Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Painama hakanud küsimus

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Maaaris1

PostitusPostitatud: Reede Apr 05, 2013 10:01 pm    Teema: Painama hakanud küsimus Vasta viitega

Tere! mu viimasest postitusest on möödas pea kolm aastat ning tõesti, õnneks tol hetkel ei olnud mu sünnimärgikesed agressiivsed Smile
Kuid viimase aasta jooksul hakkasid vähehaaval tekkima teravad pistmised ja valulained kõhul asuvasse suurde sünnimärki (elu aeg olnud see) ning mõne aja pärast oli ka antud muutusi natukene nabast allpool asuva sünnimägi juures võimalik tähendada. Kuna valuhood olid nii harvad, lasin, nagu tüüpiline põhjamaalane, sel ikka olla ja oodata.
Võtsin siis lõpuks kätte ning läksin nahaarstile, (jaanuar 2013) mustamäe regionaalhaigla, Dr. Terase juurde. Konsultatsioon kestis vähem kui viis minutit, näitasin üle muret valmistavad sünnimärgid. Ta ise arvas, et midagi hullu seal olla ei tohiks, aga eemaldada võiks need ikka, kuna nende asukoha tõttu võivad nad kahjustada saada (hõõrdumine, ära löömine jne).
Niisiin üleeile käisin lõpuks ka eemaldamas, protseduur oli kohaliku tuimestusega. Esialgu eemaldati ainult 1 sünnimärk, see kõige suurem ja jubedat valu tekitav, teine jäeti oma kohale.

--
Siit ka küsimus: kui juhtub, et peaks midagi olema, siis kas see sünnimärk mis ära lõigati ja uuringutele saadeti näitab seda ? või võib juhtuda olukord et just see sünnimärk mis kehale jäi on muutumas agressiivseks, ilma, et ma sellest teadlik oleks.
--
PS! pean mainima, et dr. Teras on väga super arst, viskab nalja ja puha Smile soovitan!

see kiri on küll väga pikk ja konarlik, aga ma loodan et mind mõistetakse Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jaanika

PostitusPostitatud: Laup Apr 06, 2013 9:47 am    Teema: Vasta viitega

Tere
Sinu küsimusele siin keegi küll kahjuks vastata ei saa. Kõik on ju võimalik - me ei saa vast kunagi 100% kindlusega öelda, et see või teine märk me kehal kunagi ei muutu?!

Kui muretsed, palu eemaldada. Kui oled kannatlik ja rahulik Smile siis jälgi märki mis muretsema paneb, tee kasvõi foto ja siis ütleme kuu pärast uuesti ja võrdle. Kui midagi ei ole muutunud, siis ei olegi midagi muretseda.

Kui oled paanitseja tüüpi, siis vast parem kohe eemldada, sest isegi kui foto näitab, et kõik on sama, siis paanitseja aju näeb kindlasti (suuri) muutusi.

Kui dr Teras vaatas ja arvas, et Ok ja kui see suur mis Sind enim muretsema pani, ka OK oli, siis ma muidugi arvan, et Sa ei peaks oma pead selle teemaga üldse vaevama.

Jaanika
Tagasi üles
vaive

PostitusPostitatud: Laup Veeb 08, 2014 5:52 pm    Teema: painama hakanud küsimus Vasta viitega

Tere,siinkirjutajad!
Olen rinnavähi haavaarmi retsidiiviga ravi saaja (läbinud viimase poole aasta jooksul operatsiooni, keemiaravi kuuri 6x FEC-iga, ning jäänud on veel 3 kiiritusravi seanssi 25-st), kes on enam-vähem hakkama saanud nii nende protseduuride kui ka nende kõrvalmõjudega. Teadmata veel, kas saadud ravi tulemusi on andnud või mitte, hakkas mind painama uus mure.

Sellest alljärgnevalt: kuskil aastapäevad tagasi avastasin, et paremal õlavarrel (rinnaopp vaskul) on mind mingil põhjusel hakanud häirima sünnimärk ( ma isegi ei tea, kas ta seal üldse varem olemaski oli ). Kutsus katsuma - vaatama ja mis hullem, tundus suurenevat. Suuruselt kuskil 0,5 cm, nahapinnast kõrgem ja mustjat värvi. Teisi taolisi polnud ning arvasin seetõttu, küllap tegu tavapärase vanema inimese nahapinnal toimuvate muutustega. Neid nahamuutusi on ju igasuguseid.
Aga nüüd paar päeva tagasi juhuslikult avastasin, et sellest "suurest muutunud sünnimärgist" on järel ainult nahaga tasapinnas olev helepruun laiguke. Omades praegu teistkordselt tihedat kokkupuudet vähitemaatikaga, olen nüüd hakanud pingsalt uurima ka nahavähi probleemistikku internetist kui ka jõudnud foorumi sellesse ossa.

Mure siis selline: kas tõesti tegu nahavähi ilminguga, mis läbis muutuse keemiaravi käigus? Kiiritusravi vaevalt mõjutas, kuigi saan seda erinevates keha punktidest suunatuna konkreetsesse opereeitud kasvajakoldesse,kuid teise keha poolde. Kui ma õigesti teemast aru saan, siis sünnimärkidele keemia ei peaks mõjuma. Siit minu uued hirmud. Rääkisin sellest eile kiiritustehnikule ja -õele ning nad soovitasid raviarstiga probleemi arutada. Esmaspäeval see ehk õnnestub.
Siinsed asjalikud foorumlased, kui kellelgi on kokkupuuteid analoogse probleemiga, palun jagage kogemusi.

PS. Netis surfates saadud info põhjal kaugelearenenud nahavähi raviks kasutatavate keemiaravipreparaatide loetelus minu puhul kasutatud FEC-i komponente pole ning põhiliselt kasutatakse nahavähi ravimisel pealemääritavaid salve.
Tagasi üles
kribu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 08, 2014 7:40 pm    Teema: Vasta viitega

Vaive, kirjelduse järgi tundub mulle, et tegu on seborroilise keratoosiga. Otsi netist pilte ja vaata, kas on sarnane. Mul endal ilmus mitu aastat tagasi üks selline, jõudsin sellega ka nahaarsti juurde, kus saingi selle diagnoosi. Ja aasta või paar hiljem kadus samamoodi pea ise ära, väike laik on praeguseks järgi.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Nahavähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit