Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

ÄLL

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kati13_R

PostitusPostitatud: Laup Sept 07, 2013 1:30 pm    Teema: ÄLL Vasta viitega

Tere!
Olen 13a tüdruk ja eelmine aasta 29.nov avastati mul Rakvere haiglas ÄLL,alguses oli päris õudne seda uskuda olin sprotliktüdruk:käisin võrkpallitrennis, koolis ja olin palju sõpradega koos,et kuidas minule selline haigus sai tulla,aga see selleks järgmisena võtsin mõttesse,et muud pole teha kui kõik ära kannatada ja terveks saada.
Kui olime ema ja isaga sama päeva õhtul Tartusse maarjamõisa kliinikusse kuhu mind suunati jõudnud ja vereproovi kinnitus vastused tulnud puhkesin nutma,kuna mõtlesin mis mu elust edasi saab?,miks mina?,miks mu juuksed tulevad ära? pähe tekkis paju küsimusi,aga sain ka nendele kohe vastused.
Kui minu raviarst Dr.Sirje Mikkel tuli minu juurde ja rääkis mu vanematele kuidas mind ravima hakkatakse siis nad nutsid ja kallistasid mind.
Kuna haigus lõi sümtomid nii hilja välja siis oli asi juba päris hull ja mind viidi järgmine päev intensiivravi osakonda,kuhu ema ööseks ei saand jääda,aga tema oli teises majas ja ootas mind millal ma tagasi tulen muidugi käis ta ka mul külas igapäev ja õhtul kui olin uinunud siis läks ta tagasi ja hommikulvara tuli tagasi,see aeg oli õudne esimene keemiaravi tehti kanüüli kaudu,sest võiboll just see päästis mu elu,asi oli ikka nii hull,et mu ema oli nõus laskma mul minna taevasse kuna mul olid kõik võimalikud aparaadid küljes ja oli tõsiselt halb olla,aga arstid ei andnud alla.
kui olin viis päev intensiivis olnud siis juba hakkas asi paremuse poole minema sain oma palatisse tagasi ema juurde,aga see polnud kõik,kuna polnud trombotsüüte siis tehti kaks esimsest seljasüsti ilma narkoosita see oli väga valus aga elasin üle selle.
Esimesed viis kuud oli emme koguaeg minuga siis hakkasime harjutama juba,et olen nädalavahetused üksi,aga nüüd olen täitsa üks koguaeg.
Kuna haigusest oli möödas seitse kuud ja ma sain tänu keemiravile luuüdi ja seljaaju puhtaks siis otsustati,et siirdamist pole vaja,aga kui pikem ravi läbi sai ja tulin uuringule siis avastati,et mul on luuüdisse tagasi tulnud ja võeti vastu otsus,et tehakse siirdamine,kuna mul on kaks õde üks on pärisõde kaheksa aastane teine pooleõde kahekümne aastane siis võeti väikeseltõelt vereproov kas tema oleks sobinud,aga tema ei sobind muidu kui oleks sobinud siis oleks võibolla juba see kuu siirdamine olnud,aga nüüd otsitakse mulle pangast siirdamist keda pole siiani leitud,aga keegi pole veel ilma doonorita jänud siis ei jää mina ka ütles minu arst.
Kuna nagu kõik teavad,et haiglas pole eriti lõbus olla siis kes on ka sellise haigusega või taolise haigusega siina Tartus maarjamõisa haiglas kuuendalkorrusel siis võikste kirjutada mulle,meil oleks palju rääkida ja võibolla peletaks igavust kaa. Jään ootama teie kirjuta ja kirjutan kndlasti veel oma haigusest ja annan nõu küsige julgelt!
Kõike head ja ärge kaotage lootust terveks saada,arstid pinkutavad ja proovivad kõik variandid läbi A,B,C kõik variandid nii palju kui neid on! Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
puma

PostitusPostitatud: Laup Sept 07, 2013 8:39 pm    Teema: kalllike Vasta viitega

Me lihtsalt peame sellega hakkama saama ja sellest labi tulema.Pea vastu!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Piiga1973

PostitusPostitatud: Püh Sept 08, 2013 6:38 pm    Teema: Vasta viitega

Sa oled tubli ja vapper ning võidad selle "lahingu" kindlasti.
Palju päikest sulle!
Tagasi üles
theum

PostitusPostitatud: Laup Sept 14, 2013 9:41 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Kati.

Lugesin su lugu ja mõtlesin. Mõtlesin palju nende asjade peale, mille peale ma viimasel ajal väga palju mõelnud pole.

Me oleme paljuski sarnased, aga väga paljus ka erinevad. Ka mina olen Rakverest ja sain enda hirmutava diagnoosi 20. jaanuaril 2010.a. Seejärel järgnes üle aasta ravimist, mille finaaliks oli samuti luuüdi tüvirakkude siirdamine, mis sindki ees ootab.

Seega võin öelda, et ma natuke tean, mida sa tunned ja mis sind ees ootab. Praeguseks olen juba väga tublisti kosunu ja elan oma elu hoopis uuel ja paremal moel, kui varem.

Sa oled väga vapper ja tubli - ainult niimoodi ongi võimalik sellest keerulisest olukorrast linnutiivul läbi lennata ja tulevikku jõuda.

Kui sina ise või sinu vanemad soovivad minult midagi küsida või tunnete, et tahate lihtsalt kellegagi kirjutada/rääkida, siis see on võimalik. Ma andsin lubaduse, et mina räägin oma kogemusest kõigile ilma igasuguse valehäbi ja piiranguteta ning senini olen ma oma lubadust pidanud.

Ole tubli ja soovin sulle siiralt kõike kõige paremat ja tean, et sa oled heades kätes, millede tegu on selge ja siiras.

Rasmus.
Tagasi üles
Lyblykas

PostitusPostitatud: Esm Sept 16, 2013 7:32 pm    Teema: Vasta viitega

Kalli kalli mu vapper Kai-pati Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Lyblykas

PostitusPostitatud: Nelj Märts 06, 2014 7:03 am    Teema: Vasta viitega

Katikene auuuuuu!!!!

Kirjuta ikka teistele ka vahepeal kuidas sul läheb ära hoia oma teadmisi endale Wink

Kallistan sind tibuke!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
theum

PostitusPostitatud: Esm Märts 31, 2014 11:25 pm    Teema: Vasta viitega

Katiga on kahjuks nüüd sedamoodi et ta on juba seal, kus tal tõenäoliselt on parem. Kurb, aga elu on kahjuks selline.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Süsteemhaigused Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit