Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Keemia
Mine lehele Eelmine  1, 2

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Siirilii

PostitusPostitatud: Kolm Märts 05, 2014 6:06 pm    Teema: Vasta viitega

Veel üks küsimus, mul on peale keemiat selline imelik peavalu. Noh nagu pigistaks, ei valuta hullusti, aga ebameeldiv tunne on peas. Ei tea, kas see on keemiast, või on juba ajus midagi? Täitsa hirm kohe.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
inks

PostitusPostitatud: Kolm Märts 05, 2014 6:48 pm    Teema: Vasta viitega

Eks selle kohta on parem arsti käest küsida. Mõnedel inimestele ei sobi need rahustid mida enne keemiat antakse. Kas sa tead nende rohtude nimesid mida sulle anti enne keemiat? Kas nende kõrvalmõjudeks võb pea valu olla? Kas sa said rahustit kodus võtmiseks? Ja kuidas su vererõhk on? Metastaaside ja siirete sümptomiteks on tavaliselt valu mis kestab rohkem kui 2 nädalat ja ägeneb kogu aeg.
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2014 7:25 am    Teema: Vasta viitega

Heh seda on omamoodi nii tore lugeda teistpidi jälle muidugi kahju , et pead seda lbi tegema. Mina omast kogemusest võin öelda nii , minul oli 6 keemiaravi kuuri. Iga kuur kestis 7 päeva ja keemiat tilgutati sisse 24h. Enne igat keemiat sain ma dexamtehasoni hormooni ja kytrili iivelduserohtu. Keemiast tulenevalt ei ole ma kordagi oksendanud ega iiveldanud , peale keemiat on mingil hetkel kadunud maitsemeeled , siis jällegi ülitundlikuks muutunud , nii , et isegi inimestel tundsin kõikidel erinevat lõhna mis mulle absoluutselt ei meeldinud. Ise haisesin nagu antibiootikum nagu mees ütles aga ma üldse väga kergesti hakkan rohu järgi lõhnama. Isegi kui ma antibiotsi võtan tavaelus hakkan ma paari päevaga antibiootikumi järgi lõhnama ja keemiaga hakkasin ka olin "väike rohupütt" temale. Aga see ei rikkunud meie elu ega meeleolu pigem viskasime nalja selle üle. Oksele ajasid mind hoopis muud asjad ntx. hambapasta.
Mina päevaravis ühepäevaseid keemiad väga saanud pole kuid ülekannetel olen käinud ja näinud teisi kes saavad keemiad kunagi näind pole , et kellegil paha hakkaks.

See et sul pea valutab ja kumiseb või surub võib olla hgb kõikumisest ja sellest kui vedeliku vähem jood 2L on kindel mille pead ravide ajal ära jooma parem oleks kui isegi rohkem. KUi keha kogub vedeliku palun ütle seda arstile saad vastava rohu mis aitab vedeliku välja. 3kg plussi vedelikuga on tegelikult päris palju. Vähemalt mind õpetati nii et +1kg püsivalt tegelt peaks vedelikuväljutavad ravimit võtma ( Furosemide) . Vedelikukogumine täiesti tavaline nähtus.

Palju edu sulle ja ole tugev. Varsti harjud kõigega ja see kõik on sinujaoks igapäevane värk.

Kallistades,
Kristiina
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Siirilii

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2014 8:55 am    Teema: Vasta viitega

Vana kaalu olen nüüd tagasi saanud, aga nüüd tundub mulle, et suu on kuidagi paks ja pean tihti hambaid pesema, sest nagu katt oleks kogu aeg suus. Ikka oli jah kehal võõras lõhn, sest kui ma eile ühe kampsi selga panin, mida kandisin kui keemialt tulin, siis tundsin jälle seda lõhna. Ja mina ei saa ühtegi rahustit enne keemiat, kui just seda mulle tilgaga ei süstita. Ja vahepeal vereproovi ka ei teha. Alles siis, kui uude keemiasse lähen. Eile õhtul mõtlesin, et äkki see võõras tunne peas on kuidagi juuste kadumisega seotud, sest täna saab nädal täis ja on ehk oodata juuste kadumist.
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2014 11:46 am    Teema: Vasta viitega

Hei! Muidugi võib see imelik peavalu olla seotud sellega, et juuksed nn. hakkavad surema. Mul otseselt ei valutanud, pigem oli selline külm kokkusurumise tunne ja juuksed muutusid tuhmiks, värv muutus heledamaks ja siis ühel hommikul hakkasid salkudena langema lihtsalt...kuigi olin selleks valmis oli see ikkagi ehmatav ja õudu tekitav tunne! Aga pole hullu! Olen nüüdseks juba harjunud oma ufo välimusega ja kodus toimetan kiilakana ringi! Kokkuhoid ka, kuna jäävad ära igasugu shampooni- ja soengute lakkimiste asjade ostmised Very Happy . Kuigi pooled keemiad veel ees, kasvavad mul kuklas järjekindlalt uued süsimustad turritavad karvakesed. Huvitav, kas mu endistest kartulikoore värvi juustest saavad nüüd süsimustad uued lokkis juuksed? Shocked Laughing
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Keemia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes