Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnavähk
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
erin

PostitusPostitatud: Teis Dets 17, 2013 8:06 am    Teema: Vasta viitega

Ma ei tea, kuidas teised, aga mina sellele lehele ei pääse :
www.rinnavahk.ee
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
pandariin

PostitusPostitatud: Teis Dets 17, 2013 8:27 am    Teema: Vasta viitega

http://www.rinnavahk.ee/

proovi veel, mina pääsesin
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Siirilii

PostitusPostitatud: Püh Dets 22, 2013 9:27 pm    Teema: Vasta viitega

Tahaksin veel küsida, et kui Uh näitab kindlalt vähki, miks siis veel biopsia tehakse? Kui mul on opi aeg kindel ja kui seal nagunii lõigatakse ja alles siis määratakse, mis iseloomuga see vähk on. Küsimus sai nüüd segane, aga ma veel ei oska end selgelt sellel teemal väljendada Wink
Tagasi üles
erin

PostitusPostitatud: Esm Dets 23, 2013 8:29 am    Teema: Vasta viitega

Tänan! Sain sellele lehele. Aga lugemine tekitas hirmu. Seal kirjas, et kolmandas staadiumis avastatud rinnavähiga naistest on 5 aasta möödudes elus vaid umbes pooled. Uhhh, mina seda rohkem ei loe Sad Vähemalt seda osa, mis puudutab prognoose. Seni, kui intensiivne ravi käis, polnud mul mahti ega jaksugi eriti sügavalt oma haiguse peale mõelda. Nüüd on taas mõtlemiseks aega ning jälle hakkab peas ketrama see halbade mõtete pundar. Pean vist mingisuguse teraapia endale leidma.
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Esm Dets 23, 2013 4:20 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Siirilii, biopsia on tavaline. Arvan, et mida täpsemad on andmed enne operatsiooni, seda lihtsam on kirurgil. Paljudel juhtudel ei opereerita üldse kogu rinda, vaid tükk. Siis järgneb küll tavaliselt kiiritus.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Nelj Jan 09, 2014 6:35 pm    Teema: Vasta viitega

Sain nüüd teada, et mulle tehakse osaline operatsioon, ega ma suurt taipa, mis ja kuidas, aga nii arst ütles. Lisaks ütles, et UH teistes organites midagi ei näita ja et kopsud puhtad, aga ega ma enam suurt midagi looda. Küll tuleb kusagilt midagi nagunii veel välja. Terve vasak pool on selline imelik, kael ja jalga , ühesünaga selline kahtlane tunne kogu aeg. Veel ütles arst, et olen selle haiguse jaoks noor ja sellepärast tehakse pärast kogu kupatus, nii keemia, kui muud asjad. Masendav, kas elu hakkabki nüüd nii kole ja kurb olema. Kas kunagi saabki veel normaalset elu elada? Kuidas küll kõige sellega toime tulla.
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Nelj Jan 09, 2014 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
See, et osaline on ju hea, nad püüavad su rinda säästa. Sa ei ole ju esimene ega viimane. Teed ravi läbi ja jätkad oma normaalset elu, kui on keemia ja kiiritus mõlemad siis max pool aastat, kuus korda keemiat iga kolme nädala tagant, siis umbes kuu aega vahet ja 25 korda kiiritust igal tööpäeval. Osta parukas enne kui keemiat hakkavad tegema, kohe juuksed välja ei lange, aga mõttekas on varem valmis olla. Veelkord võta end kokku, mõtle lähedastele. Kui sa praegu tugev ei ole, siis püüa vähemalt teeselda teiste jaoks, ma ei usu, et keegi väga tahaks et teda haletsetaks.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Kolm Jan 22, 2014 11:18 am    Teema: Vasta viitega

Kas see kuus korda keemiat , kolme nädala tagant tähendab seda, et kuus päeva järjest ja siis kolme nädala pärast uuesti kuus päeva järjest. Kaheksateist korda kokku siis või? Ja 25 korda kiiritust, kas siis iga päev ja 25 päeva järjest? Appi, kas ma olen siis kõik selle aja haiglas. Ma elan ju kaugel ja ühtegi tuttavat ka linnas pole.
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 22, 2014 12:17 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Keemia kestab umbes 2-2,5 tundi, oled tilguti all, siis läheb kolm nädalat mööda ja sul on teine seanss, siis jälle kolm nädalat ja kolmas, kokku 6 seanssi. Kiiritus on jah iga päev, kestab umbes veerand tund,i järgmine päev tuled jälle. Nädalalõpud jäävad vahele, kokku 25 tööpäeva, mõnel on olnud ka mõned seansid rohkem. Ma ei tea kuidas nüüd on, paar-kolm aastat tagasi oli olemas statsionaar, kuhu jäid need, kes tulid kiirituse ravile kaugelt näit. Saaremalt või Ida-Eestist. Lõuna-Eesti patsiendid saavad ravi tavaliselt Tartus.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Kolm Jan 22, 2014 5:12 pm    Teema: Vasta viitega

Tänud Irma, sain asja enda jaoks selgemaks. Aga tahaksin küsida, kui Teie, kellel op juba tükk aega tagasi möödas on ja ravi ka, kuidas siis enesetunne on, kas tunnete end tervelt ja elate normaalset elu, nt käite trennis jne, või kuidas sellega on. Muidugi jääb kuklasse alati hirm, aga kas sellest saab üldse üle. Need kes sellest midagi ei tea, need ajavad ikka päris hirmujutte.
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Kolm Jan 22, 2014 7:18 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
See sinu viimane lause iseloomustab meie elu kõige paremini: hirmujutte ajavad eelkõige need, kes sellest midagi ei tea, aga neil on terve rida näiteid mis kõik nende sugulaste ja tuttavatega on juhtunud. Ma ei tea kuidas teised, mina elan küll tavapärast elu. Kaks korda aastas ootad peale kontrolli analüüside ja uuringute tulemusi ja peale seda mõtled jälle teistele asjadele. Küsi julgelt, suhtle teistega, kes arsti ukse taga ootavad, loe, üsna palju kirjandust on ilmunud. Kui sa oma hirmu välja ei näita, ei kipu keeg ka väga teatraalselt oma kaastunnet näitama. Küll sa hakkama saad.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Jan 23, 2014 8:25 pm    Teema: Vasta viitega

Oma kogemustest ütleksin, et vägagi tähtis on võimalikult ruttu tavaelu tegemistega jätkata. Mina hakkasin rahvatantsu trennis ja ujumas käima umbes kuu peale operatsiooni. Tegin trenni vastavalt enesetundele. Kuid see andis väga palju eneseusku ja kindlust tagasi ning jõudu sellele haigusele optimistlikult vastu hakata. Minul olid keemiakuurid neljapäeviti ning esmaspäevaks oli üldiselt olukord jälle nii hea, et võis tööle ja trenni minna.
Jõudu sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
annabel

PostitusPostitatud: Laup Jan 25, 2014 4:50 pm    Teema: Vasta viitega

Pakasepoiste tered kaunil laupäeval! Seoses pakasega on mul tekkinud mure, nimelt kas teil ka külmaga see tehis-tiss külmetab nii, et kaua väljas olla ei saagi? Nagu jääkott oleks rinnal või mul närvid hakkavad seal "ärkama". Ja kuigi ma tean, et kõigepealt tuleb pahalane nokauteerida, küsin siiski - millal tegite uue opi enda rinna taastuseks peale keemiat? Tehis-tiss on tehis siiski ja ei kinnitu rinnale ega ole oma. Kas siis korrigeeriti ka teist rinda(vähendati) ja kas ainus võimalus on see nn.seljalihasest moodustatud rind või saab ka silikooni enda naha alla. Viimane vist ilukirurgide rida suure raha eest? Valgustage mind! Shocked Kas on olemas vanusepiirang taastuseks - nt.60-tele enam ei tehta jt.?
Imelikud mõtted tiirlevad peas, ei tea kas keemiaravi järelmõjud
Annabel Very Happy
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Laup Jan 25, 2014 5:17 pm    Teema: Vasta viitega

Uue rinna võib saada kohe esimese opiga, kui rind ära lõigatakse. Küsi oma raviarstilt, ta ütleb, millal taastusopile minna. Kindlasti peale keemiat. Ja lisaks seljale on materjalivõtmise võimalus ka kõhult. Seda otsustab juba opereeriv arst. See on tasuta. Implantaadi eest maksad. Nii vanus, kui ka vähistaadium pole olulised.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Laup Jan 25, 2014 8:11 pm    Teema: Vasta viitega

Täpsustuseks rinnavahk.ee leheküljelt

"Rinda ei taastata, kui vähk on kaugelearenenud".
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 7

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes