaloomulist kasvajat.
Me kõik loodame, et järsku on ikka eksitus, ärkad hommikul üles ja seda kõike pole olnud. Veelkord jäta see paanika. Sellest pole suurt kasu kui sa foorumist teiste lugusid loed, iga juhtum on erinev. Minu meelest loeb palju millisele lainele sa suudad ennast seadistada. Kirjuta kuidas sul läheb
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Laup Dets 14, 2013 9:40 am    Teema: Vasta viitega

Hommikutered! Minul oli esimeses UH-is kohe kirjas mailiigne kolle. Digiloos arvasin nägevat pigem üldiseid vastuseid kuna tegin ka EKG, kopsuröntgen, vereproovid ja ega poleks ära ütelnud ka UH ja MRT vastustest. Aga selge, eks haiglas kuulen kõigest. Paanikat ei tekita ju kuskil enda meelest! Lihtsalt tekib kõige sellega palju küsimusi ja arvasin, et see foorum on õige koht, kust küsida ja vastuseid saada. Smile Vähidiagnoos lööb jalust ja ähmis olekuga ei oska arstilt kõike küsidagi. Kui eksisin ja foorumit risustasin, tunnistan end süüdi Embarassed Muidugi on tähtis positiivselt mõelda ja loota, et kõik läheb hästi ja küllap lähebki! Lihtsalt sõraline kisub lahti üsna värske haava - maovähk võitis lahingu mu onuga vaid paari kuuga. Sad .
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Laup Dets 14, 2013 7:43 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Miks sa arvad,et sa foorumit risustad? Kindlasti mitte, me ju tahame sind julgustada, et asi pole nii hull kui sulle praegu näib. Me oleme kõik selle staadiumi läbinud, kus sa lihtsalt nutad ahastavalt ja näib et kõik on läbi. Pärast hakkad olukorraga kohanema, see on nagu omamoodi selts, püütakse toetada üksteist. Kui ma esimest korda selle diagnoosi sain küsis mu ülemus otse millal ma surema hakkan, sest see on oluline ametikoht ja tulen õigeaegselt täita, nii et variante suhtumises on igasuguseid. Hiljem ta ikkagi vabandas. Ma kordan selle pärast, et pole vaja paanikat, kuna sul edukaks raviks vajalik olla heas vormis nii vaimselt kui füüsiliselt. Soovitatakse enne arstiga kohumist küsimused kirjalikult sõnastada. Jumala pärast me tahame uustulnukaid aidata.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Esm Jan 06, 2014 9:38 am    Teema: Tehtud Vasta viitega

Mõtlesin, et annan endast märku üle tüki aja. Minu seis siis selline, et op seljataga, kus eemaldati kogu parem rind kuid õnneks mitte lümfid. Jaanuari keskel saan teada oma vastused ja selguse edasise suhtes. Seni taastun enda meelest kenasti kuid häirivad mitmed asjad. Nimelt ei istu mulle enam ükski mu rinnakas! Kas nihkuvad seljas ja avastad, ups! parem vatt-tiss otse keset rinnakorvi või rinnaka ääred teevad-söövad punase randi just opitud rinna kaenla poole. Tõsi, pole veel ostnud seda tehis-tissi aga kahtlen kas seegi olukorda paremaks teeb. Ons keegi saatusekaaslane sarnase olukorraga kokku puutunud? Lisan veel et ilma rinnakata ka ei saa olla kuna C korv vajab ikka korvi. Very Happy
Teine mure, kuigi mul lümfe ei eemaldatud, on haav ikkagi pea kaenla alla ja sinna tekkinud tihke haavavoldike. Väga segav Sad minu puhul! Kas see millalgi taandub, muutub pehmeks? Lisaks mängivad mul arvatavalt närvid kuna ärkan öösel üles tunde peale, et opitud rind sügeleb...kohe nii kangesti, et tahaks kõvasti kratsida! Selge fantoomvalu! Ja siis hakkavad igasugu mõtted peas kerima ning olen ärkvel hommikuni...Lootusetu!
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Esm Jan 06, 2014 10:39 am    Teema: Vasta viitega

Tere!
Kui sul lümfid olid puhtad siis on ju väga hästi. Olenevalt kasvaja suurusest I või II staadium. Kuna minul oli ka teine rind väike ja lõpuks opereeriti seegi, siis mina avastasin Seppälast rinnahoidjad, kus korvis on vedelik, see tekitab loomuliku tunde, ta on teatava raskusega ja mõjub ka riietega loomulikult. Ma arvan, et neid müüb ka mõni kataloogikaubamaja OTTO näiteks. Kui su l teine rind on suur, saad järsku ise kohandada teist rinnakorvi. Haavaarmiga läheb muidugi aega. Anna siis teada kui vastused saad.
Tagasi üles
liiv

PostitusPostitatud: Teis Jan 07, 2014 8:29 pm    Teema: Vasta viitega

Minul ei olnud algul õiget rinnaproteesi, oli vatist ja siis oli kogu aeg rind keset kõhtu ja õige rind tiris rinnahoidja vasakule. Nüüd kui on õige protees on asi natuke parem. Peaasi et rinnahoidja ümbermõõt kehale vastab, muidu kisub ära õigelt kohalt.

Peale operatsiooni tekkis minul igatahes ahastus, kuna otsisin proteesitaskuga rinnahoidjat invapoodidest, aga minu numbrit peaaegu polnud. Siis hakkasin taipama, et suurem osa naisi vist ei osta endale uusi rinnahoidjaid. Mina viskasin kõik vanad minema, kuna nendega midagi teha enam pole. Olid teised pealt lahtised (nii et kummardades kukub protees välja) ja tugikaartega, mida peale operatsiooni ei soovitata kanda. Lõpuks leidsin kolm rinnahoidjat, nendest üks tugikaartega. Kui kannan pikemat aega tugikaartega rinnahoidjat, hakkab mõnest kohast proteesi alt veidi valutama. Aga nende kolme rinnahoidjaga nüüd elangi:) Mõnes mõttes masendav:)

Kuna arsti juures oli pea alati pulki täis, kirjutasin mina oma küsimused kodus paberile ja võtsin arsti laua taga kotist välja ja pastaka ka, ja kirjutasin vastused ka juurde. Mõtlesinet tähtsam on asjad teada saada kui karta et arst mõtleb, et veidrik. Võta arsti juures aega, ja küsi julgellt kõik paberid endale ja kõik küsimused...See on ikkagi sinu elu ja tervis!

Soovin, et see aasta tuleks sul kasulik ja parimate lahendustega. Aga küll aja möödudes leiad lahendused ja unigi tuleb tagasi. Mina olen sellele foorumile ka väga tänulik, et sain siit rasketel hetkedel abi.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Kolm Jan 08, 2014 10:54 pm    Teema: Vasta viitega

Oi, suured tänud Liiv valgustamise eest! Ma juba mõtlesin see enda eripära olevat kus vatt-tiss "sõidab" keset rinda. Sain endale täna selle õige kunst-tissi ja asi hakkas kohe jumet võtma Very Happy . Eks tuleb ka rinnahoidjad kriitilise pilguga üle vaadata ja poes kinnisemaid mudeleid uurida aga see on uudiseks, et tugikaartega ei tohi olla Confused
Olin nii õhinas oma uue tissiga ja jäi uurimata kas sellega basseini- ja merevette tohib minna? Kuidas vajadusel teda puhastada? Äkki suvel kuumaga ei tohi sellega päikese käes olla? No, ei tule mul õigel ajal küsimused ette! Shocked
Ja mina tänan samuti kõiki kalleid foorumlasi, kes on aidanud mul murekoormat kergendada ja lahkesti mulle nõu andnud ning peamine, et Te olete süstinud lootust ja usku pahalasest jagusaamisel!
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Nelj Jan 09, 2014 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

Tore, et uue rinna said! Oma kogemuste põhjal võin öelda, et sellega saab nii basseinis kui meres käia, ei juhtu midagi. No ega ükski asi muidugi igavene pole Smile .Pesta tuleb lihtsalt sooj veega ja siis kuivatada. Väga kuumas olla ei soovitata, aga ega lauspäikese all olla polegi kasulik.

Jõudu uue tissikesega!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
annabel

PostitusPostitatud: Reede Jan 10, 2014 12:09 am    Teema: Vasta viitega

Harjutan hoolsalt rinnad ees olemist Very Happy , harjusin kahjuks kössis olekuga käima juba Shocked
Tänud Cecilia! Very Happy
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Jan 10, 2014 3:32 pm    Teema: Vasta viitega

Mina kasutan spets(taskuga) rinnahoidjaid ning nendega mingeid paigast nihkumisi või väljalupsamisi pole vaja karta. Tasku võib ka ise tavalisele rinnahoidjale õmmelda. Spets.rinnahoidjaid saab ka internetist tellida. Muidu saab neid osta terviseabi poodidest ning mõnikord on need saadaval isikliku abivahendite kaardiga soodushinnaga. Ka Linnete poodidest tasub taskuga rinnahoidjaid küsida ning seal saab lasta ka tavalisele rinnahoidjale taskuid õmmelda http://www.linette.ee/?&pid=86&lang=1
Ise olen käinud aastaid ühe ja sama proteesiga mitu korda nädalas basseinis ning suvel samaga merevees. Mingeid probleeme ei ole sellest proteesile tekkinud. Trikood kahjuks küll üle aasta vastu ei pea. Trikoo peab olema sobiva tegumoega, et ei oleks väga lahtine ja rinnaosa oleks eraldi õmblustega. Mõnel trikool on rinnaosa mitmekordsest riidest ja siis saab proteesi kihtide vahele toppida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
pandariin

PostitusPostitatud: Laup Jan 11, 2014 4:13 pm    Teema: Vasta viitega

Eks jah igaüks leiab endale sobivama varjandi- mina sain poest rinnahoidja, mis on ilma push upita, kuid sellisest tugevast materjalist, et hoiab ise vormi, seega on riideid, kus mul polegi midagi vaja korvi panna, liibuvate riiete puhul panen vatti ja see aitab. Ka C korv. Igatahes protees mulle ei meeldinud. Kuna rinnahoidja on õlapaelteta, on võimalik kanda midaiganes riideid, tugev vorm ei lase tissi ka kõhule kukkuda:)
Trikoo jaoks ostsin turult odava, tugeva vene rinnahoidja, õmbesin kaks osa kokku ja siis trikoo külge. Jäi ilus ja kummardudes jne trenni tehes ei ole karta, et midagi välja tuleks.
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Esm Jan 13, 2014 1:02 am    Teema: Vasta viitega

Selle tehis-tissiga on igasugu jamasid. Minul hakkas lausa lõpuks ära lagunema (olin vist halb hooldaja).
Parim lahendus on siiski rinnataastus operatsioon. Pole küll selline nagu enne originaal oli, aga siiski pole ka protees ja ei kuku kunagi küljes ära. Very Happy
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Esm Jan 13, 2014 4:07 pm    Teema: Vasta viitega

Minul siis nüüd selgus käes...6xFEC KEEMIAT kolme nädala takka ja kuna oli hormoontundlik siis edasi Tamoxifen. Otsuses kirjas teine staadium A. ja veel oli mingi Ca15-3 marker normist väljas natuke. Kuna saan esimese doosi juba paari päeva pärast, olen paari nädala pärast juustest ilma ja mis kõik veel. Kuidas ma hakkama saan selle keemiaga, mul niigi okserefleks võrratu, et suudan paljast halvast mõttest end tühjaks öökida? Kui kiiresti see tuleb peale doosi saamist kuna kojusaamine võtab tunde aega(pole pealinnast)? Lohutage mind! Keemia ja paruka teemadest võite mind nüüd leida, oeh... Sad
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Esm Jan 13, 2014 7:07 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Annabel!
IIA staadium pole ju hull. CA 15-3 on rinnavähi marker. Norm on kuni 25. Selle alusel hakatakse edaspidi võrdlema ega pole märgatavat tõusu. 6 korda FECi oli ka minul. Oksendamist kardad asjata, antakse tabletid, võtad peale esimest seanssi ühe õhtul ja teise hommikul. Muidugi on see väga individuaalne. Palju vett peab jooma, kohe kui keemiast tuled, soovitavalt 1,5 kuni 2 liitrit, ilma gaseerimata. Tavaliselt samal päeval ei mõju kui siis päris õhtul, teisel päeval tuleb näkku tugev punetus, pea võib valutada.
Võta mõni raamat või ajakiri kaasa kui tilguti all oled. Võib külm hakata, õde annab pleedi. Võib-olla on midagi muutunud, minul oli ravi 2009 sügisel ja siis asus onkoloogia veel Hiiul. Mäletan täpselt, et juuksed tulid lahti 19. päeval ja siis ma lasin täiesti kiilaks ajada. Võta arsti käest tõend, saad paruka odavamalt, vist 20%. Ma käisin keemia ajal tööl edasi, töö ei olnud küll füüsiline. Parukas oli sarnane enda juustega, ei saadud arugi.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 6

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes