Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kas ja millal olen vähivaba?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
erin

PostitusPostitatud: Teis Dets 17, 2013 8:31 am    Teema: Kas ja millal olen vähivaba? Vasta viitega

Ei leidnud sellist teemat siit, ehk otsisin halvasti Sad
On läbitud op, keemia- ja kiiritusravi, nüüd neelan Nolvadexi. Tuttavad ja sugulased on hakanud küsima, et NO KAS TERVIS ON NÜÜD KORRAS? Ja mina vastan neile, et ma ei tea. Selle peale jäädakse mulle imelikult otsa vaatama. Ma tõesti ei tea, ma ei oska neile vastata.
Millal tehakse kindlaks, kas olen saanud "sõbrakesest" lahti? Kas tehakse veel mingeid uuringuid või jäädaksegi lootma läbitud ravile? Naljakas on see, et ma ise selle küsimuse peale väga ei ole mõelnudki, aga kuna mult aina küsitakse mu tervise kohta, siis hakkas mind see lõpuks painama
Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
irma

PostitusPostitatud: Teis Dets 17, 2013 8:47 am    Teema: Vasta viitega

Tere!
Käid oma raviarsti juures kontrollis iga poole aasta tagant ja nii 5 aastat, peale seda kord aastas. Arst otsustab milliseid uuringuid kontrolliks teha tavapäraselt kord aastas teise rinna mammograafia, kopsuröntgen, vereproovid (rinnavähi marker), ultraheli, harva kompuuter-tomograaf. Tingimata tuleks sul käia regulaarselt günekoloogi juures, sest Nolvadex võib olla emakavähi põhjustaja (aga väike %). Pane omale raviarsti aeg kinni, seda aega saada on vahel väga keeruline, ilmselt oleneb arsti koormusest.
Tervenenuks loetakse 5 aasta möödumist. Tegelikult ka see ei taga midagi, aga kergemalt võib ikka hingata. Ma ei või kannatada seda küsimust: kuidas su tervis on? Mul on igakord tahtmine vastu küsida ja kuidas sinu tervis on?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
erin

PostitusPostitatud: Teis Dets 17, 2013 10:08 am    Teema: Vasta viitega

Aitäh, Irma!
Tõesti, mina ka ei kannata, kui küsitakse mu tervise kohta. Küsijad ei tea sellest haigusest niikuinii peaaegu midagi ja hakka siis neile pikalt seletama.
Oma raviarsti juurde on mul aeg kinni pandud ja günekoloogi juures käisin enne ja käin edaspidigi korrapäraselt. Aga ikka tahaks teada, kuidas mu seis hetkel on Confused Küllap see küsimus vaevab aeg-ajalt kõiki foorumlasi Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
vaive

PostitusPostitatud: Teis Dets 17, 2013 10:45 am    Teema: Vasta viitega

Tere!
Oma kogemustele toetudes - minu raviarst ütles alati profülaktilisel kontrollil käies, et te olete nüüd terve, seda kõik need 10 aastat kui kohal käisin. Nüüd, 15 aastat hiljem olen uuesti onkoloogi patsient ja seda juba rängema diagnoosiga (siiski rinnavähi retsidiiviga). Kui ütlesin praegusele raviarstile, et arvasin viimased 5 aastat end terve olevatki ja rohkem arsti ei külastanud, siis ta vastas mulle: te olitegi ju terve, see on uus vähk ja uus ravi. Vot nii, Erin.

Ilusaid lähenevaid pühi teile kõigile, foorumlased!
Tagasi üles
irma

PostitusPostitatud: Teis Dets 17, 2013 11:05 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Erin, sa saad hetkeseisu teada 2 korda aastas kui oled kontrollis käinud, muid variante ei ole. Oleks ju hea kui oleks selline aparaat nagu näiteks vererõhumõõtja, sa võtad selle kodus kapist välja ja ekraanile ilmub kiri: hetkel sul vähki ei ole. Me kõik elame selles hirmus, vaatame vistrikku ja mõtleme, kas nüüd on nahavähk või kui selg valutab, siis appi nüüd on luudesse löönud. Viis aastat on aeg, mille möödudes on vähetõenäoline, et tekivad siirded, aga Valvel on õigus, võib tekkida uus vähk, millel ei ole eelmisega mingit pistmist. Mulle on see diagnoos pandud kolmel korral kui eelmisest diagnoosist on täpselt 5 aastat möödas. Kõik hakkab otsast peale, operatsioon, keemia, kiiritus. Ma ei taha sind Erin hirmutada, ohtlik aeg on esimesed 2-3 aastat.
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Nelj Dets 19, 2013 9:57 am    Teema: Vasta viitega

Nõus Irmaga et kunagi ei tea kuidas hetkel seis on ja parem on kui elada ja käia kontrollis ja mitte üle mõelda. Mäletan ennast kui oli algus ja üks haige rääkis et temal on see haigus juba 17a , Laughing ma m'tlesin et mis 17a Question .Arvasin ju et op oli ära ja keemia ära ja ongi korras.... Nii ,,roheline,, olin veel. Keemiaravis oli ka naine kes sai peale 19 a taas ravi. Endal oli see,, õnn,, peale 4a. Mõnda head kaaslast ka enam ei ole.... Siiski olgem optimistid ja positiivsed,tegu on samsuguse kroonilise haigusega nagu diabeet või südamehaigused... Mina vastan alati uurijatele ,uudistajatele et olen terve ja haletsust ei salli ja kui mõni väga tüütu on siis lugegu vastavat kirjandust,nii lihtne see ongi. Päikest !
Tagasi üles
prouakaisa

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2014 5:24 pm    Teema: Vasta viitega

Mina siiani vastasin, et asi on kontrolli all. Viis ja pool aastat algusest möödas ja juba rõõmustasin, et tamoxifen võetakse varsti maha. Täna selgus, et metastaasid luudes... Hakkab jälle see keemiavärk ja muu jama. Kõige raskem on lähedastele teatamine...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
liiv

PostitusPostitatud: Kolm Apr 09, 2014 10:52 pm    Teema: Vasta viitega

Tore, kui sul ei ole teada halba oma tervisest. See on õnn.

Mina ütleks positiivse ettevaatlikkusega, et hetkel enda ja arstide teada olen terve jah ja see on ju tõde. (ise teades, et 100% garantiid sellele pole et see nii jääb, kuid peale vähi tagasituleku juhtub inimeste eludes ka muid halbu üllatusi ja garantiid ei anna keegi, kuipalju kellelgi on elukest antud.)
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2014 3:39 pm    Teema: Vasta viitega

Kas päris kindel, et need on metastaasid? Millise uuringuga kindlaks tehti ja kas olid mingid sümptomid, et uuringule saadeti? Kas veremarkerit on ka tehtud?
Lohutuseks, et luumetastaasid pidid hästi keemiaravile alluma ja neid on võimalik palju-palju aastaid kontrolli all hoida. Lootust ei tohi kaotada...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
prouakaisa

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2014 4:46 pm    Teema: Vasta viitega

Ei lootus kao kusagile Smile

Paberil on igatahes kirjas, et metastaasid. Mõnes lülisambas ja vasakul nimmeluus. Kompuutriga tuvastati. Süptom oli valu alaseljas ja puusas. Veremarker ka tiba üle normi. Nüüd tehakse veel vajalikud uuringud ja 22. aprillist hakkab keemiaralli taas peale.

Üllatama pani mind, kui lugesin http://www.kasvaja.net/Luumetastaasid/id/140/ et luumetastaase esineb umbes 80% kaugelearenenud rinnanäärmevähiga patsientidel (mul oli IIIb). Oleks seda teadnud aimata, oleks rutem lasknud tegutseda. Praegu kannatasin seljavalude all sügisest ja muudkui ootasin neuroloogi aega, kuhu perearst mind suunas. Õnneks juhtus vahepeal kätte jõudma regulaarne onkoloogivisiit.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Apr 11, 2014 4:54 pm    Teema: Vasta viitega

Oh, krt, kaisakene küll.
2008 luustsintigraafia? Mulle tehakse seda kord aastas, ise pean arvet. Paar nädalat enne visiiti helistan ja palun samaks päevaks kui visiit, panna ka muud asjad. Et ühe päevaga hakkama saada:)

Naised, küsige ise endale protseduure-nõudke seda. Kord aastas kindlasti UH siseorganitest, rinnast, mammo, CA15-3 kaks korda aastas, kopsud. Vereproovi perearst ikka teeks kui küsite. Ahjaa- ka Nolvadexi laseb arst mul võtta 10 aastat.
Luustsintigraafiat hakatakse tegema alates III st. Enne mitte, aga nõudke, et tahate. Onkos üldiselt tehakse, nemad ei maksa meie eest nagu perearstid.
Hingerahu maksab ka midagi! Ostke ise endale kasvõi protseduurid kui muidu ei saa. CA15-3 maksab 8.80, UH 18.50 euri. See pole nii suur raha kord aastas ära anda. Naistearst saadab samuti alati verd andma. PAP test kahe aasta järel on meile kohustuslik. Kompuuter on kallis, aga näitab ette 9 kuud, ehk siis kopsukompuuter näitaks metakaid 9 kuud varem kui kopsupilt. Luustsintigraafia samuti.
Kallikene:(
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Laup Apr 12, 2014 9:21 am    Teema: Vasta viitega

PAP-test on minu teada "kohustuslik" igal aastal, eriti muidugi tamoxifenikrõbistajatele, minu günekoloog kamandab mind kohale suisa 2x aastas, ikka jõuluks ja jaanipäevaks Very Happy. PERHis ütles mulle juba mõni aasta tagasi stsintigraafiaga tegelev tohter, et seda peaks kindlasti tegema korra aastas sõltumata haiguse staadiumist. Siin onkoloogid tegutsevad erinevalt, seega ikka ise peame hoolsad olema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Rinnavähk Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit