Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Hodgkin
Mine lehele Eelmine  1, 2

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Nov 26, 2009 12:15 am    Teema: Vasta viitega

Eks arstidel on oma kindel raviskeem ja esialgu on muidugi kõige tähtsam läbi teha kõik võimalikud ravid, et kindel olla, et vähirakud kuskil organismis uuesti vohama ei hakka. Igasugused täiendavd mured ja küsimused peab ise püüdma arstile edasi anda. Tavaliselt ikkagi ju organism taastub keemiaravist mingi aja pärast ning kui kõik korras, siis saab kindlasti ka pereplaneerimise peale mõelda. Karta on, et paar aastat peaks asja edasi lükkama. Kuid kõige täpsemat infot saad ikka oma arsti käest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
manzu

PostitusPostitatud: Nelj Nov 26, 2009 7:03 pm    Teema: Vasta viitega

huvitav, kes su arst on, et noorelt inimeselt lapsesoovi kohta miskit ei päri.
minu esimesel jutuajamisel arstiga oli see küll jutuks. olin siis ca 30. minul oli selleks ajaks planeeritud kaks last sünnitatud ja nii ka ütlesin arstile.

muidugi Ist tähendab ühte paikset kollet ja ilmselt ravi väga räige ei tule. seetähendab, et oled pärast ravi paari aasta pärast tõenäoliselt võimeline kenasti lapsevanemaks saama.
a arstilt nõua konkreetset selgitust siiski, ja seda enne ravi algust.

jaksu ja rahulikku meelt, küllap laabub kõik kenasti.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
liberty

PostitusPostitatud: Kolm Märts 10, 2010 1:25 pm    Teema: Vasta viitega

Sattusin alles nüüd seda teemat lugema ja tõenäoliselt minu jutust abi küsijale enam pole. Aga ehk sattub siia veel inimesi sama murega. Mul on olnud mitu arsti, kes rääkinud erinevaid asju. Minu esimene arst oli väga tore, kes konsulteeris ka naistearstiga munarakkude säilitamisest. Eestis pidi seda tehtama väga harva ja külmutatud munarakkude hoidmise eest pidi mõni aasta tagasi välja käima arvestatava summa. Ning, et Eestis kümutatud munarakke pole kunagi kasutatud (nagu arst ütles), siis on nende edaspidine kasutamine ka kindlasti kulukas ja vaja abi otsida võib olla välismaalt. Mina sellest pakkumisest loobusin. Mulle määrati ka rasestumisvastased tabletid, mis pidid ka hoidma, et tsükkel ära ei kaoks. Mul oli II aste, sain pool aastat keemiat ja päevad käivad edasi. Laste saamise koha pealt üks vanem asendusarst ütles, et tema kindlasti EI soovita, kuid ei osanud tuua ühtegi põhjust miks see nii on. Minu kaks teist arsti on öelnud täiesti vastupidist - et juba aasta hiljem on võimalik rasestuda ja lapsi saada. Soovitatav on siiski oodata mõni aasta, et oleks kindlam - haigus ei tule tagasi, Raseduse ajal on ju ravi jätkamine problemaatiline. Olen ka tundide kaupa internetis istunud ja hankinud materjale. Usa teadlased on alles viimase paarikümne aasta jooksul uurinud lähemalt Hodgkini, selle ravi ja rasedusega puutuvaid asjaolusid (ehk selle pärast vanemad arstid ei olegi kursis?). Arvamus, et Hodgkin võib raseduse tõttu taas ennast ilmutada, ei ole tõene. St. need asjad ei ole omavahel seoses. Keeimaravi läbinutele on raseduse ajal oht, et beebi võib olla alakaaluline. Muid komplikatsioone ei ole täheldatud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
M28

PostitusPostitatud: Teis Jan 04, 2011 2:17 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on ka Hodjkin, ja BEACOPP raviskeem.
Tagasi üles
liberty

PostitusPostitatud: Esm Märts 07, 2011 1:01 pm    Teema: taas laste saamisest Vasta viitega

Tahaksin lihtsalt lootust anda ja julgustada laste saamise suhtes. 2006 a sain 6x keemiaravi, oli lymfoomi II aste, mis allus kenasti ravile ning pole uuesti tagasi tulnud. Käesoleva aasta alguses sai minust ema armsale pisipojale. Enne käisin veel kord hematoloogi juures konsultatsioonil ning pidin lausa ämmaemandale viima t6endi, et minuga on k6ik korras ja ma ei vaja erijälgimist p6etud haiguse pärast. Igatahes on laps terve ja tubli ning igati 6iges kaalus, pikkuses ja arengus. Ja minu endaga on ka k6ik korras.
Tagasi üles
Liinu

PostitusPostitatud: Reede Dets 09, 2011 2:14 am    Teema: Vasta viitega

Tere kõigile,

meie peres on nii, et minu elukaaslasel on Hongkingi lümfoom. Avastati peaaegu 3 aastat tagasi. staadiumiks I-II, arsti rääkis kohe, et suure tõenäosusega see ravi midagi ei tee härrale seoses lastesaamisega, aga kunagi ei või ka kindel olla ja soovitas siiski spermat igaksjuhuks külmutada. see on muidugi lihtsam variant, kui munaraku külmutamine. Selle aasta veebruaris sündis meie esimene laps - tütar.
Kahjuks, aga juba sügisel avastati elukaaslasel uus kasvaja. Seega automaatselt III aste, aga seekord küll ei räägitud kas järgmise lapse saamine n.ö loomulikul teel on võimalik või mitte. Tõenäoliselt see tõttu, et arst teab, et "mutukad" on ka külmas olemas.

Lisaks tahan veel öelda, et n.ö "haigete" (minu elukaaslane ütleb, et tema ei ole haige Laughing ja just selline mõtteviis olema peabki) peredel on tegelikult ravi ajal väga raske!

Soovin kõigile teile tugevat tahtejõudu ja vastupidavust ning tugevust ja kindlameelsust teie peredele!
Tagasi üles
mkb

PostitusPostitatud: Laup Juul 20, 2013 8:28 pm    Teema: Vasta viitega

Tere kõigile.
Käisin 3. juulil KTs ja kõik oli korras, aga ikka ei saa oma mõtetest jagu.

Nimelt hirm on väga suur, et see jama tuleb tagasi ja ei oska mõtteid kuidagi mujale viia. Töötan samas kohas, kus eelminegi aasta. Sama keskkond tingib mõneti selle, et kujutan eelmise aasta asju ette, kui minu saaga alles algas- külmavärinad, ebaterav nägemine ja kerge peapööritus.
Nüüd siis kujutan samuti mõnesid värinaid ette. Nägemine pole ravi käigus paremaks läinud. Kuid hiljuti kaks päeva tõusis õhtul palavik, kaasnes kerge peavalu ning siiani on väikene peapööritus. Korra ka higistasin öösel.

Muidu tunnen end normaalselt, söön ilusti. 3.juulil katsuti ka sõlmesid ja kõik oli ok, veri ka ok.

Kuidas oma hirmust üle saada ja mitte üle mõelda kogu selle asja peale? Ehk leidub Teie hulgas inimesi, kes sama läbi teinud ja jagab paar nõuannet.
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Kolm Märts 12, 2014 6:54 pm    Teema: Vasta viitega

Heips!

Eks sellest hirmust olegi väga raske lahti saada , kuna mul eelmine aasta märtsis tuli haigus tagasi siis prageu olen ka himrust püstihull ja kujutan igasugu asju ette.

Eks aeg lihtsalt parandab kõik haavad nagu öeldakse ja nii ka on... aega vaja..
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit