Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Sarkoom

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Luuvähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ketukas

PostitusPostitatud: Laup Veeb 18, 2012 1:23 pm    Teema: Sarkoom Vasta viitega

Tere

Tahtsin uurida, kas kellelgi siin foorumis on ka diagnoositud sarkoom? Tahaksin kuulda kogemusi ja haiguse kulgu teada. Ühesõnaga tahaksin teada, mis mind ees ootab.

Minu sarkoom oli selgroo kõrval ja on tänaseks eemaldatud, aga edasise osas on tulevik tume. Kompuuter siirdeid ei näidanud, aga kirurg ütles, et keemiaravi tuleb. Ei tea mida oodata!

Üks küsimus on veel. Minu raviarst haiglas kirjutas mulle mitmed retseptid ja kõik täis hinnaga. Eile ostsin välja süstid, mis läksid maksma 1500 krooni. Valuvaigistid, mis maksid ligi 500 krooni. Kas vähihaigetele haigekassa soodustusi ei ole või peab seda kuidagi teisiti vormistama????
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Veeb 18, 2012 10:56 pm    Teema: Vasta viitega

Minul on diagnoositud sarkoom, luu pehmetes kudedes - hüppeliigeses. Minu sarkoomi ei saadud puhtalt kätte ja ta oli vastikult agressiivne. Keemia kujunes mu organismile liiga laastavax ja loobuma pidin jalast, millest mul pole sugugi kahju, sest elu hinnaga kaupled surmani Wink ja kunix on mida ära anda, siis väga palju ei mõtle. Kõigest sellest õudusest on möödas julgelt üle kümne aasta ja ELAME VEEL!!!
Ravimite hindadest ja selle poliitikast olen ma suht kaugel hetkel - ei oska vastata.
Tagasi üles
ketukas

PostitusPostitatud: Püh Veeb 19, 2012 3:14 pm    Teema: Vasta viitega

Mul tekkis selline küsimus, kui mis seisus Sul vähk avastati? Kas oli kuskile edasi läinud ka või oli ainult hüppeliigeses?

Kas peale jalast loobumist tehti veel keemia või kiirituse ravi? Kuidas see haigus üldse levib (mis sinule on räägitud)?
Mulle räägiti, et rakud võivad veres olla ja seepärast on vaja järelravi teha. Mul pidi ka olema väga agressiivne vorm.

Samas on hea teada, et kui see jubedik on kerest välja lõigatud on elu jätkamine siiski teatud möendustega võimalik.

Ja tegelikult on hea, et selline jube vähi vorm nagu sarkoom ei ole eriti levinud.

Aga tänud vastuse eest!
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Püh Veeb 19, 2012 4:42 pm    Teema: Vasta viitega

Loomulikult soovisid arstid, et 30 aastane noor inimene saax käia omal jalal ja tegid sellex palju, et jalga säästa. Ex teda(luusarkoom III st.) ju püüti sealt jalast õngitseda aga paraku ei saadud kunagi kõike kätte ja ta oli kiiremini n. hullemini oma jõudu näitamas. Keemia mõjus mulle hullemini, kui talle ja nii tuli otsus, et tuleb ikka vägagi radikaalne olla. Peale seda oli vaid üx reamputatsioon ja seegi mu oma lollusest Wink
Diagnoosi teada saades uurisin ma ise, millega tegu ja midagi olulist keegi mulle selles osas rohkem ei rääkinud. Alati on kindlam järelravi saada. Mix ise hiljem karvu kitkuda, kui seda võib võib eelnevalt teha hoopis keemia - (süsimust huumor) Razz
ps: huumoris on elujõud Wink
Tagasi üles
ketukas

PostitusPostitatud: Esm Veeb 20, 2012 8:23 am    Teema: Vasta viitega

Jah, see must huumor on viimasel ajal mind tõeliselt naerutanud... päris naljaks on ikka mõnikord.

Tahtsin veel kirjutada, juhuks kui mõni sarnase haigusega inimene seda loeb: minu arst ütles, et sarkoomi puhul aitab ainult selle välja lõikamine. Nad varasematel aastatel ka kraapisid luudelt haigeid kudesid maha, aga need inimesed kahjuks ei ole enam meie seas. Minul lõigati välja 5 selgroo lüli sagarad (oli vist selline nimetus) ja suur osa seljalihast. Kui haigus oleks avastatud vedi hiljem, siis ilmselt oleks asi olnud juba hapu enam välja opereerida selliselt, et ma ratastooli ei jääks ei oleks olnud võimalik. Labor kinnitas samuti, et kõik saadi kätte ja haigeid kudesid ja luud selga ei jäänud.

Nüüd siis jääb veel järelravi ära oodata. Ma väga loodan, et saan haiguskoldeid mujal ei ole ja ma saan samuti elada veel vähemalt 10 aastat!
Tagasi üles
Marvi

PostitusPostitatud: Esm Märts 24, 2014 11:00 pm    Teema: Vasta viitega

Tere! Kuidas läheb? Sooviksin sarkoomi kohta rohkem teada. Homme saame kompuutris teada kus siirded täpsemalt on. Ewingi sarkoom?
Tagasi üles
reltsu

PostitusPostitatud: Reede Apr 04, 2014 5:32 pm    Teema: Vasta viitega

Tere! Olen 18-aastane tüdruk osteosarkoomi diagnoosiga, ehk oskan Sind aidata, mida sooviksid teada? Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Luuvähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit