Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

kompuuteruuring?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kstl

PostitusPostitatud: Reede Veeb 21, 2014 10:01 pm    Teema: kompuuteruuring? Vasta viitega

Minu emal (66 a) avastati septembris rinnavähk, II staaium. Oktoobri alguses lõigati rind ära, siirdeid ei leitud, määrati hormoonravi ja 6x keemiat. Täna käis ta viiendat korda keemias ja talle määrati järgmiseks nädalaks mingi uuring. Arst ei selgitanud ka täpselt, aga ta sai aru, et vist mingi kompuuteruuring, igal juhul küsiti, et kas ta joodi kannatab. Ema arvas, et vaadatakse nüüd kas siirdeid ei ole ja sattus muidugi paanikasse, et miks uuritakse juba enne viimast ravi, kas midagi on valesti. Oskab ehk keegi öelda, kas jooditalumatuse kohta küsitakse enne seda uuringut, kus vaadatakse kas on siirdeid kusagil ja kas on tavapärane, et see tehakse juba enne viimast keemiat?
Tänud vastuse eest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kstl

PostitusPostitatud: Reede Veeb 21, 2014 10:15 pm    Teema: Vasta viitega

Vaatasin, et tal on määratud KT kopsud, aju ja vaagen. Hakkasin mõtlema, et äkki on asi selles, et kuna tal on seoses keemiaga tekkinud kerged südamerütmihäired ja talle on määratud profülaktiline keemia, siis äkki nad teevad uuringu varem, et vaadata kas saab viimase korra ära jätta? Äkki see polegi halb uudis? Mis te arvate?
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Püh Veeb 23, 2014 5:01 pm    Teema: Vasta viitega

Raviefekti hindavaid uuringuid tehakse ikka mõnikord juba ravikuuride vahel. Ma ei tahaks väga uskuda, et talle tehakse kompuuteruuringut selleks, et viimane kuur ära jätta. Pigem ikka selleks, et veenduda, et ravist on kasu olnud ja haigus ei ole edasi levinud. Isegi, kui on edasilevikus, annab uuringu tulemus arstile võimaluse vajadusel reageerida ja raviskeemi muuta.

Jooditalumatuse kohta küsitakse sellepärast, et kompuuteruuringul tuleb juua ja ka süstitakse veeni joodi sisaldavat kontrastainet, et veelgi täpsemalt näha, millised rakud on normaalsed ja millised mitte.
Tagasi üles
liiv

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 27, 2014 8:01 am    Teema: Vasta viitega

Ma arvan et see on hea, et tehakse uuring, oleks mina taibanud õigel ajal uuringut küsida.... mina sain keemiaravi ära ja oma kaebuste põhjal 10 kuud hiljem tehti uuring. Oleks vaid tehtud varem...Sad
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 27, 2014 9:41 am    Teema: Vasta viitega

Mul on ees veel pooled keemiad ja siiani olin sinisilm, kes uskus nagu tehtaks kõigile peale keemiat uuringud! Kus ma siis tean kas oli sellest keemiakuurist üldse kasu? Mõtlen uuringu all kompuutrit ja mõnda peenemat vereanalüüsi, kasvõi neid vähimarkereid. Enne oppi tehti vaid rindade MRT ja kuigi olid lümfid puhtad, pesitseb mul kartus sees teadmatuse ees kas äkki.... pahalane jõudis saata "oma pojakesed" mu kehasse kuhugi uut "pesa" ehitama? Rolling Eyes Muidugi nõuda ju seda arstilt ei saa ja ise kinni maksta kindlasti ei jaksa kompuutrit aga mis siis teha? Crying or Very sad
Päris nõutu Annabel
Tagasi üles
vaive

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 27, 2014 11:10 am    Teema: Vasta viitega

Minul kompuutriga seoses selline küsimus, kas KT uuring näitab vähem kui UH uuring?
Mullu tektud kokku 2 KT ja kumbki neist ei näidanud sapikive (kirjelduses sapipõis tavaline), kuigi varasem ja nüüd veebruris tehtud UH neid endiselt näitab. Arst ei osanud vastata. Teine kompuuteruuring ( tehtud peale keemiakuure detsembris) näitas dünaamikata neerupealises 3cm adenoomi ja maksa tsüste ning fikseeris neerude seisundi olevat tavapärase. Kuid selle kuu UH näitab neerudes hulgaliselt tekkinud tsüste. Veebruris perearsti juures tellitud UH uuring on tehtud 10 päeva pärast kiiritusravi lõppu, aga ma ei usu , et need tekkisid rindkere ja kaelapiirkonna kiiritusest. Ka näitasid keemia ajal tehtud vereanalüüsid (eGFR) neerufunktsiooni langust. On kellelgi sarnaseid tähelepanekuid?
Tagasi üles
kribu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 27, 2014 11:17 am    Teema: Vasta viitega

Liiv, vabanda, et ma uurin, aga ma saan aru, et sul keemia lõppes u. eelmise aasta mais? Kas pärast seda mitte mingeid uuringuid ei tehtud kuni su kaebusteni?

Minu järelkontrolli kogemus on selline, et pärast keemiaravi lõppu oli mul opp, selle tulemus oli korras ja arst mingil põhjalikumal uuringul kohe mõtet ei näinud. ~5,5 kuud hiljem käisin kontrollis, tehti vereproov - marker oli korras ja kopsupilt, see oli ka korras. Aga hirm on ikka sees, et äkki ikka midagi kuskil...
Mais lähen järgmisse kontrolli, ei tea, kas siis tehakse samad uuringud (kopsupilti vast mitte) või midagi rohkemat ja kas peaks nõudma midagi.
Tagasi üles
liiv

PostitusPostitatud: Esm Märts 03, 2014 5:16 pm    Teema: Vasta viitega

10 kuud tagasi algas mul keemiaravi peale oppi, enne oppi ei saanud keemiat mul kahjuks teha. aga kopsust ja ajust ei tehtud ei röntgenit ega kompuutrit. muudest elunditest tehti UH. aga nüüd tuli välja et kopsus ongi siirded ja juba väga palju, st et keemiaravi ei mõjunud. juba röntgen näitas. mul agressiivne tüüp, kolmiknegatiivne. ei tea, kuidagi see kops jäi kahe silma vahele.

Ilmaasjata karta ja muretseda ei tasu. aga küsi arstilt, kas kõik elundid, kuhu võivad siirded tõenäoliselt minna on ikka üle vaadatud:) rinnavähk annab siirdeid tavaliselt kopsu, maksa, luudesse ja ajju, nii väidab kirjandus.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Esm Märts 03, 2014 8:12 pm    Teema: Vasta viitega

Ju igaühel on erinev, aga mulle tegi dr Kütner selgeks, et osad uuringud tehakse vaid kaugeleulatunud vähi korral, nagu näiteks luustiku- ja ajuuuring. Mulle tehakse neid kord aastas. Samuti mammo ja ultraheli siseorganitele. Veri, ehk siis marker, kaks korda aastas. Pean ka ise arvet, et nii läheks. Kui närv läheb mustaks, palun perearstil või günekoloogil teha marker, UHT maksab nii vähe, et selle olen ise ostnud kui mõistus käsib. Samuti markeri.
Rohkem polegi soovitav teha, kõik analoogsed uuringud, mis tehakse kompuutris, on tegelikult tervisele kahjulikud....kuid....kompuuter näitab 9 kuud rohkem ette kui lihtsalt ultraheli.
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Esm Märts 03, 2014 8:48 pm    Teema: Vasta viitega

Pandariin olen ka dr. Kütneri patsient, juba 15 aastat. Kas ma saan õigesti aru, et sulle tehakse aju ja luustikuuuring kord aastas? Mis mõttes sa ise ostad mingeid uuringuid, ma vist sain millestki valesti aru.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Teis Märts 04, 2014 8:14 am    Teema: Vasta viitega

ei, aju pole mulle tehtud, eks selle uuringu tingivad vast mingid eelnevad uuringud veres, ma pakun. Luustik, mammo, UH siseorganitele, kopsud kord aastas. kusjuures ise jälgin, millal vaja ja lepin arstiga kokku tavaliselt ühele päevale kogu selle krempli, sest ma pole tallinlanna ja siis saan kõik korraga kaelast ära. Veri niikuinii. Korra on tehtud ka kopsude kompuuter.
Kuna verd ja UH saab teha ka kohapeal, siis olen Rakveres laboris ostnud endale need. Veri on väga odav protseduur, UH pole samuti kallis. See lihtsalt selleks, et endal tuleb vahel paanikahoog, aga Kütnerile aegu saada pole võimalik.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit