Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Rinnavähi operatsioon ja sellest taastumine
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kuklike

PostitusPostitatud: Nelj Dets 20, 2007 1:38 pm    Teema: Vasta viitega

Veidike veel teema selgituseks. Minul oli samuti hormoontundlik rinnavähk. Tehti säästev lõikus, kiiritus ja järgmisel kevadel munasarjadele op. Algul ütles arst, et järelravi kestab 5 aastat, kuid nüüd pikendas veel 2 aasta jagu, nii et järelravi tablettidega kokku 7 aastat. Eks näis mis pärast seda tähtaega tehakse või öeldakse.
Iga algus on võõrastav, aga kõigega harjub, minul sai oktoobris opist 5 aastat.
Kõike head ja mida rõõmsameelsem ja optimistlikum oled, seda valutumalt kogu protsess kulgeb.
Kaunist jõuluaega ja Päikest!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Dets 22, 2007 11:29 pm    Teema: Vasta viitega

Minul oli rinnaop aprilli lõpus. Siis kuus kuud keemiat. Järgmise aasta veebruaris munasarjade op. Selle viimasega olin vist haiguslehel paar nädalat. Umbes kuu ei lubatud füüsilist trenni teha. Ning siis algas juba nö tavaline elu. Kuigi perioodilised kontrollid paar-kolm korda aastas toimuvad loomulikult siiani.
Mon, kas see marker oli ehk hoopis staadium. Minul oli just staadium II. See oleneb kasvaja suurusest ja minul olid jäljed ka ühes lümfis.
Cecilia, kas Sa saad neid süste siis siiani. Ega kliimaks peaks ju nii või teisiti tulemuseks olema. Mulle otseselt seda küll ei pakutud, et võibki süstidega jätkata. Üldiselt saan aru, et hormoone peab välitima kogu ülejäänud elu. Võib-olla, et see oleneb ka vanusest, et näiteks, kui oled juba üle 50, siis äkki pole enam vaja kunstlikult hormoone tõkestada. Seda peaks arstide käest uurima.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
cecilia

PostitusPostitatud: Nelj Dets 27, 2007 3:14 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, süste saan 2 aasta jooksul, lootuses, et munasarjad siis töö ise ära lõpetavad Smile . Iga nelja nädala järel, toime sama mis munasarjade operatsioonil. Järgmisel aastal pidi saame sellise süsti, mis 3 kuu toimega, siis ei pea kogu aeg Hiiu vahet käima. Esimesel korral ei tehtud midagi munasarjade töö lõpetamiseks, mis tõenäoliset tekitaski retsidiivi.
Olin 39, ega päevad kavatsenudki ise ära lõppeda, arst ütles, et see on sügavalt individuaalne. Nüüd küll 44, aga ilma süstideta käiksid rõõmsalt edasi, kuigi olen saanud, keemiat ja kiiritust ja tamoxifeni.
Aasta algul siis jälle kontrolli, loodetavasti saan ikka oma tehnilise ülevaatuse edukalt sooritatud Very Happy !
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
mon

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 06, 2008 2:43 pm    Teema: Vasta viitega

Kas peale rinna operatsiooni käe liikuma saamiseks lisaks võimlemisele võiks ka kasutada mingeid massaazi teenuseid?
Selline küsimus tekkis mul siis, kui pidevalt ise kodus võimeldes hommikul jälle avastan, et käsi jälle nagu kinni on. Ei suuda enam aru saada, et kuidas see käsi saaks päris samamoodi tööle nagu teine terve käsi. Arsti sõnul just nii peaks korda saama.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 06, 2008 4:44 pm    Teema: Vasta viitega

Ei tohi, mon. Olen seda oma arstilt küsinud, ei tohi. Soovitab silitada sõrmeotstest kaenlaaluse poole, võimelda kindlasti kuni need kinniolemise krõmpsud ära lähevad ja ujuda, ujuda, ujuda. Ma olen olnud eriline massaazides käija, ja nüüd on need pea kõik keelatud.
Mul saab nüüd aasta opist ja käsi liigub nagu peab, aga alustan ikka iga hommikut käeringidega. Minu arsti sõnul 2-4 kuu peale oppi on ka paisteminekuks kõige ohtlikum aeg. Niiet liikuma Laughing
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 06, 2008 6:18 pm    Teema: Vasta viitega

Tänud, pandariin, nõuande eest!
Nüüd tean siis, et massaaz keelatud.
Aga see ujumine jääb vist minu poolt ka ära. Esiteks olen terve oma elu, tänu kooli vägisi ujuma ajamise tundidele, basseine ja ujulaid vihkama hakanud. Ja ujuma õppimine minu poolt vee kartusest õppimata jäigi. Samas aga vannis käia ma armastan. Siin ka tunnistan, et peale op-i ma vannis käinud polegi. Nüüd op-ist 2 kuud möödas ja ikka veel kardan, et äkki vara end vees liguneda lasta. Hirm on just selle ees, et äkki see õmmeldud koht võib lahti liguneda. Arst on vaid soovitanud dushi all käies vee all harjutusi teha ja siis peale sooja dushi kah kergem kätt liigutada.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 06, 2008 7:27 pm    Teema: Vasta viitega

No teen minagi kuiva trenni, lihtsalt istun voodi äärel ja teen ujumisliigutusi. Asi seegi ju Razz
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 06, 2008 7:54 pm    Teema: Vasta viitega

.. vot see mulle sobib, et kuivalt kah võib Very Happy
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 07, 2008 8:28 am    Teema: Vasta viitega

Hei mon! Ujumine ja vesivõimlemine on kaks väga erinevat asja. Vesivõimlemiseks ei pea sa ujuda oskama. Olen nüüd käinud kaks nädalat vees võimlemas. Kätte ei ole seda pinget, ebamugavust tekkinud, mis varem. Ei ole pidanud PAPS-iga määrima. Perearsti käest saad saatekirja taastusravisse, ja sealt suunatakse sind, maksab haigekassa.
Asi see sul ennast ületada!
Tagasi üles
sirtsu

PostitusPostitatud: Reede Veeb 22, 2008 3:12 pm    Teema: mure peale oppi Vasta viitega

Kuulge, kallid kaaskondlased, mul on üks mure tekkind paari viimase päeva jooksul. Kaenla alla on tekkinud mingi nahaalune paksem koht, kohati ulatub ka kaenla alt välja selja poole, selline nagu mingi rull või padi oleks seal ja takistab käe juurdeviimist kehale. Hoogsalt põrutasin kohalikule kirurgile, et on jälle ilmselt mingi vedelik kogunenud, aga võta näpust-polnudki midagi. Arvasin siis ise et on lümfostaas. ja siis helistasin oma kirurgile, kes ütles, et on rasvkude hoopis. Et peale oppi anatoomia kuidagi paigutub ümber paranemise käigus. Väga ebasoodne paigutumine mu meelest.
Kas kellegil on kogemusi sellega?
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Veeb 22, 2008 5:48 pm    Teema: Vasta viitega

sirtsu, see padjake on meil ilmselt kõigil ja jutu järgi pidi jäämagi Smile
Tagasi üles
mon

PostitusPostitatud: Reede Veeb 22, 2008 10:31 pm    Teema: Vasta viitega

kas tõesti selle vastu midagi ei aita? Sad
Tagasi üles
sirtsu

PostitusPostitatud: Laup Veeb 23, 2008 3:11 pm    Teema: Vasta viitega

Ja selle vastu pole ilmselt midagi teha? Kas see võiks minna ka suuremaks? Või läheb vaid siis kui ise tüsened?
Väga ebameeldiv, lisaks keemiaravi halvasti talumisele ja kohe-kohe kiilaks jäämisele teeb kohe tuju hästi halvaks. Tunnen end täieliku ebardina. Üldse ei suuda praegu mõelda ka , et see on kunagi möödas, kuigi mul on veel palju keemiaid ees-5 tk. Rinda ju pole, mingi rasvapolster kaela all nagu raamat. Loodan siiski et kunagi näen ka minagi päikest pilve tagant. Minu kannatused on siin tegelikult käkitegu kui loen siin mõnede foorumlaste pajatusi. Kuidagi ei ole optimistlikku nooti, kust selle leida?
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Laup Veeb 23, 2008 6:47 pm    Teema: Vasta viitega

Kulla sirtsu!
Näe optimismi igas ilusas ilmas, igas naeratuses, igas elatud hetkes ja päevas. See pole ju üldse oluline, milline keegi välja näeb või kui palju miski maksab või kui palju üks teisest ilusam jne on. Las see padjake seal kaenla all olla ja tulgu polstrit pepule ja kintsule palju tahes. See on nii tühine selle kõrval, et nüüd oled sa terve. Keemia saab läbi, juuksed tulevad ilusamad kui enne ja kevad on ka käega katsuda. Jõud ja optimism tulevad ajaga.....Suhtle inimestega, naerata ja tunneta optimismi igas hommikus Smile
Tagasi üles
sirtsu

PostitusPostitatud: Teis Veeb 26, 2008 1:53 am    Teema: Vasta viitega

Aitähh sulle pandariin ! Headest sõnadestki võib nii palju abi olla
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 5

Hüppa: